Attitude Indıcator Problemi Hk.

Questions About FS9 and FSX. Software and Hardware related problems and information.

Attitude Indıcator Problemi Hk.

Postby guclu » 09 Oct 2001, 08:14

Arkadaşlar merhaba,

2 konuyu foruma taşımak istiyorum.

1) Daha önce Onur Air 300'ü yüklediğimde karşılaştığım ve şimdi Ekim
ayı görevimi görünce yüklediğim ŞY RJ85 modelinde yine karşılaştığım bir problem var.
Yeni uçağı seçince Attitude Indicator sapıtıyor. Sanki uçak yukarı ve sağa yatıyor gibi
bir hareket çekiyor. Bunu muhtemlen sizlerden de yaşayan olmuştur. (Kuvvetli ihtimal
ile Hakan Güven arkadaşımın bu soruya da cevabı olacaktır.). Tekrar mı yüklemek gere-
kiyor uçağı yoksa bir triki var mı?

2) Üye olurken niye ICQ numarası isteniyor zorunlu olarak ? Bir anlam veremedim. Ben sadece üye olabilmek için ICQ yükledim alete.

Ben holding patterne geçiyorum

Guclu Ulgenalp
virt pilot
guclu
Rookie

Postby THY2 » 09 Oct 2001, 09:11

Sevgili Güçlü,
Aynı sorun bazen benim başımada geliyor. Panellerden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ancak bu ara başıma gelmedi. Bir ara ise çok geliyordu.
Format atmıştım 3 ay önce şimdi yok. Ancak nedenini bende bilmiyorum.
ICQ gerekli değil. Ancak öyle algılandı. şimdi Form da 0 yazıyor ve öyle bırakırsanız bir sorun çıkmadan join olabiliyorsunuz

Balki başka arkadaşlar bu attitude yamulma olayını çözmüşlerdir. Ama ben bi ara bayaa uğraşmış ve çözememiştim.

FLY THY
Crew And Operations Manager
THY2
VIP Member

Name: Bülent AKBAY
PID: 2

Postby hakan737 » 09 Oct 2001, 22:57

selamlar bu olay benim şimdiye kadar en ciddi olarak RJ85'de başıma geldi (10 derece pitch up degree sabit kaldı tırmanamadım bilmemne uzun hikaye). nedenini bir türlü bulamadım ancak bill gates mantığında RJ'yi yeniden FS2000'e yükledim. Bunun nedeni nedir bilmiyorum ama benim asıl derdim bazı modellerde düz uçuş esnasında sola sağa yatışlar benim daha çok canımı sıkıyor.

Hakan Guven
hakan737
VIP Member

Name: hakan guven
City: istanbul
PID: 003
Vatsim ID: 811602

Postby guclu » 10 Oct 2001, 05:59

Desenize falımda format gözküyor

Guclu Ulgenalp
virt pilot
guclu
Rookie

Postby Bozhan Özsoy » 11 Oct 2001, 04:08

Halk arasında Attitude indicator pırtlaması diye bilinen bu olay Flight Simulatorun FS98 Uçuş dinamiklerini kullanan Onur Air A300, THY RJ85 gibi uçaklara karşı olan alerjisinden kaynaklanmaktadır.

Bilinen en iyi çözüm ise pause edip default 737'ye geçmek, battery, generator, avionics ve motorların çalıştığından emin olduktan sonra tekrar eski uçağı seçmektir.

FLY THY
Operations and Technical Manager
Bozhan Özsoy
Average User

Return to Flight Simulator General Discussion Forum FS9|FSX|FSX-SE