VPILOT PTT Tuşu ÇAlışmazsa

Questions About FS9 and FSX. Software and Hardware related problems and information.

VPILOT PTT Tuşu ÇAlışmazsa

Postby Apollo » 26 Apr 2015, 12:53

Arkadaşlar merhaba,

Başıma gelen sorunu ve çözümü paylaşıyorum.

VPILOT PTT tuşu olarak LEFTCTRL atamama rağmen VPILOT arka plandayken çalışmadı uçuşta bir türlü konuşamadım, ne zaman VPILOT ekranın önüne getirdim o zaman çalıştı sonunda JOYISTIK tuşu atayarak idare ettim. YAptığım araştırma sonucu çözümü buldum.

FSX ADMINISTRATOR olarak kurup kullandığımızdan VPILOT un normal olarak install edilmesi ve çalıştırılması gerekliymiş. Eğer VPILOT INSTALL EDERKEN RUN AS ADMINISTRATOR olarak kurduysanız o zaman çalıştırırken de Run As Administrator çalıştırmazsanız VPILOT ARKAPLANDAYKEN PTT key malesef çalışmıyor.

Özelliklerden VPILOT için RUN AS ADMINISTRATOR eçeneğini seçtim öyle çalıştırıyorum CTRL aktif.
Saygılarımla
Turkish vACC Enroute Controller (C1)
Whatever the weather,WE MUST MOVE TOGETHER
Apollo
Legend

Name: Erdal ELMACI
City: Ankara
PID: 3195
Vatsim ID: 1059183

Re: VPILOT PTT Tuşu ÇAlışmazsa

Postby THY2100 » 26 Apr 2015, 13:07

Zaten yönetici olarak çalıştırmak resmen uygulamanın frekansını değiştirmek gibi bir şey,diğer programları da aynı şekilde çalıştırmayınca localizer establish olmuyor gibi düşünebiliriz bunu mantığımla denemiştim vaktiyle olmuştu :) ufak ama önemli bir detay paylaşım için teşekkürler erdal abi.
Armağan BURCU
ATPL(A)
Boeing 737-800
THY2100
Advanced Member

Name: Armagan BURCU
City: Antalya
PID: 2100
Vatsim ID: 973633

Postby THY4067 » 26 Apr 2015, 14:38

Apollo wrote:Arkadaşlar merhaba,

VPILOT PTT tuşu olarak LEFTCTRL atamama rağmen VPILOT arka plandayken çalışmadı uçuşta bir türlü konuşamadım, ne zaman VPILOT ekranın önüne getirdim o zaman çalıştı sonunda JOYISTIK tuşu atayarak idare ettim. YAptığım araştırma sonucu çözümü buldum.

FSX ADMINISTRATOR olarak kurup kullandığımızdan VPILOT un normal olarak install edilmesi ve çalıştırılması gerekliymiş. Eğer VPILOT INSTALL EDERKEN RUN AS ADMINISTRATOR olarak kurduysanız o zaman çalıştırırken de Run As Administrator çalıştırmazsanız VPILOT ARKAPLANDAYKEN PTT key malesef çalışmıyor.

Özelliklerden VPILOT için RUN AS ADMINISTRATOR eçeneğini seçtim öyle çalıştırıyorum CTRL aktif.

Erdal abi benim seninle konuşamama nedenimde bu galiba. Aynı şeyi bende keşfettim ama nasıl durumu düzelteceğimi bilmiyorum.
Adem DUMAN
THY4067
TRABZON
Image
THY4067
Rookie

Name: Adem DUMAN
City: Gebze
PID: 4067
Vatsim ID: 1272099

Postby Apollo » 26 Apr 2015, 18:21

THY4067 wrote:
Apollo wrote:Arkadaşlar merhaba,

Erdal abi benim seninle konuşamama nedenimde bu galiba. Aynı şeyi bende keşfettim ama nasıl durumu düzelteceğimi bilmiyorum.

VPILOT Sağ tuş Özellikler Uyumluluk/Compatibilit orda YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞTIR/RUN AS ADMINISTRATOR seç ONAYLA tamam
VPILOTu her açışında evet hayır soracak
Saygılarımla
Apollo
Legend

Postby artuncs » 26 Apr 2015, 20:05

Arkadaslar VPilot kullanamiyorum full ekran uctugum icin cunku VPilot client arka planda kaliyor.

