FLYTHY & TRVACC Ankara Ekibi Gezi notları..

Ongoing meetings - Focused virtual pilot activities ....

FLYTHY & TRVACC Ankara Ekibi Gezi notları..

Postby HAKANPOLAT » 10 Sep 2002, 00:04

Arkadaşlar hepinize selamlar...

Daha önce de forumda Ankarada bulunan arkadaşlarla düzenli olarak buluştu?umuzu belirtmiş ve aramıza katılmak isteyenleri bekledi?imizi söylemiştik.

Toplantılarımız düzenli olarak devam etmekte olup, ilk teknik gezimizi 07.09.2002 Cumartesi günü Ankara Esenbo?a havaalanı kulesine yapmış bulunmaktayız.

Söz konusu gezimizde Ankara Center, Esenbo?a Approach ve Tower'ı ziyaret ettik. Tek kelimeyle muhteşemdi...
Bilgisayarlarımızın ekranlarında gördü?ümüz radar ekranının gerçe?ini görmek do?rusu heyecan vericiydi. (En azından ben ilk defa görüyordum.)

Radar ekranlarında görülen uçakların gerçek oldu?unu bilmek, duydu?unuz seslerin gerçek pilot sesleri oldu?unu bilmek keyifliydi.

O esnada görev yapan arkadaşlar da fırsat buldukça konu hakkında bilgilendirdiler bizi, hepsine çok çok teşekkür ediyoruz.

Kulede bulundu?umuz süre içerisinde de bir çok iniş ve kalkışı izleme fırsatı bulduk.

Gezimiz hakkında di?er arkadaşlarıma da söyleyecek birkaç söz kalsın diyorum ve burda bitiriyorum.

Ankarada olupta henüz bizimle irtibata geçmeyenler üzülmesinler, bu tür aktivitelerimiz devam edecektir...yeter ki bize katılsınlar..

Ankara dışında olan arkadaşlar...sizleri de her zaman bekliyoruz.

Aşa?ıda her cumartesi saat 16:00 da buluştu?umuz HappyDays'den bir toplantı resmi ve gezimize ait iki resim bulunmaktadır.

HAKAN POLAT
TK115

Sırasıyla: Hakan POLAT, Levent AKÇAL, Ysmail ÖZGÜVEN, Kemal BAKY ve Sabih GÜLTEKYN

Ayaktakiler: Ysmail ÖZGÜVEN, Kemal BAKY ve Sabih GÜLTEKYN
Oturanlar : Hakan POLAT, Levent AKÇAL

Sırasıyla: Berk YARDIMCILAR, Ertu?rul YARDIMCILAR, Levent AKÇAL, Kemal BAKY, Hakan POLAT VE Melih MEMY?
HAKANPOLAT
Rookie

Postby deniz » 10 Sep 2002, 03:51

Ankarali FlyTHY'ciler gibisi yok. Ama Esenboga gezisini ben gittikten sonra yapanlar utansin :)

Ankaralilar'a selam

Deniz Özhan
TK206
deniz
Junior Member

Postby leventakcal » 10 Sep 2002, 11:27

Deniz, sen yazin gel yine gideriz. Dert etme. Biz orayi cok sevdik. Degil mi arkadaslar:?

PS: Darisi diger illerdeki arkadaslarin basina:-)

Levent AKcal
TK29
Check Captain

Edited by - leventakcal on 10/09/2002 10:45:07
leventakcal
Junior Member

Postby THY7 » 10 Sep 2002, 12:17

:( İsTaNBuL

Berhan Dönmez
V.Captain and ATC
TRVACC11-FLYTHY~7~

Edited by - TC-BHN on 10/09/2002 11:19:24
THY7
Officer

Name: Berhan DONMEZ
City: Istanbul
PID: 7
Vatsim ID: 813296

Postby sabih » 10 Sep 2002, 13:57

Hobi olarak yaptigimiz isin, gercek ortaminda bulunmak tek kelime ile muhtesemdi.

