VFR uçuşlarda çağrı kodu (callsign)

VFR Club is a group of Flight Simulator enthusiasts who enjoy flying realistic simulated light aircraft, chiefly around the Turkey. Regular 'meets' and flights. Gallery, downloads and lots more.

VFR uçuşlarda çağrı kodu (callsign)

Postby THY1571 » 11 Aug 2021, 16:08

Merhaba değerli kaptanlarım,

MSFS2020'nin sağladığı güzel ve gerçeğe daha yakın grafikler sayesinde, VFR uçuşlar artık çok daha zevkli hale geldi. Ben de zaman zaman hem temel havacılık bilgilerimi pekiştirmek hem de manzaranın tadını çıkarmak için küçük uçaklar ile VFR uçmayı seviyorum. Flight recorder ile bu uçuşlarımızı sisteme kaydedebiliyor olmamız da tabi çok güzel.

Peki, VFR uçuşlar için hangi çağrı kodunu kullanmamız gerekiyor? Benim gördüğüm kadarıyla Flight recorder'da VFR uçuş için ayrı bir seçenek yok, sistem uçuşumuzun VFR olduğunu kullandığımız uçak tipine göre tespit ediyor sanırım. VFR uçuşlarımı normal charter uçuş gibi başlatıp THY ile başlayan kendi charter uçuş kodumu kullanıyorum. Bu da pek gerçekçi olmuyor. ATC'ler bizi zaman zaman yolcu uçakları ile karıştırabiliyor.

Acaba VFR uçuşlar için çağrı kodu olarak gerçekte olduğu gibi TC- ile başlayan uçak tescil kodunu kullanmak ve aynı zamanda flight recorder üzerinden bu uçuşlarımızın sisteme kaydolmasını sağlamak mümkün müdür? Mesela her pilot VFR uçuşları için TC- ile başlayan ve kendi tercih ettiği bir tescil kodunu kullanabilse ya da sistem tarafından pilota kullandığı uçağa göre TC- ile başlayan bir çağrı kodu atansa nasıl olur? Sizlerin bu konudaki fikirleriniz nelerdir? Bu tarz bir uygulama flight recorder a uygulanabilir mi?
THY1571
Newbie

Name: Murat Okay
City: Ordu
PID: 1571
Vatsim ID: 941400

Return to Turkish Virtual VFR Club