AirSimmer A320 Turkish Airlines

Have a favorite screen shot that you would like to share? You can by posting it here.

AirSimmer A320 Turkish Airlines

Postby THY3500 » 27 Nov 2009, 15:27

Merhaba arkadaslar!

Öncelikle hepinizin bayraminizi kutluyorum.

Bu gün LTBA - EDDS ucusumu bitirdikten sonra, EDDS, Stuttgart City de bir kac resim cektim.

Enjoy!

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Biraz cockpiti de gösterelim 8)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Hepinizin bayraminiz mübarek olsun!

Saygilarla,

Onur
Saygilar,
Onur Öztürk

When you were born you cried and the world rejoiced. Live your life so that when you die, the world cries and you rejoice
THY3500
Newbie

Name: Onur Öztürk
PID: 3500

Re: AirSimmer A320 Turkish Airlines

Postby morhan » 27 Nov 2009, 17:52

hocam sanki konuyu yanlış yere açmışsınız Flight Simulator Screenshot bölümüne açmanız gerekirdi galiba :)
morhan
Average User

Name: Mert ORHAN
PID: 4073

Postby fcetin » 27 Nov 2009, 19:18

Frame durumu nasıl?Wilco kadar fps yiyor mu?
fcetin
Newbie

Name: Furkan Çetin
PID: 3959

Postby THY3500 » 27 Nov 2009, 19:44

Yanlis yere actiysam kusura bakmayin lütfen. Forum moderatörler kaldirilar bir yere herhalde. :)

Frame durumu aslinda cok iyi. Wilcoylan tam kiyaslanmaz. Ilk önce 15-20 FPS vardi LTBA da, sonra bir .dll dosyasini silince iki katina cikti.
Cok memnunum yani. Hem bu senenin sonuna kadar 2 patch cikacakmis, ve bütün bug lar fixed olacak. Support forumda öyle yaziyor.

Saygilar,

Onur
Saygilar,
Onur Öztürk

When you were born you cried and the world rejoiced. Live your life so that when you die, the world cries and you rejoice
THY3500
Newbie

Postby THY157 » 27 Nov 2009, 20:21

Onur Kaptanım,

Konuyu buraya taşıdım. Studio bölümü çekilen fotoğraflar için, FS den aldığınız SS'ları bundan böyle lütfen Simulator Screen Shots bölümünde yayınlayın. Ayrıca yayınladığınız SS'ların da genişliğini 800 pixelden fazla yapmazsanız görsel olarak çok daha iyi olur, bir kerede karenin tamamı önümüzde görülür.

Bu arada bu güzel kareleri bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim. Bir de frame'i yükseltmek için hangi .dll dosyasını sildiyseniz yazarsanız hepimiz faydalanırız alırsak eğer AirSimmer Airbus.
Keyifli uçuşlar olsun.
THY157
VIP Member

Name: Selçuk POYRAZ
PID: 157

Postby THY3500 » 27 Nov 2009, 22:12

Iyi aksamlar,

Yanlis yere post yaptigim icin özürdilerim, bidaha ki sefer resimleri kücük halde Simulator Screen Shot'a yayinlarim.

.dll dosyanin tüm adi "dsd_xml_tcas.dll". Airsimmer Support forumdan aldigim bilgiye göre, bu .dll dosya bir kac add on ucaklardan kullaniliyor.
Sadece FPS i düzeltmiyor, bazen FPS 'instable' oluyor, bi 25 den 9 a atliyabilir, onun icin bu .dll dosyasini sildim ve gercekten ise yaradi.

FS9un Modules dosyasinda "dsd_xml_tcas.dll" icin arastirin. AirSimmer topic'e link gönderemem, cünkü sadece AirSimmer'i satin almis üyeler topic'i izliyebiliyorlar.
Support Forumda arastirirsaniz cabuk bulursunuz.

Saygilarla,

Onur
Saygilar,
Onur Öztürk

THY3500
Newbie

Postby Apollo » 28 Nov 2009, 02:18

Güzel fotolar olmuş. Benim merak ettiğim bu kabin içi nasıl görülüyor??? HAngi livery de var bu kabin içi kanat görüntüsü vb eklemeler??
Saygılarımla
Turkish vACC Enroute Controller (C1)
Whatever the weather,WE MUST MOVE TOGETHER
Apollo
Legend

Name: Erdal ELMACI
City: Ankara
PID: 3195
Vatsim ID: 1059183

Postby THY3500 » 28 Nov 2009, 11:15

Merhaba Erdal kaptanim, 15. resimde pedestal bölümünde "COCKPIT DOOR" diye bir button var. Cockpit kapisi Unlocked, yani kilididlenmemis halinde olursa, kabini görebiliyorsun, cockpit ama kilitliyse, kabin yok oluyor. AirSimmer bunu FPSi ucus süresinde yükseltmek icin yapmistir.

