LTAU Kayseri Erkilet Scenery (p3dv4)

Share your freeware scenery, add-on, etc links here ...
WARNING : The airport scenarios, which are available to download from our website, are "free of charge for individual users, for hobby purposes only." In order to earn an income, scenario owners are able to request a usage fee from those who use these scenarios for commercial and educational purposes.

Re: LTAU Kayseri Erkilet Scenery (p3dv4)

Postby artuncs » 09 Sep 2018, 20:41

Goreceli ve tartismaya acik bir konu ama surada bir avuc insan icin yapilmis bu sceneries'lerin ureticilere ve kimseye bir zarari yok. Kaldi ki uzerinden alinmis dosyalarin parasi odenmis. Ha kendileri icin yapmislar ha surada bir gurup insana.

Tamamen buyuk yapimcilar, buyuk uretici firmalar icin soyluyorum, bu yapimcilari su yasal olmayan yollardan indirilenler bile o kadar rahatsiz etmezken ve sattiklarini kar gorurken, surada bir duzine insana Tr meydanlarimiz icin bir guzellik getirilmisken ve bir kac bina ve agaclari kullanildi diye bunu emek hirsizligi olarak dusunmemek gerek ve hatta bunun lafinin edilmemesi lazim. Kimseye burada bu firmalarin urunlerini satin almadan ve yasal olmayan yollardan indirmeye tesvik edilmiyor. Yada yol yordam ogretilmiyor.

Hem zaten anladigim kadari ile bu urunleri kullanmayan'lar da zaten bu sceneries'leri kullanamiyor cunku objeleri goremiyorlar. Hal boyle olurken bu kullanicilar ister istemez bu urunleri de edinme yoluna gitmek, satin almak durumunda kaliyorlar. Hem profosyonel meydanlar ciktikca bu yapilan scenerieslerin'de kaldirilacagi da zaten belirtilmis.

Tamamen iyi niyetli calismalar. Tr sahasina bir guzellik getirmeyen ureticilere bir veryansin olarak gormek gerek. Bunu soylerken de bu gune kadar binlerce paund'u bu urunlere yatirmis ve yatirmaya devam edecek biri olarak soyluyorum. Ayni burada ki bir cok insan gibi. Ama maalesef ayni zamanda yetersizliklerden dolayi su basit meydanlari kullanmak zorunda da kalinabiliniyor.

Keske uretiyor olsalar da satin alsak yada ucretsiz yapsalar da minnet duygularimizi ve tesekkurlerimizi belirtebilsek.
Erhan M. Artuc
User avatar
artuncs
Administrator
 
Posts: 2729
Joined: 07 Jul 2009, 10:47
Location: England
Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117
Skype: erhan.m.artuc

Re: LTAU Kayseri Erkilet Scenery (p3dv4)

Postby Sunay » 10 Sep 2018, 21:11

Erman hocama scenery yapımı konusundaki sorularına yanıt verip destek olmuşluğum dahi vardır, elbette ki üretimi destekliyorum kesinlikle. Konu başka boyuta varmadan düzeltmek istedim. Eskiden scenery üreten bir avuç tasarımcı arkadaşımız, üstadlarımız vardı, artık bir avuç dahi diyemiyoruz, o açıdan üretmek isteyen herkesi destekliyoruz. Ben de benzer şekilde başlamıştım ne de olsa :)
User avatar
Sunay
VIP Member
 
Posts: 8
Joined: 28 Jan 2018, 18:26
Location: Turkey
Name: Sunay KILIÇ
City: Bursa
PID: 0000
Vatsim ID: 0000

Re: LTAU Kayseri Erkilet Scenery (p3dv4)

Postby Airpilot » 11 Jan 2019, 09:13

Hocam Elinize Sağlık güzel bir çalışma olmuş fakat link çalışmıyor.
Airpilot
Newbie
 
Posts: 1
Joined: 09 Jan 2019, 11:54
Location: Turkey
Name: Mert Mazman
City: Kayseri
PID: 0000
Vatsim ID: 500455

Re: LTAU Kayseri Erkilet Scenery (p3dv4)

Postby dubster231 » 03 Feb 2019, 01:07

Sayın kaptanlarım,
öncelikle teşekkür ederim paylaşımlarınız ve çalışmalarız dan ötürü , çok başarılı bir scenery çalışması olmuş,
fakat linklerden dosyalara ulaşım sağlayamıyorum, dosyanın tekrar yayınlanması mümkün müdür acaba
User avatar
dubster231
Newbie
 
Posts: 6
Joined: 22 Nov 2017, 18:54
Location: Turkey
Name: Hüsamettin KARABAŞ
City: Ankara
PID: 4271
Vatsim ID: 1215220
Skype: dubster231

Re: LTAU Kayseri Erkilet Scenery (p3dv4)

