VFR Club 2017 Sonbahar - Kış Sezon Açılışı

A quick welcome and information to beginners. (VFR Club genel bilgilendirme ve tanışma.)

Re: VFR Club 2017 Sonbahar - Kış Sezon Açılışı

Postby THY3716 » 05 Oct 2017, 20:44

THY3506 wrote:
THY3716 wrote:Serdar kaptanım, aynen mutabıkız. Ben de onu kullanıyorum. Şahane olmuş. Emergency lerle şu an zaten işimiz yok :) Şimdi hocam, hazır konusunu açmışken, bir bilirkişi olmandan mütevellit yardımına ihtiyacım olacak :)

1. Yeni tasarladığım helikopter sistemi için helikopter pilotu lisansı verebileceğimiz ayırt edici sınav yapmak istiyoruz. Simülasyon ortamında bir nebze de olsa helikopterciyim diyeni ayırt edebileceğimiz 25-30 sınav sorusu var mıdır?

2. Helikopter crash şartlarını tanımlayabilir misin? Kaç varyoyla inilirse crash olur, kaç derece yatıkken inilirse crash olur vs.. fdr ye işleyelim :)

3. Ne cezaları olmalıdır?

Gibi...


Bahadır abi helikopter Aircraft General Knowledge, Principles of Flight ve Performans konularından basit soruları seçip bir derleme yaparız 25-30 soru çıkarırız.

UH-60 için iniş takımları 11G ye kadar sönümleyebilir, yamaç iniş limitleri Sola sağa baş yukarı 15 derece baş aşşağı 10 derecedir. Bunun dışındaki durumlara crash diyebilirsiniz. Bu limitler her helikopter için farklı olup UH-60 için olan limitler çoğundan geniş olduğu için temel olarak bence baz alınabilir.

İkinci bir crash durumu da yerde derin kumanda verilmesi sonucu palin yerle/hlkp kuyruk bumu ile temas etmesidir, yine havada aynı şekilde tam geri saykılık hareketi palin kuyruk bumunu kesmesi ile sonuçlanabilir. Bunu FDR ye tanımlamak tahminimce baya zor olur.

Ceza konusuna gelince bambaşka bir dünya, önce hafiften girip insanları soğutmayacak genel hususlara değiniriz ilerleyen zamanlarda istersek cezaları artırırız. Onunl ilgili ben bi çalışıp sana göndereyim.
Süpersin kardeşim, sağolasın. Çalışmalarda sadece UH-60 değil de, şirket helikopteri olarak kullanmayı düşündüğümüz B206, EC135, UH-1 ve UH-60 var, bunların orta karar değerlerini alabilirsen sevinirim. Dediğin saykılık hareketleri için bişey düşünmeye çalışırız
Lead me, follow me or get out of my way !
User avatar
THY3716
Administrator
 
Posts: 1832
Joined: 25 Apr 2009, 22:33
Location: Turkey
Name: Bahadir ALKES
City: Istanbul
PID: 3716
Vatsim ID: 1097118

Previous

Return to VFR Club - Welcome Desk

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest