Fs Scenery Library Duzenleme

In this forum you will find user submitted tips and tricks for all versions of MicroSoft's Flight Simulator family of products.

Fs Scenery Library Duzenleme

Postby artuncs » 18 Sep 2014, 20:29

Arkadaslar,

Belki pek cogunuz biliyorsunuzdur ama ben yeni ogrendigim ve var ise benim gibi onceden bilmeyenler icin paylasmayi uygun gordum.

Malum ekledigimiz add-on lar bazi gerekceler nedeni ile scenery library icinde uygun olan alt siralara yada ust siralara tasimak gerekebiliyor. Bu tasima sirasinda up yada down tuslarina seriye baglamis bir sekilde olmasi gereken siralamaya getirene kadar ardi ardina basmak cok can sıkıcı olabiliyor ve oldukcada zaman aliyor.

Iste bir yerde rastladigim aciklamada aslinda bunun icin klavyemizden bazi tuslarin atanmis oldugunu ogrendim.

Resimde isaretledigim sekile gore, assagi kaydirmak istediginiz bir add-on sectikten sonra bir kerelik olmak uzere fs menude gordugunuz Move Down secenegine bastiktan sonra D tusu ile hizli bir sekilde assagi kaydirabiliyorsunuz.

Ayni islemi yukari kaydirmak istediginiz bir add-on icinde U tusunu kullanmaniz gerekiyor.

Bu sayede goreceksinizki istediginiz yada bazen zorunlu bir sekilde olmasi gereken siralamalari cok kolay bir sekilde yapabileceksiniz.

Umit ederim bunu bir tek ben bilmiyor olmayayim :D oyle bile olsa bu topic'in bilmeyen bir kisiye dahi olsa yardim edecek olmasi gene beni mutlu edecektir.

Sevgiler

Image
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Re: Fs Scenery Library Duzenleme

Postby THY3017 » 18 Sep 2014, 20:59

Erhan hocam ben de bilmiyordum, sayenizde öğrendim. Teşekkür ederim, kesinlikle işime yarayacak.
THY3017
Junior Member

Name: Gökhan AKSOY
City: Aydın
PID: 3017
Vatsim ID: 1188316

Postby artuncs » 18 Sep 2014, 21:17

Sevindim hocam tesekkurler.
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Postby THY3009 » 19 Sep 2014, 13:50

Erhan hocam "E" tuşuna basarsanız Edit Area, "A" tuşuna basarsanız Add Area, "T" tuşuna basarsanız da Delete Area yapar. :)
(Windows'ta herhangi bir yerde altı çizgili harfe basınca o görevi yerine getiri mantığı :lol: )

Sevgiler, saygılar...
Yalçın KESER
THY3009
Advanced Member

Name: Yalcin KESER
City: Istanbul
PID: 3009
Vatsim ID: 1188102

Return to Flight Simulator Tips | Tricks | Techniques