Yeryüzü bulanıklık sorunu

Questions About FS9 and FSX. Software and Hardware related problems and information.

Re: Yeryüzü bulanıklık sorunu

Postby sahapcann » 25 Aug 2015, 19:26

Arkadaşlar sorunu çözmüş bulunmaktayım. Çözüm ise çok basit; Ekran kartı sürücünüz Nvidia ise masaüstü'nde iken sağ tık-nvidia denetim masası yapıyoruz ve nvidia denetim masasına giriyoruz. Girdikten sonra soldaki menüden; Görüntü ayarlarını önayarla yap seçeneğine tıklıyoruz. Açılan ekranda '' Benim tercihimi kullan ve şuna önem ver '' seçeneğine tıklayıp çubuğu sağa doğru ( KALİTE ) sürüklüyoruz ve ayarları kaydediyoruz. Daha sonra 3D Ayarları'nın yönetilmesi kısmından uyguluma seçme kısmından FSX'i seçip aşağıdaki ayarlardan '' DOKU SÜZME - KALİTE '' kısmından '' YÜKSEK KALİTE '' seçeneğini seçiyoruz ve bilgisayarımızı yeniden başlattığımızda sorunumuz ortadan kalkıyor. Ben denedim oldu. Aylardır çekiyordum bu sorunu ve sonunda düzeldi. Umarım işinize yarar. İyi forumlar ..
sahapcann
Rookie

Name: Şahapcan Çinserin
City: Adana
PID: 0000
Vatsim ID: 1334465

Postby artuncs » 25 Aug 2015, 23:04

Sorununuzun cozuldugune sevindim. Insallah burada yapmis oldugunuz ve acikladiginiz islem diger arkadaslarin sorunlarina da care olur.

Deneyip te sorununu giderenler yazarsa bilmis oluruz. Yalcin KESER hocam insallah sizede faydasi olur :)
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Postby THY3009 » 26 Aug 2015, 06:58

Şahapcan kaptanım detaylı açıklamalarınız için teşekkürler. İlk fırsatta deneyeceğim (Y)

Erhan hocam benim ki farklı bir hataydı, Erman PİLİÇOĞLU hocamın ipucu sayesinde düzelttim ve FTX'i me kavuştum :)

Saygılar, sevgiler.

Yalçın KESER
THY3009
Advanced Member

Name: Yalcin KESER
City: Istanbul
PID: 3009
Vatsim ID: 1188102

Postby sahapcann » 26 Aug 2015, 07:48

Erhan kaptanım çok teşekkürler. Umarım diğer arkadaşların da işine yarar. :)

Yalçın Kaptanım umarım sizinde işinize yarar. :) İyi forumlar
sahapcann
Rookie

Name: Şahapcan Çinserin
City: Adana
PID: 0000
Vatsim ID: 1334465

Previous

Return to Flight Simulator General Discussion Forum FS9|FSX|FSX-SE