Bizlere bu imkani saglayan basta DHMI Teknik Buro sorumlusu Sn.Celalettin Bozkurt'a, bu bulusmaya vesile olan Sn.Ismail Ozgüven'e ve gezimiz boyunca bizlere her türlü kolayligi, cana yakin tavirlariyla gösteren REAL ATCO'lara binlerce tesekkurler..

Selam ve saygilar

Sabih GULTEKIN
TK052
V.Capt.& ATC

Edited by - sabih on 10/09/2002 12:59:18
sabih
Rookie

Postby tomcat » 10 Sep 2002, 14:00

Gerçi ben Bu gezide yoktum ama bir başka sefere Ankara'daki tüm ekip gideriz inşallah.
Böyle organizasyonların tüm Türkiye deki Flyşy Pilotlarının kendi bölgelerinde yapmalarını tavsiye ederim. İnsan yaptığı işin (Sanal uçuş ve Sanal ATC) gerçeğe ne kadar yakin olduğunu görüyor.
Herkese İyi uçuşlar ve iyi kontroller.

TK 199
Melih Yakup MEMİ?
tomcat
Newbie

Postby tsevim » 10 Sep 2002, 14:20

Ankara'daki değerli arkadaşlarım. 01.10.2002 tarihinde iş nedeni ile Ankara'da bulunacağım. Ankara'ya gelmişken sizlerlede tanışıp görüşmek isterim.

Taner Sevim
tsevim
Junior Member

Name: Taner Sevim
PID: 182

Postby Kemal Baki » 10 Sep 2002, 14:58

Degerli Arkadaslar,

1 inci sanal Havacilik calistayinda Sabiha gokcen Havaalani kontrol kulesini gordük. Türkiyenin en gelismis Teknik Donanımina sahip Kule yi
ziyaret etmek ,bilgi almak hepimize cok haz verdi. Ankara Center ise
farkli idi.Aksamlari ATC olarak LTAA_CTR actigimizda biz hangi ortamda
calisiyoruz.Gercekte bu is nasil ve kac kisi ile yapiliyor artik kiyaslama yapabiliyoruz.
Bizi en cok sevindiren olaylardan biride , oradaki tüm gercek ATC ekibinin bize olan ilgisi ve yardimperverligi idi.Yogun is yukune ragmen tüm sorularimizi cevaplamalari, TRVACC ve FLYTHY hakkinda bilgi sahibi olmalari ve mesaileri elverdigi muddetce cumartesi toplantilarina katilacaklarini soylemeleri bizleri cok mutlu etti.

Bu güzel geziyi organize eden , basta Ismail Ozguven olmak uzere,herkese
tesekkuru bir borc biliriz.

Kemal Baki
Kemal Baki
Newbie

Postby biber_1966 » 10 Sep 2002, 15:10

----- OFF TOPIC ------------------

degerli Ankarali arkadaslar,
Oncelikle yaptiginiz guzel organizasyonlardan dolayi sizleri kutlarim.
Eger Ankara Esenboga havalimanina access`iniz var da fotograf cekebiliyorsaniz veya elinizde havaalani binalarina ait fotograf ve resimler varsa lutfen benimle paylasiniz. Kisa bir aradan sonra tekrar scenery yapimina basliyorum, LTAC veya hakkinda materyal bulabilecegim herhangi baska bir havaalani scenery`sine girisebilirim.
selamlar
biber

biber@LTBA.net
www.LTBA.net
biber_1966
Rookie

Postby aybirtek » 10 Sep 2002, 17:59

Sevgili arkadaslar,
Çok güzel bir şey yapıyorsunuz.Resimler açılmaya başladığında ''keşke altına isimleri yazsalarda kim kimdir bilsem '' diye dusunurken,altlarında isimler oldugunu gordum.(Tesekkurler Hakan bey).
Hepinize Bodrum'dan sevgi saygı ve selamlarımı gönderiyorum.

