Home Cockpit'in fersah fersah ötesi ....

Building a home cockpit? Here's the place to gather and swap ideas, parts, plans and more!

Home Cockpit'in fersah fersah ötesi ....

Postby THY177 » 18 Apr 2008, 16:07

Bolgemizde faal olan simulator binası içinde yer alan ve daha once buna benzer bir şey görmediğim ve çok etkilendiğimi sistem... .Cok kısıtlı imkanda oldukca kotu bir çekim olmasına ragmen resmi post ediyorum ..

Bu resimde bir Airbus A 320 Virtual Procedure Trainer...Ekranlar lcd ve tamamı ile dokunmatik ,ekranlarda herhangi bir gorsellik yok (yani kör ucus yapıyorsunuz) ,ama tum sistem bire bir modelllenmiş durumda ...Type rating alan pilotlar yada pilot adayları bu sistem üzerinden ders çalışırken ,ust ekranlarda (sağ ust ve sol ust) tüm sistemlerin işleyişini iş akışlarını izliyor ve sistemin nasıl çalıştığını görüyorlar..aynı zamanda ucuyorlar,stick yine ekranda dokunmatik olarak yonlendirme yapıyorsunuz ..

Boeing 'in kisi yok henuz(Ascent Cockpit Procedures Trainer (CPT)
) gelecekmi bilmiyorum ,aslında fiyatını bir sormak gerek :) ,size direk aynı firmanın linkini gonderiyorum.Pc'lerden anlamam ama enteresan olan şey tek bir main server üzerinde çalışıyor ve tüm ekranlar USB den sistemem bağlı ..Detaylı resim çekebildiğim anda sizlerle paylaşırım ..

Bu şirketin linki ;http://www.mechtronix.ca/en/aviation/procedures_systems

Buda mevcut kötü resim ..

Image

Saygılar ..

Ergenekon Kucuk
FlyTHY Administration
THY177
VIP Member

Name: Ergenekon Kucuk
PID: 177

Return to Home Cockpit Builders