Page 1 of 1

LCEN KKTC Ercan 2018 scenery for p3dv4

PostPosted: 25 Aug 2018, 15:35
by THY3716
Sevgili dostlar,

p3dv4'de LCEN Ercan scenery bulunmamaktadır. Bu nedenle AFCAD yani altyapı çalışması tarafımdan, üstyapı, binalar, tüm meydan objelerinin konması ve süsleme çalışmaları Erman Piliçoğlu hocamız tarafından yapılmış olan bir çalışmayı sizlerle paylaşıyoruz. Halen LCEN üzerinde devam eden inşaat çalışmaları olduğundan meydan şu anda sapsarı hafriyat sahası görünümündedir. Biz de gerçeğinde olduğu gibi inşaat çalışmalarını projemize yansıtmaya çalıştık. Gerçekten yaklaşması çok keyifli olan LCEN meydanı Erman hocamızın usta dokunuşları ile çok daha keyifli bir hale geldi. Pist ve apron alt yapısı ADE 1.76 ile google görüntüsü üzerinden birebir gerçek koordinatlarında yapılmıştır. Binalar, ağaçlar, yer ekipmanları, arabalar vs ise p3d'nin SIMDIRECTOR uygulaması ve kısmen ADE ile serpiştirilmiştir. Dolayısıyla, simülatörünüzde ORBX ve Türkiye için yapılmış diğer p3dv4 scenery ler yüklü olmalıdır. Aşağıda fotoğraflarını sunduğumuzun aynı şekli ile sizde görünmüyorsa o zaman bazı scenery'lerin sizde yüklü olmadığı düşünülebilir. Bu scenery elimizde olan tüm scenery'lerdeki objelerden rastgele yapılmıştır ama bir çoğumuzda aynı scenery dosyaları yüklü olduğu için çoğunuzda çalışacaktır diye düşünüyoruz. Tekrar belirtelim, yasal olmayacağı için scenery library öğelerini paylaşamıyoruz. Sadece kendi yaptığımız bgl dosyasını veriyoruz, eğer sizde de bu bgl nin ihtiyaç duyduğu library öğelerini içeren scenery varsa o nesneleri görebilirsiniz, yüklü değilse sizde görünmeyecektir. Havaalanı altlığı, yani pist, taxiways ve alan ise tamamen bizim tarafımızdan yapılmıştır. Dolayısıyla, siz de eğer SIMDIRECTOR kullanarak kendi havaalanınızı kendi keyfinize göre şekillendirmek isterseniz veya bu süslemeleri beğenmediyseniz indirdiğiniz klasör içindeki scenery klasörü içinde bulunan LCEN_ERM.bgl dosyasını silin, elinizde sadece havaalanı altyapısı kalacaktır. SIMDIRECTOR açarak gönlünüzce süsleyin. Scenery yüklenmesi her zaman yaptığınız gibidir. Meydana ait güncel chart gönderilmesi talebimize kimse yanıt vermediğinden dolayı 29 pistine eklenen LOCALIZER için bulabildiğimiz tek dokuman da rar paketi içine eklenmiştir. LOCALIZER, bu chart referans alınarak yapılmıştır.

https://mega.nz/#!urJDAQIS!9YS7H3zs5NDy ... mJQx3k674M

"Something is better than nothing !"

Not : Bu scenery çalışmaları, bu konuda bir çalışma olmadığı ve eksikliği hissedildiği için yapılmaktadır. Scenery üstadlarımız herkesin kullanabileceği ciddi bir çalışma yaptıklarında kaldırılacaktır. Hatta sırf ön ayak olması açısından eğer istenirse bu çalışma sadece yapımcısının "Turkish Virtual" olduğunu belirtmek kaydıyla isteyen herkes tarafından her yerde kullanılabilir, paylaşılabilir, üzerinde çalışılabilir. Bunun için izin istenmesine ya da soru sorulmasına da gerek yoktur. İsteyene ADE altlığını da boş olarak gönderebiliriz, belki böylece ciddi bir çalışma yapmak isteyen olursa zaman kazanmış olur.

Keyifli uçuşlar...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Re: LCEN KKTC Ercan 2018 scenery for p3dv4

PostPosted: 26 Aug 2018, 09:47
by THY4112
Bahadir ve Erman hocam;elinize saglik hepsi guzel olmus. Ancak laptop um bir aydir neredeyse arizali, ucma sansim yok. Yakinda geliyor, erman hocam yeniden herseyi yukleyecek, yeni alanlarimizda dahil , o zaman ucmaya basliyacagim, Ercan ve digerlerine.

Re: LCEN KKTC Ercan 2018 scenery for p3dv4

PostPosted: 22 May 2020, 22:09
by THY4750
bahadır abi linkler eski