Kabine girmek icin sadece cockpit kapisini acin ve 'Walk and Follow' ile kabine dogru yürüyün. (Baska programlar da vardir kesin)

Saygilar,

Onur
Last edited by THY3500 on 28 Nov 2009, 11:35, edited 3 times in total.
Saygilar,
Onur Öztürk

THY3500
Newbie

Postby Apollo » 28 Nov 2009, 11:23

Sağolun Onur kaptanım ben PMDG için diye düzelterek tekrar sorayım o zaman çünkü airsimmer kullanmıyorum.

Bu arada isim THY3195 değil gerek soltarafta gerekse imza kısında Erdal ELMACI yazıyordu...

İyi bayramlar
Saygılarımla
Turkish vACC Enroute Controller (C1)
Whatever the weather,WE MUST MOVE TOGETHER
Apollo
Legend

Name: Erdal ELMACI
City: Ankara
PID: 3195
Vatsim ID: 1059183

Postby THY3500 » 28 Nov 2009, 11:34

Merhaba,

Gercek isminizi yazmadigim icin özür dilerim, deyistiririm hemen.

PMDG ucaklarini tam hatirliyamiyorum, cünkü Boeing ucarken Ariane 737-800 ucagini kullaniyorum.
Bir dakka FSi calistirip bakabilirim ama.

EDIT: PMDG ucakta 3 seceneginiz var. Bunlar:

"737-800 - 2D Cockpit Only"
"737-800 - Virtual Cockpit"
"737-800 - Virtual Cockpit & Cabin"

Siz "737-800 - Virtual Cockpit & Cabin" secerseniz, bir camera tool ile cabine girebilirsiniz. (Ben Walk and Follow'u tercih ediyorum)

Iyi bayramlar,

Onur
Saygilar,
Onur Öztürk

THY3500
Newbie

Postby silistreli » 01 Dec 2009, 22:19

Selam herkese,

Bende bugün satın aldım Airsimmer'ı. Öncelikle itiraf etmeliyim ki uzunca bir süre Wilco A320 kullanımı sonrası Airsimmer'a geçiş kesinlikle sınıf atlamak gibi oluyor. Oldukça detaylandırılmış bir kokpite sahip. Hali ile iyi bir ekran kartına ve stabil çalışan bir sisteme gereksinim var. Frame soran dostlarımıza şunu söyleyebilirim ki bu uçak Wilco gibi frame pek vermez. Wilco çok kaliteli bir görsele sahip değildi çünkü.
Gerek kaplama yüklemek gerekse de uçağın doldurulması ve yakıt ayarlaması TabletPC'den yapılabiliniyor. Updatelerde yine bu aracı ile kuruluyor. Şu an için setup update olarak sadece "kaplamalar" indiriliyor ama bunun yanı sıra ileride "sound, panel, aircraft" gibi değişikliklerde olacak tabi. Uçağın cold/dark çalıştırılması Wilco ya göre daha farklı; öncelikle MCDU'dan ext pwr bağlanıyor mesela. Panel üzerindeki kısa yollar çok kullanışlı değil. Bazen soruna sebeb olabiliyorlar. Wilco'dan alıştığımız pek çok sorun bu uçakta yer almıyor; mesela kalkış sonrası birden kalkan burun ve stall burada yer almıyor, olması gerektiği gibi herşey. Sonra HOLD'uda Wilco gibi görünümde doğru gösterip uygulamada hataya düşmüyor abuk sabuk dönüşler yapmıyor. Rotada değişiklik yaptığınızda kendi etrafında dönmeye başlamıyor. Siz MCDU yu ne kadar doğru planlarsanız bu uçak da o kadar doğru uçuyor. Bazı enteresan özellikleride yok değil; mesela geri itis MCDU dan yaptırılabiliniyor, kapılar ve kargo kapakları MCDU'dan açılabiliniyor. Ayrıca iniş takımlarındaki fan simule edilmiş sesi ile birlikte. Ses demişken; motorların sesi "1 e 1" desem yalan olmaz. Ki bu sesi yapan kişinin efekt ustası olduğu biliniyor.

Vel hasıl satın alındığında "ya bu ne böyle bunamı para verdim..yazık" demiyeceğiniz bir add-on edinmiş oluyorsunuz.
Necmi Tekin Silistireli - VATSIM Supervisor / Vatsim Scandinavia C1 vATCO
silistreli
Senior Member

Name: N. Tekin Silistireli
PID: 3841

Postby THY3500 » 02 Dec 2009, 12:36

Merhabalar,

Tekin kaptan haklidir. Simdiye kadar bulunmus buglar senenin sonuna dogru hepsi fixed olucakmis. Hem gercekten birisi satin alip pisman olursa, 30 gün icinde geri verebilir.
Saygilar,
Onur Öztürk

THY3500
Newbie

Postby silistreli » 02 Dec 2009, 14:23

Crash wrote:Merhabalar,

Tekin kaptan haklidir. Simdiye kadar bulunmus buglar senenin sonuna dogru hepsi fixed olucakmis. Hem gercekten birisi satin alip pisman olursa, 30 gün icinde geri verebilir.

