Install...

Questions About FS9 and FSX. Software and Hardware related problems and information.

Install...

Postby THY4743 » 20 Dec 2001, 20:51

Herkese Sevgiler,Saygılar...
- Ylk olarak sormak istedi?im,Flightsim'den bazı uçak skinleri çektim.Ancak bazıların da "text_o_matic" ile yapıldı?ı ve ancak onunla install edilebilece?i söyleniyor.Acaba bu "text_o_matic" nedir nası bulabilirim?

-LTBA20v2 scenery'sini indirdim.Readme'de yazdı?ı gibi FS2000\Scenery\ataturk klasörünü oluşturdum ve zipteki scenery ve texture dosyalarınıda,bu ataturk klasörünün içine attım.Arkadaşlar acaba burda yanlış olan nedir? Çünki çaaalıııışmııııyooooor :)))

-"FS2000 Static aircraft for Turkey" (turkstat zip) dosyasınıda çektim ,fakat burdada scenery directory'sinde "static folder" yaratılması gerekti?i ve active edilmesi gerekti?i söyleniyor.Acaba bu "static dosya" nedir ve nasıl "active" edece?im acaba...

-FS 2000 için di?er butun uçakları görebilmemi sa?layacak olan (online iken) programın adı nedir acaba nerden indirebilirim?

-fs2000_pro_update2b dosyasını da çektim :)))
Ancak kurduktan sonra tekrar başlatırken CD istiyor, koydu?um halde tekrar istiyor.Acaba sorun nerdedir?

(Biraz fazla oldu ama :))))

Bütün bu sorularıma cevap verenlere şimdiden çok TEŞEKKÜR EDERYM....

Sevgiler,Saygılar...

tago...
THY4743
Senior Member

Name: Targan UNUTMAZ
City: Istanbul
PID: 4743
Vatsim ID: 1130878

Postby emil » 20 Dec 2001, 21:50

BEn hepsine değil de (çünkü hepsini bilmiyorum) bazılarına yardımcı olmaya çalışacağım. İkinci sorunuzda dosyaları doğru olarak yapmışsınız ama fs2000 i açtıktan sonra scenery seçeneğinden scenery library'e girip add scenerye basıp oradan LTBA scenerysini tanıtmanız lazım.
Son sorunuzda ise 2. CD yi istemesi normal. FS2000 başlamadan kendisini update ediyor. Bi daha istemesi CD'yi okuyamaması olabilir. Benden daha iyi bilen arkadaşlar soruları daha detaylı cevaplayacaklardır. Umarım yardımcı olmuştur.
emil
Average User

Postby allbout » 13 Jan 2002, 01:56

1.sini bilmiyorum.
2.scenery.cfg dosyasını wordpad ile açıp
gereken satırları yazdın mı?
örnek:
[Area.076]
Title=ataturk
Local=ADDON\ataturk\scenery
Active=TRUE
Layer=76
öteki yaptıkların işin bir kısmı çünkü...
3.sünü bilmiyorum..
4.sünü bilmiyorum..
5. aynısı başıma geldi.bir yerde çözümüne rastladım.yaptım ve işe yaradı.şu an hatırlamıyorum..ama fs2000.exe dosyanı önce başka bir yerde kopyalayıp sakla, update yi çalıştır.sonra yeni fs2000.exe dosyanı sil,sakladığın eski dosyanı geri koy..öyle bir şeydi sanırım ..(oyun başlarkenki concord görüntüsünün yerine başka bir uçak la açılış oluyor değil mi?)(update yi başarırsan yine eskisi gibi açılacak ve uçak gölgelerin olacak ve b737 de aileron ve rudder trim çalışacak)

allbout
Rookie

Postby THY2 » 13 Jan 2002, 02:15

1. Text-o-Matik DF737 uçağı için yapılmış skin leri kurmaya yarayan programdır. DF737 para ile satılan bir add-on uçaktır. Ancak skinler bedava. Bu uçak olmadan bi işe yaramıyorlar. http://www.dreamfleet2000.com FLY THY Gallery Bölümünde LTAC yaklaşmada çekilmiş cockpit screenshot ı bu uçağa aittir.
2- Scenery i dogru yere attıktan sonra tanıtman gerekir. allbout olayı anlatmış.
3- Scenery Directorisine Static adlı bir folder aç. dosyaları içine at. ve FS scenery ekleme seçeneğinden bu folderı add yap.
4- diğer uçakları görmeni sağlayan program SB, FSUIPC ve SB nin içinden çıkan .CSL dosyasıdır. Readme de nasıl kurulacağı anlatılıyor.
5- Eğer 2000 tezgah malı ise update sonrası CD sorunu yaşanır. bunu çözmek için full install yapıp NOCD patch kurman gerekir. Yada .exe nin yedeğini almış olman gerekir.

Bülent Akbay
FLY THY
Crew And Operations Manager
THY2
VIP Member

Name: Bülent AKBAY
PID: 2

Return to Flight Simulator General Discussion Forum FS9|FSX|FSX-SE