Ahmet Aybirtek
TK083
aybirtek
VIP Member

Postby HAKANPOLAT » 10 Sep 2002, 23:33

Merhaba Taner Bey..

Bizde sizinle tanışmak isteriz..
Gelmeden önce mutlaka haberleşelim..

Hakan POLAT
HAKANPOLAT
Rookie

Postby HAKANPOLAT » 10 Sep 2002, 23:44

Selam Biber..

Herşeyden önce, 30 yıldır (doğduğumdan bu yana) Ankarada yaşayan biri olarak güzel bir Esenboğa Scenery'sinin hayallerimi süslediğini bilmenizi isterim...

Elimde esenboğada çekmiş olduğum birkaç resim var ama bunların işinize yarayacağını zannetmiyorum..

Ama ilk fırsatta Scenery için resim almaya Esnboğaya gideceğim..(En kısa sürede...)

Ayrıca Ankaradaki diğer arkadaşların da bu çalışma esnasında beni yalnız bırakmayacaklarından ve ellerinden gelen yardımı yapacaklarından eminim...

Hakan POLAT
TK115

Edited by - hakanpolat on 10/09/2002 22:46:21
HAKANPOLAT
Rookie

Postby hakan737 » 11 Sep 2002, 04:13

Ankara Ekibine selamlar,
Ankara ATC'ye yaptığınız geziden memnun kalmanız beni dahada fazla memnun etti. Umarım şimdi yaptığımız işe "oyun" diyeceklere söyleyecek daha fazla şeyiniz olmuştur :) GÖrdüğünüz gibi bizim procontrollerda tek ekranda yaptığımız tüm marifetler orada radar scop'u ve personeli seviyesinde iş görüyor ancak temelde prensiplerin aynı olması, yaptığımız sanal hava trafik kontrolü çalışmalarının aynı gerçek ciddiyete sahip olması demek.

sevgilerimle.

Hakan737Guven
hakan737
VIP Member

Name: hakan guven
City: istanbul
PID: 003
Vatsim ID: 811602

Postby THY45 » 11 Sep 2002, 04:48

Cocukluk ve genclik yillarinda gecenin 3-5lerinde apronlarda ve terminal binalarinda "surtmekle" (babam apron gorevlilerinden idi) gecen 15yil ve 25yillik Ankara'li birisi icin nasil dayanilmaz bir keyif olacak Esenboga'ya inmek anlatamam...

Tesekkurler Biber.

TK045 Ozgur Ozden
THY45
Technical Admin

Name: Özgür Özden
City: Ankara
PID: 45
Vatsim ID: 824586

Postby THY177 » 11 Sep 2002, 10:54

Sevgili Biber;

Öncelikle yapmayı düşündüğün scenery çalışması için ayıracağın zaman ve özverin için şimdidien minnettarız sana ..inan yaptıkların bu tutukumuzu daha da bir vaz geçilmez kılıyor ..sağolasın .

Yardımcı olmayı çok arzu etmek ile birlikte sana faydası olurmu bilemiyorum .?u an elimde daha önce kimin yaptığını bilmediğim ESENBO?A scenery 'si var.Terminal binası ve R-L pistleri ile birlikte .Ancak FS2000 için yapılmış ancak FS2002 'de sorunsuz çalışıyor.Tek eksiği 1 derecelik bir fark var normalinden.(örn. direkt 21L den başlayım diyip pisti seçerseniz toprak alanda başlıyor.) İlgilenirsen verebilirim istediğinde .(dedim ya kimin yaptığını bilmiyorum belki sen belkide başka bir arkadaşımız yapmıştı.)

Bu arada ANKARA 'lı arkadaşlarımızın içerisinde bende bulunmuştum ve gerçekten çok keyifli bir zaman geçirmiştik.Umarım bu birlikteliklerimiz çalıştay yada benzeri organizasyonlarla daha sıklaşır.

Sevgiler.

TK 177 Ergenekon Kucuk
THY177
VIP Member

Name: Ergenekon Kucuk
PID: 177

Next

Return to Activities, Meeting, Contest