Gerci epiyidir arastirmadim bu duzeltildimi diye. Bir fikriniz varmi bu konuda duzeltildigine dair. Duzetilecek deniyordu cunku.

Erdal cok sagol, yerinde bir uyari ve hatirlatma olmus. Eger bende gecer isem bu yazdiklarini hatirlayacagim.
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Postby THY3061 » 26 Apr 2015, 20:08

FssInn forever :rock: :rock: :rock:
Fatih SERPEN
ATPL(A) Frozen
B-737NG
THY3061
Average User

Name: Fatih SERPEN
City: Kocaeli
PID: 3061
Vatsim ID: 1194888

Postby artuncs » 26 Apr 2015, 20:14

THY3061 wrote:FssInn forever :rock: :rock: :rock:

Ahhah ben kafama simdi tas yemiyim diye soylememistim, ama benim yerime taslar simdi sana gelir Fatih :) Yok ama merak ediyorum gercekten su full ekran soununu halletmisler ise bir yukleyip denemek istiyorum.

Iyi seyler soyluyorlar simdi hakikatten ama FSInn ile bir gonul bagim var yani oyle birkac ara yuz icin kolay kolay terketmem bende.
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Postby Apollo » 26 Apr 2015, 20:55

artuncs wrote:
THY3061 wrote:FssInn forever :rock: :rock: :rock:

Ahhah ben kafama simdi tas yemiyim diye soylememistim, ama benim yerime taslar simdi sana gelir Fatih :) Yok ama merak ediyorum gercekten su full ekran soununu halletmisler ise bir yukleyip denemek istiyorum.

Iyi seyler soyluyorlar simdi hakikatten ama FSInn ile bir gonul bagim var yani oyle birkac ara yuz icin kolay kolay terketmem bende.

Mecit hocam senin sorunun PTT key ise bu şekilde kullanırsan VPILOT arkada kalmasında sorun yok. Yok ben TAB ile geçmek istemiyorum diyorsan onu bilemiyorum ben yarı-tam ekran kullanıyorum :) NAsıl mı?
1- Alt taraftaki TAskBAr özelliklerden AutoHide
2- FSX de ALT a basılı tutup üst menüyü de kaldırıyorum :)

Bir de en üstteki pencere mavi kısmını da kaldıran varmış ona girmedim 2si yetiyor. Her programıma da alttan ulaşıyorum crash heyecanı yaşamadan.
Saygılarımla
Apollo
Legend

Postby artuncs » 26 Apr 2015, 20:59

Erdal evet o soyledigini ben Biber hocadan duymustum, uyguladim ama sevemedim. Benim istedigim tam full ekran ucarken ayni sqbox yada fsinn gibi on planda kalmasi.

Anlasilan o ki hala duzeltilmemis. Yahu anlamiyorum ben, o kadar scenerys, airplanes bilimum software cikiyor. XPlane, prepar3d cikti ama soyle adam gibi bir client programi yapamadilar vallahi hayret ediyorum. :(
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Postby THY2100 » 26 Apr 2015, 21:30

Vpilot ya da FSINN'i tabletten çalıştıracak bir uygulama çıksada rahatlasak ya.
Armağan BURCU
ATPL(A)
Boeing 737-800
THY2100
Advanced Member

Name: Armagan BURCU
City: Antalya
PID: 2100
Vatsim ID: 973633

Postby THY4063 » 26 Apr 2015, 21:56

Benim istedigim tam full ekran ucarken ayni sqbox yada fsinn gibi on planda kalmasi.

Hocam settingslerde "Keep window visible" var, ordan oluyor. :)
THY4063
Newbie

Name: Yunus SEKER
City: Salzburg
PID: 4063
Vatsim ID: 1308894

Postby artuncs » 26 Apr 2015, 22:19

THY4063 wrote:
Benim istedigim tam full ekran ucarken ayni sqbox yada fsinn gibi on planda kalmasi.

Hocam settingslerde "Keep window visible" var, ordan oluyor. :)

Ahhh o zaman duzeltmisler demekki, kimsenin haberi yok :) Tesekkur ederim Yunus kaptanim, bir deneyeyim o zaman.
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Return to Flight Simulator General Discussion Forum FS9|FSX|FSX-SE