FSX Taxi Yardım Okları

Questions About FS9 and FSX. Software and Hardware related problems and information.

FSX Taxi Yardım Okları

Postby mahmutdemirci7 » 02 Jan 2017, 19:01

Merhabalar, oyunda taxi yapmak için gitmem gereken yönü gösteren gösterge oklarını ON konumuna getirdiğim zaman görünmüyorlar. Çözümü hakkında yardımcı olabilecek varmı acaba ?
mahmutdemirci7
Newbie

Name: Mahmut Demirci
City: İSTANBUL
PID: 0000
Vatsim ID: 0000

Re: FSX Taxi Yardım Okları

Postby THY3716 » 02 Jan 2017, 19:07

Hocam, selamlar, öncelikle şunu belirtelim, inanın biz buna pek oyun gözüyle bakmıyoruz. Siz de bu gözle bakmayı bırakırsanız CHART dediğimiz, Türkçesi HARİTA anlamına gelen muhteşem bir şeyle tanışırsınız. Hem Turkish Virtual sitemizden hem de bir çok yerden kolaylıkla bulabileceğiniz bu haritaları önünüze koyar, meydanda taxiway sign ve haritaları kullanarak yönünüzü bulmaya çalışmak çok daha gerçekçi ve zevkli hale gelecektir.
Lead me, follow me or get out of my way !
THY3716
Administrator

Name: Bahadir ALKES
City: Istanbul
PID: 3716
Vatsim ID: 1097118

Postby artuncs » 03 Jan 2017, 13:44

mahmutdemirci7 wrote:Merhabalar, oyunda taxi yapmak için gitmem gereken yönü gösteren gösterge oklarını ON konumuna getirdiğim zaman görünmüyorlar. Çözümü hakkında yardımcı olabilecek varmı acaba ?

Anladigim kadari ile scenery ler uzerinden taxi sign larini goremiyorsunuz. Eger default meydan kullaniyor iseniz bu isaretler yeterince belirtilmemistir. Ayrica ''gosterge oklari'' olarak bahsettiginiz bu ayari nereden actiginiz ile ilgili daha ayrintili bilgi paylasirsaniz belki daha fazla yardimci olunabilir.

Mesela;

- Ne tur Flight Simulator kullaniyorsunuz?
- Ne gibi eklentiler var?
- Bahsettiginiz gosterge oklari FS disinda kullandiginiz bir eklenti programdami mevcut?
- Ucretli yada ucretsiz hangi sceneryleri kullaniyorsunuz ve bu isaretleri bu tur meydanlar uzerinde denedinizmi?

gibi basit ama aydinlatici bilgiler vermeniz faydali olacaktir. Hatta mumkunse resim paylasiniz.
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Postby THY4749 » 03 Jan 2017, 17:04

Ben yıllar önce offline uçuş yaparken konsoldaki yardım menüsünden istenildiği takdirde taxi için yardım alınabiliyordu. Sanırım arkadaşımız ondan bahsetmiş.
Forever, Perfectly Together
THY4749
Average User

Name: Serhat SEZGIN
City: Istanbul
PID: 4749
Vatsim ID: 1172458

Postby THY3066 » 04 Jan 2017, 06:41

Merhabalar,
hatırladığım kadar default setting ise "Ö"tuşuna basıp
Menü acılıyor mesela klerans almak için ve taxi yolunu
göstermek için.
Benden tavsiye Arkadaşım henüz işin başında offline
uçup cok bilgiye sahip olman lazım.
Ve taksi yolları standart senaryo ile gerçekte isim ve yolları değişmiş olabilir ikazında bulunuyorum.
Forumu ve Internet ti detaylı araştırmanı rica ediyorum. Aramıza Hoş geldin

Selamlar
THY3066
Senior Member

Name: Sebahattin PEKEL
City: Karlsruhe
PID: 3066
Vatsim ID: 1194898

Postby mahmutdemirci7 » 04 Jan 2017, 17:39

Merhabalar öncelikle yardım mesajlarınız için teşekkürler. Foruma yeni ısınmaya çalışıyorum. Şöyle kısaca cevap vermek gerekirse oyunu yaklaşık 2 3 senedir oynamaktayım. Bugüne kadar sorunsuzdu. Görsel olarak göstermek istiyorum.

Bu kısımdan aktif ediyordum her seferinde

Image

Daha sonra yön okları görünüyordu ama şimdi iste görünmüyor

Image

Fakat şöyle bişey var kamerayı değiştirdiğim zaman yön oklarını görebiliyorum ama böyle taxi yapmak zevkli olmuyor açıkçası..

Image

Şuan mevcut bir DLC içermekte fakat bu DLC kurmadan öncede aynı sorunu yaşıyordum. Her havalimanına inişte gate ramp olsun bulması zor oluyor. Alışmak gerek. Ama bu yolu kullanarak daha rahat ediyorum :D
mahmutdemirci7
Newbie

Name: Mahmut Demirci
City: İSTANBUL
PID: 0000
Vatsim ID: 0000

Return to Flight Simulator General Discussion Forum FS9|FSX|FSX-SE