PMDG NGX FMC ETA PROBLEM !!!

Questions About FS9 and FSX. Software and Hardware related problems and information.

PMDG NGX FMC ETA PROBLEM !!!

Postby THY3009 » 03 Feb 2015, 09:25

Arkadaşlar merhaba,

Şu PMDG NGX beni çıldırtmaya başladı :( :( :(

İlk açılışta 2D panelde iken kamera açısı yeri gösteriyor, CTRL/SPACE tuşlarına basınca sıfırlıyor. Fakat sağa, sola veya başka bir yere kamerayı çevirdikten sonra tekrar kamera açısı yeri gösteriyor. Bu durum beni çıldırttı ve haftalardır uğraştım maalesef bir çözüm bulamadım, ben de sorunu FSUIPC'den tuş atayarak şimdilik çözdüm gibi. :( :( :(

İkinci problemim HUD'un refresh yapmaması... 2D cockpit'te "W" tuşuna basıp HUD görüntüsüne geliyorum, özellikle son yaklaşmada autopilot'tan çıktıktan sonra HUD ile yaklaşma ve landing yapıyorum fakat HUD 5-10 saniye güzel çalışıyor sonra kilitlenip kalıyor, ne speed, ne G/S ne de LOC hiç bir bilgiyi refresh yapmıyor... :( :( :(

Gelelim asıl probleme... İlk 3 gün yukarıda saydıklarım hariç her şey güzel giderken, birden FMC'de ETA problemi baş gösterdi.
Rotayı girip INIT REF kısmını doldurduğum anda ETA sapıtıyor, değişip değişip duruyor, neredeyse bütün 24 saati tekrar tekrar sayıp duruyor ve bir türlü durmuyor.. :( :( :(
Yaklaşık 15 aydır NGX ile uçuyorum. Panel state'leri değiştirdim, yeni panel save ettim, tekrar sildim, olmadı NGX'i tekrar repair yaptım bir türlü düzelmiyor düzelmiyor düzelmiyor... :@ :@ :@
777'de böyle bir problem yaşamıyorum, bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Saygılar, sevgiler;
Yalçın KESER
THY3009
Advanced Member

Name: Yalcin KESER
City: Istanbul
PID: 3009
Vatsim ID: 1188102

Return to Flight Simulator General Discussion Forum FS9|FSX|FSX-SE