Simbrief Entegrasyonu

General discussions and questions about Turkish Virtual dispatch service or have a flight plan that you would like to share with your fellow sim enthusiasts? Would you like to request a flight plan, or learn how to do your own? Here's the forum for you.

Simbrief Entegrasyonu

Postby THY4253 » 18 Mar 2020, 16:07

Herkese merhabalar,
Bugün, uzun zamandır hayal ettiğim bir şeyin mümkün olduğunu öğrendim. Bildiğiniz gibi Turkish Virtual'ın Dispatch sistemi uçuş planı, uçuş kodu, uçuş süresi, irtifa gibi bir çok bilgiyi sağlıyor. Ve ben ve sanıyorum diğer bir çok pilot yakıt, SID/STAR, Cost-Index gibi faktörleri hesaplamak için bu bilgileri alıp Simbrief'e giriyoruz, oradan da bir uçuş planı oluşturuyoruz.

Bugün öğrendim ki Simbrief sanal havayolları için bir etkileşim altyapısı kurmuş. Yani bir linke tıklayarak sanal havayolunun Dispatch'indeki tüm bilgileri Simbrief'in uçuş planında otomatik olarak dolduracak bir sistem hazırlamış. Bu sistemi Turkish Virtual'da da uygulamak mümkün müdür? Böyle bir sistemin kurulması için elimden geldiğince yardım etmek isterim.

İlgili link: https://www.simbrief.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=6
THY4253
Rookie

Name: Ege Teksöz
City: İzmir
PID: 4253
Vatsim ID: 1400927

Re: Simbrief Entegrasyonu

Postby THY4373 » 18 Mar 2020, 21:17

Gerçekten çok süper olur.
Bende elimden geldiğince yardımcı olabilirim.
THY4373
Newbie

Name: Ahmet Cetin
City: Munich
PID: 4373
Vatsim ID: 1406343

Postby artuncs » 18 Mar 2020, 22:28

Merhabalar,

Yani düşünce ve fikir güzel fakat yönetim olarak Turkish Virtual database'in de ki bilgileri direk bağlantı kurarak üçüncü kişi yada kurumlar üzerinden kullanımına açmıyoruz.

Aslında bizim düşündüğümüz ve yapmayı planladığımız ama henüz bir alt yapısını oluşturmadığımız, daha doğrusu tam olarak ele almadığımız bir projemiz var bu konuda. Bu şimdilik dispatch sistemimiz üzerinden sadece rota bilgilerinin tek tus ile aynı PFPX'te olduğu gibi uçağın fmc'si ve vatsım client'e aktarılması yönünde ama dediğim gibi bu henüz ele almadığımız konulardan sadece birisi.

Bunun dışında PFPX'te, virtual airlines kısmında bizim THY hesabımız var. Giriş yapıp bakıldığında görünür Turkish Virtual'a ait olduğu. Bu da şu an için geride bıraktığımız işlerden biri oldu maalesef. Fakat PFPX'te bir dispatch oluşturup, buranın giriş şifrelerini üyelerimize dağıtarak, PFPX kullanan üyelerimizin tek tuşla buradan THY rotalarını kullanmalarına olanak sağlayacağız.

Bunların dışında üzgünüm ama başka türlü yaklaşımlara kapalıyız.
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Postby THY4253 » 19 Mar 2020, 09:31

Anladım hocam, sorunu çözer mi bilmiyorum ama yine de yazmak istedim.
Bu sistemle Simbrief'in Turkish Virtual database'ine herhangi bir erişimi olmuyor, sadece kullanıcının gireceği bilgileri Simbrief'teki kutucuklara yazması yerine VA bunları bir linke yazıyor. Kullanıcı linke tıklayınca da Simbrief linkte yazılı bilgileri alıp kutucuklara dolduruyor.
THY4253
Rookie

Name: Ege Teksöz
City: İzmir
PID: 4253
Vatsim ID: 1400927

Return to Dispatch Office