FLYTHY Eğitimleri ile ilgili.

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

FLYTHY Eğitimleri ile ilgili.

Postby quote » 25 Feb 2002, 00:11

Merhabalar.

Forumda çok seyrek yazıyor olsamda bir türlü imkanlarım oyuna tam olarak adaptive olmama izin vermiyordu.

?u sıralar son site tasarımlarındaki ciddi çalışmalardan sebep oyuna baya?ı bir heves kapmış bulunuyorum. Merak etti?im konular şudur.

Mesela ben diyelim bu gün training bölümüne adam akıllı üye oldum ve tüm gerekenlerimi hazırladım.

E?itim uçuşlarında eminimki benden ileri düzey ö?renciler var ve ben onlar gibi uçak uçuramam. Bir kişi için tüm e?itimin baştan verilece?inide pek sanmıyorum. Bu konudaki e?itim prosedürleriniz nelerdir. Neleri bilmem ve nereden başlamam gerekir.?
Newbie

Postby THY066 » 25 Feb 2002, 22:32

Sayın Arkadaşım ;

Eger online uçuşu ve FLYTHY uçuşlarını oyun olarak görüyorsan bence hiç egitim almana gerek yok.

Bilmem farkındamısın,FLYTHY'de egitim hocalıgı yapan kişiler gerçek uçuş tecrübesi ve bilgisi olan saygın insanlardır.Bu kişilerin oyun egitimi mi verdigini sanıyorsunuz?

Bence egitimden önce mantelitenizi degiştirmenizde fayda var.Daha sonrasında zaten herşey yoluna girecektir.

Kemal TOLU
THY066
VIP Member

Name: Kemal Tolu
PID: 66

Postby aybirtek » 27 Feb 2002, 21:14

Sayın arkadaslar,
Sayın Kemal Tolu hepimizin verecegi cevabı kısa ve oz olarak verdi.
Ben yıllardır bunun bir oyun olmadıgını anlatmaya calısıyorum.
Bizler oncelikle on-line oldugumuz zaman Turkiye'yi ve FLY THY camiasını temsil ediyoruz ve bu nedenle en iyisini yapmak durumundayız.FLY THY ve TRVACC bunyesinde cok degerli arkadaslarımız var.Sayın TOLU sadece FLY THY de cok uzun bir ucus suresine sahip.Daha oncesinin daha da fazla oldugu suphesiz.Buyuk bir ozveri ile ATC gorevi yapan cok degerli arkadaslarımız var.Bizlere profesyonel bir sekilde ucmayı ogretmek icin gece ve gunduzlerini harcayan gercek pilot lisanlı ogretmen ve buyuklerimiz var.Butun bu insanlara saygi borcumuzu hic bir zaman unutmayalim.
Bir ucusun oncesinde defalarca ucus planini ve diger butun detaylari tekrar tekrar kontrol ediyoruz,cunku hata yapmamamiz gerekiyor.Ancak bu iki camiadaki butun arkadaslar hosgorulu sabirli ve yardimci olmaya herseye ragmen devam ediyorlar.
Yani ozet olarak sayin Tolu'nun da soyledigi gibi bizler oyun oynamiyoruz.Havaciligi gercekten seven herkesi bagrimiza basmaya haziriz.
Saygilarimla .
Ahmet Aybirtek.
aybirtek
VIP Member

Postby remzi » 28 Feb 2002, 19:53

Merhaba dostlar,
Düsündüm de bu arkadasin üzerine cok fazla gidilyormus gibi geldi bana.
Mesela daha önce bir racir-vilko topiginde türkceyi düzelt diye haslandi, simdi de oyun dedigi icin örseleniyor.
Sitede bazi alt yapi sorunlari yasanabilecegini Hakan737 hatirlatmisti o zaman.
Yani diyorum ki, en azindan bu calismanin yüzü suyu hürmetine hos görsek ne cikar, kaldi ki kendisini bilen birine benziyor, online ucusta edep-erkana riayet etmeyecegi yargisina varamayabiliriz.
Simülator oyunlari sadece adiyla oyun yoksa kimse onlari oyundan saymiyor. Herkes simülatörün profesyonel ve adanmis insanlarin harci oldugu düsüncesindedir.
CD-lerin üzerinde koskoca "TEEN" yazisini tasimasindan nasil rahatsiz olmuyorsak, varsin quote oyun deyiversin bir istisna oluversin bundan bir zarar gelmez diye düsünüyorum.(üstelik bu "oyunu" machintos la "oynamaya" calsiyor) :)))

Remzi Öztürk
Affordable home simulator
projects (at least i şink i could make it one day)
remzi
Junior Member

Postby alicamat » 01 Mar 2002, 17:10

Sevgili Arkadaşlar,

Sanıyorum hepimizin konuya verdiği önem ve ciddiyet dile getirildi ve bunda hepimiz mutabıkız.

Arkadaşımızın sorusunu yanıtlamaya çalışacağım: soru doğru ve güzel bir soru. Evet, eğitimler başlamışken yeni bir talebe nasıl programa dahil edilecek ? tüm program baştanmı alınacak ?

Eğitim programı bir süredir devam etmekte. Bizde bu vesile ile eğitimi yürütme konusunda bir miktar tecrübe edindik.

Başından beri bir grup talebenin muntazam eğitimlere katılarak birlikte ilerlemelerini beklememiştim. Bunun sebebi hepimizin özel işleri ve aileleri var, dolayısı ile hiç ders kaçırmadan programa katılmak mümkün değil. Ayrıca pilotların daha evvelki tecrübelerine dayanarak bazı arkadaşlar daha çabuk diğerleri daha yavaş ilerliyebiliyor, dolayısı ile herkese aynı anda aynı programı uygulamak mümkün değil.

Bununla birlikte tüm eğitimi bir hocanında vermesi mümkün değil. İlk olarak 2 hoca ile başladık, şimdi dört hoca görev yapıyoruz.

Bu gün vardığımız nokta ve uyguladığımız sistem şöyle çalışıyor: eğitim akşamı hocalar ve öğrenciler eğitim kanalında buluşuyor, katılan öğrencilerin seviyelerine göre gruplandırma yapılıyor ve hocalar görevleri paylaşıyorlar. Bu şekilde her talebe bir evvelki eğitimde kaldığı yerden devam ediyor. Her talebe kendi kabiliyetine ve vaktine göre ilerliyor.

Yakın bir gelecekte eğitimi booking yoluyla programlamayı düşünüyoruz. Bu konu hakkındada görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Sevgili arkadaşım, dolayısı ile, hazır olduğun zaman eğitime katılabilirsin. Giriş eğitimi veren hocalarımız var, ayrıca ileri eğitimler verebilecek başka hocalarımız mevcut. Bu şekilde herkese yardımcı olmaya çalışacağız.

Ayrıca hepimiz ciddi profesyonelleriz. Birbirimize hakki isimler ile hitab etmek daha doğru olur diye düşünüyorum.

İlginden dolayı teşekkür ediyorum ve seni en kısa zamanda eğitimde aramızda görmeyi diliyorum.

Sevgiler,

Ali Camat
alicamat

Postby THY2 » 02 Mar 2002, 01:08

Herkese Selam.

Konu başladığında ilginçti ama aniden ortam sertleşmiş. Bende fikrimi yazma ihtiyacı duydum ....

Quote "gerçek adı Cenk Akyıldız" haklı olarak Microsoft un OYUN olarak sattığı ve bu işe uzak bütün kişilerce oyun software i satan mağazalardan önce oyun olarak alınan, ancak bir çok usta ve havacılığa gönül vermiş kişilerce oyunluktan çıkarılan gerçeğe taşınan FS e oyun demiş. Bugun sokakta her hangi bir kişi FS in kutusunu görse "aaaa uçak oyunu" der.

Bu nedenle:
Aramıza yeni katılan kişilere biraz daha anlayışılı olmalıyız. Bizler saatlerimiz PC başında daha iyi ve gerçekçi nasıl uçabiliriz. FS den maximum faydayı nasıl alırız diye uğraşıyoruz ancak bu dışardan kolay algılanan bir şey değil. Gerçi Cenk aramıza yeni katılmadı ama site yapmaktan uçuş ile ilgili çalışmalara ve benimle sohbet etmeye vakit bulamadı desek daha doğru olur. :-)))))

Ayrıca Cenk bize farkında olmadan Eğitim ile ilgili eksik bilgilendirme yaptığımızı hatırlattı. Bu da önemli idi.

Ali Hoca da gerekli cevabi vermiş. Teşekkürler.
Bir diğer konu FLYTHY yönetimi staff sayfasında ilan edilmiştir. Forum da hiç bir konu Yönetim bilgisi olarak yada olmadan silinmez. Forumda bölüm adminleri yoktur. Quote ya X kişi forumdan yazı silme ve banlama yetkisine sahip değildir.

Ben konunun gereksiz büyüdüğünü düşünüyorum. Aynı hızla da söneceğini.
Yarından tezi yok bizim webmaster a uçuş dersleri vermek lazım :-)))

Sevgiyle ve dostça kalın.

Bulent Akbay
Managing Director

Edited by - Bulent Akbay on 02/03/2002 00:54:26
THY2
VIP Member

Name: Bülent AKBAY
PID: 2

Postby vaccaro » 02 Mar 2002, 02:12

Yaw babalar sakin olun
Forumu -ismi lazım değil- başka bir foruma benzetmeyin ne olur.
Sevgiyle kalın

kıl adam
vaccaro
Junior Member

Postby quote » 02 Mar 2002, 18:23

Selamlar...

Merak etmeyin biz Sn. Kemal Tolu el sıkıştık. Konu kapandı. :-))
Kendi adıma yanlış anlamalardan ötürü özür dilerim.
Gereksiz ve sert yazılarımız FLYTHY Host alanında yer tutmasın diye :-)) Benim, Sn. Kemal Tolu ve FLYTHY yönetimi bilgisinde silindi.

Ayrıca Sn. Ali Camat'ın verdiği bilgiler için teşekkür ederim.

Saygılar
Cenk Akyıldız.
Newbie

Return to Training Lounge