Rica ederim Onur Kaptanım :-)

Şu an tabi kafalarda bir sürü soru işareti de mevcut; destek olacakmı olmayacakmı? İnsanlar satın aldılar, aldıkları ile kalacaklarmı kalmayacaklarmı...Airsimmer forumları incelendiğinde aradan sadece bir kaç çatlak ses çıktığı görülüyor; ürün satın alınmış ve memnuniyetsizlikten para iadesi isteniyor. Öncelikle bu konuya açıklık getirmekte fayda var. Eğerki aramızdan Airsimmer satın olacak olanlar varsa şu bir kaç hususa dikkat etmelerinde fayda var;
1- Ürün yani "basic edition" sadece ve sadece A320 modelini içeriyor. A318,319 ve 321 uçakları bu pakette mevcut değil.
2- Ürün basit bir seri numarası ise kayıt edilmiyor. Flight1 satış sistemi üzerinden her bir bilgisayar için sadece ve sadece "1 lisans ve aktivasyon" içeriyor. Bunun anlamı şu; eğer makinanızı formatlarsanız bilgisayar adınızın bir önceki sistemdeki ile aynı olması gerekir ve bu uçağı sadece bir makinada kullanabilirsiniz. Eğer yeni bir bilgisayar alıyorsanız Airsimmer ile tekrar bağlantıya geçip lisans olayını halletmeniz gerekiyor ki bu işlem ücretsiz.
Bunlara dikkat etmeden satın alan bazı kullanıcılar Airsimmer'da şikayette bulunmuş durumdalar. Normalde para iade garantisi dünyada her ürün için geçerlidir. Bunun için belirlenmiş yasal süreler 5-10-15 ve 30 olarak ülkeden ülkeye değişmekte. Olaki satın aldınız, ama umduğunuz gibi bir farklılık göremediniz veya keyif süremediniz, iade için Airsimmer'a değil Flight1'a başvurmanız gerekiyor. Bu arada Flight1'dan para iadesi alabilen kullanıcılar mevcut!.

Dün ben uçağı abimle inceledim baya; kullanım klavuzunu enine boyuna okuduk. Açıkçası eğlenceliydi okumak. Ufak tefek bir kaç bug var tabi. Ama hangi yazılımda yok ki? En basitinden kullandığımız işletim sistemi, çıktığının ilk haftası yamalar yayımlanmaya başlıyor :-) Hali hazırda kullandığımız FS2004'ün sahip olduğu buglarda bunlara ek oluyor tabi. Ben hemen bir iki örnek yazayım;
1- Mesela kalkışta "max break"'e tıkladığınızda ışığı yanmıyor. A340 veya 330 olsa önemli olabilirdi ama 320 zaten hvy sınıfı değil, bu Airsimmer'ın bug'ı.
2- APU açıldığında ses normal geliyor, motor çalıştırıldıktan sonra APU kapandığı halde sesi gitmiyor. Bu sorun görüş kamerasını değiştirip tekrar kokpite dönüldüğünde ortadan kalkıyor ve o emsalsiz Airbus motor gürültüsü geliyor, bu da FS2004 bug'ı. Şimdi bunu Airsimmer ekarte edecek, onunla ilgili yazıyı okudum. Bunların haricinde öyle çok göze batan veya insanı rahatsız eden bir problem mevcut değil.

Ki 2. sorunu ben Wilcoda da yaşadım, PMDG'de de.

Gelelim kullanıcı desteğine. TabletPC'yi açtığınızda "Customize Product" sekmesi altında "check updates" bölümü bulunuyor. Burada "Models, Liveries, Panels, Sound, Modules ve Other" seçenekleri mevcut. Airsimmer bize burada "ürünü satın aldın ama işimiz bitmedi, ince eliyip sık dokuyoruz, tekniğinden görseline ne eksiklik var ise bu program aracılığı ile makinana bunları kurucaz hiç sorun değil" diyor. Şimdi PMDG'de de güncelleme kuruyoruz, PSS 777'de de güncelleme daha sorusu SP kuruyoruz, Wilco'da da. Wilco uçağı bir yaptı o şekilde bıraktı hiç bir değişiklik olmadı. Sağolsun var olsun SP ler yayımladı ama iş bitti. E PSS de iflas etti, bir ara weblerinde "coming soon" yazıyordu ama yine gitmiş..Airsimmer'a biraz biraz kanım kaynamadı da değil hani.

Düzeltme : Yanlış ifade/bilgi.
Last edited by silistreli on 02 Dec 2009, 22:04, edited 1 time in total.
silistreli
Senior Member

Postby THY157 » 02 Dec 2009, 21:01

İlk söylediğiniz Auto Break'i Max seçememeniz normal zaten Tekin kaptanım. Max sadece kalkışta seçilebilir. Boeing'deki karşılığı RTO'dur.
THY157
VIP Member

Name: Selçuk POYRAZ
PID: 157

Postby silistreli » 02 Dec 2009, 22:03

Selçuk kaptanım Wilco'da her daim seçilebildiği için orada bir ifade hatası yapmışım özür diliyorum öncelikle :-) kalkışta malesef led yanmıyor, ama fonksiyon aktif. Dünde mesela bir SID prosedurunu navigasyonda yanlış gösterdi ama uygulamada herhangi bir hata yoktu.
silistreli
Senior Member

Return to Flight Simulator Screen Shots