Postby petrichor » 20 Feb 2019, 14:35

THY3716 wrote:Sevgili dostlar,

p3dv4'de LTAU Kayseri Erkilet meydanı için scenery bulunmakta ancak pist ve apron alanının bulunduğu yer itibariyle ufak hatalar bulunmaktadır. Ayrıca default meydan son derece çirkin görünmektedir. Bu nedenle Erman Piliçoğlu hocamız tarafından çok güzel bir çalışma yapılmış ve ortaya mükemmel bir havaalanı çıkmıştır. Bu çalışmayı sizlerle paylaşıyoruz. Eğer Orbx Lights yüklediyseniz özellikle gece yaklaşmasında muhteşem görüntüler görebilirsiniz. Pist ve apron alt yapısı ADE 1.76 ile google görüntüsü üzerinden birebir gerçek koordinatlarında yapılmıştır. Binalar, ağaçlar, yer ekipmanları, arabalar vs ise p3d'nin SIMDIRECTOR uygulaması ve kısmen ADE ile serpiştirilmiştir. Dolayısıyla, simülatörünüzde ORBX ve Türkiye için yapılmış diğer p3dv4 scenery ler yüklü olmalıdır. Aşağıda fotoğraflarını sunduğumuzun aynı şekli ile sizde görünmüyorsa o zaman bazı scenery'lerin sizde yüklü olmadığı düşünülebilir. Bu scenery elimizde olan tüm scenery'lerdeki objelerden rastgele yapılmıştır ama bir çoğumuzda aynı scenery dosyaları yüklü olduğu için çoğunuzda çalışacaktır diye düşünüyoruz. Tekrar belirtelim, yasal olmayacağı için scenery library öğelerini paylaşamıyoruz. Sadece Erman hoca tarafından yapılan bgl dosyasını veriyoruz, eğer sizde de bu bgl nin ihtiyaç duyduğu library öğelerini içeren scenery varsa o nesneleri görebilirsiniz, yüklü değilse sizde görünmeyecektir. Havaalanı altlığı, yani pist, taxiways ve alan ise tamamen Erman hoca tarafından yapılmıştır. Dolayısıyla, siz de eğer SIMDIRECTOR kullanarak kendi havaalanınızı kendi keyfinize göre şekillendirmek isterseniz veya bu süslemeleri beğenmediyseniz indirdiğiniz klasör içindeki scenery klasörü içinde bulunan LTAU_ERM.bgl dosyasını silin, elinizde sadece havaalanı altyapısı kalacaktır. SIMDIRECTOR açarak gönlünüzce süsleyin. Scenery yüklenmesi her zaman yaptığınız gibidir.

https://mega.nz/#!L2I1WIwL!jIkclUYaXFxf ... 2hO8Pit6JE

"Something is better than nothing !"

Not : Bu scenery çalışmaları, bu konuda bir çalışma olmadığı ve eksikliği hissedildiği için yapılmaktadır. Scenery üstadlarımız herkesin kullanabileceği ciddi bir çalışma yaptıklarında kaldırılacaktır. Hatta sırf ön ayak olması açısından eğer istenirse bu çalışma sadece yapımcısının "Turkish Virtual" olduğunu belirtmek kaydıyla isteyen herkes tarafından her yerde kullanılabilir, paylaşılabilir, üzerinde çalışılabilir. Bunun için izin istenmesine ya da soru sorulmasına da gerek yoktur. İsteyene ADE altlığını da boş olarak gönderebiliriz, belki böylece ciddi bir çalışma yapmak isteyen olursa zaman kazanmış olur.

Keyifli uçuşlar...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Hocam merhabalar,

forumdaki çoğu scenery linki kırık olduğu için indiremiyoruz. Sizden rica etsek ya direk https://turkishvirtual.com/ scenery bölümüne yükleseniz ya da yenileseniz süper olacak.Saygılar
petrichor
Newbie
 
Posts: 1
Joined: 18 Feb 2019, 18:29
Location: Turkey
Name: Gökalp Uncu
City: İstanbul
PID: 0000
Vatsim ID: 0000

Re: LTAU Kayseri Erkilet Scenery (p3dv4)

Postby dubster231 » 24 Jun 2021, 19:31

hocam Merhabalar, senaryo çok güzel görünüyor mümkünse linklerin yeniler misiniz indirilemiyor
User avatar
dubster231
Newbie
 
Posts: 6
Joined: 22 Nov 2017, 18:54
Location: Turkey
Name: Hüsamettin KARABAŞ
City: Ankara
PID: 4271
Vatsim ID: 1215220
Skype: dubster231

Re: LTAU Kayseri Erkilet Scenery (p3dv4)

Postby artuncs » 25 Jun 2021, 23:37

dubster231 wrote:hocam Merhabalar, senaryo çok güzel görünüyor mümkünse linklerin yeniler misiniz indirilemiyor


Merhaba, scenery uzun sure once kullanimdan kaldirildi ve yeniden paylasilmasi dusunulmuyor maalesef.
Erhan M. Artuc
User avatar
artuncs
Administrator
 
Posts: 2729
Joined: 07 Jul 2009, 10:47
Location: England
Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117
Skype: erhan.m.artuc

Previous

Return to Scenarios|Links

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests