P3Dv4 FSS - Scenery Arşivinizi Eklenti Olarak Kurun

In this forum you will find user submitted tips and tricks for all versions of MicroSoft's Flight Simulator family of products.

P3Dv4 FSS - Scenery Arşivinizi Eklenti Olarak Kurun

Postby THY4100 » 17 Nov 2018, 18:24

P3Dv4 - Hızlı Scenery Ekleme Scripti
Bildiğiniz gibi P3Dv4'a scenery eklerken hala klasörleri tek tek eklememiz gerekiyor. Özellikle Türkçe windows kullanıyorsanız P3D içinden bu işlemi yapmak için bir de bölge ayarlarımızı değiştiriyoruz. P3D için tüm eklentileri yöneten bir çok program mevcut fakat bu programların zaman zaman eklentileri bozduğuna şahit oldum. Çünkü bu uygulamalar genellikle P3D'nin iç addons.cfg dosyasını düzenliyorlar.

Gerek temiz kurulumdan sonra, gerek yeni scenery eklediğimde tek tek işlem yapma derdinden bıktığım için ufak bi script yazdım.
Tek tıklama ile scenery barındıran klasör setlerini eklenti olarak P3D'e tanıtacak add-on.xml dosyasını oluşturuyor. (bu xml dosyasını sildiğinizde her şey eski haline dönüyor, P3D ayarlarını kurcalamak yok)

P3Dv4 - Fast Scenery Script
Because I got tired of one-by-one editing when I install my sceneries to P3D, I have written a small script to automagically manage an entire folder of sceneries.
With one click, it presents directory of scenery sets as an add-on to the P3D by creating an "add-on.xml" file. (you can delete this xml file to revert everything back. this script won't change any settings within P3D)

Örnek Kullanım | Example Usage


Linkler
BeniOku | Readme
İndir | Download


Fikret Anıl Haksever
THY4100
İstanbul
THY4100
Rookie
 
Posts: 28
Joined: 10 Jun 2015, 19:31
Location: Turkey
Name: Fikret Anıl Haksever
City: Istanbul
PID: 4100
Vatsim ID: 1211470
Skype: anilhaksever

Return to Flight Simulator Tips | Tricks | Techniques

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests