4TH SPRING CHECKRIDES'10

Place to get informations about Turkish Virtual Checkrides.

Re: 4TH SPRING CHECKRIDES'10

Postby ahmetksm » 12 Apr 2010, 20:08

Değerli kaptanlarım teşekkür ederim, rahatladım şimdi :)
Schedule uçuşlarda her seferinde farklı callsign girmektense ismimle bağdaşlaşmasını istediğim için sabit callsign kullanıyordum bu güne kadar, çünkü ATC'ler içinde artık nickname gibi birbirimizi tanır hale geliyoruz.
Ama karışıklık ihtimaline karşı bundan sonra VATSIM CALLSIGN = RECORDER CALLSIGN olarak kullanacağım.
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
Ahmet Kesim
FlyTHY , PID4244
İstanbul 1980
ahmetksm
Newbie

Name: Ahmet Kesim
PID: 4244

Postby delimawi » 12 Apr 2010, 20:20

Schedule uçuşlarda her seferinde farklı callsign girmektense ismimle bağdaşlaşmasını istediğim için sabit callsign kullanıyordum bu güne kadar, çünkü ATC'ler içinde artık nickname gibi birbirimizi tanır hale geliyoruz.

Bu fikriniz ve yaklaşımınz malesef çok yerinde değil. Gerçek hayatta böyle bir lüksünüz olmadığı gibi, ATC ler için kimlikten önce verilentalimatların doğru düzgün uygulanması daha önemlidir. Çok saydığım bir ATC büyüğümün de dediği gibi, ATC ler için biz blip lerden ibaretiz, uçş numarası ile kimliklerin eşleştirilesigibi bir uyulama yoktur ve olmamalıdır.

Bu arada yaz döneminde kullanıma alacağımız FFR v4 ile, VATSIM ile uçuş kodu uyuşmaz ise uçuşunuz otomatik olarak diskalifiye edilecektir, bence şimdiden alışmak lazım. :)

Keyifli uçuşlar dilerim.
FlyTHY IT Manager
delimawi
VIP Member

Name: İlker Değirmencioğlu
City: Istanbul
PID: 2445
Vatsim ID: 1011091

Postby ahmetksm » 12 Apr 2010, 20:32

Kurallar uyulmak içindir bizde uymak zorundayız :)
Bu nedenle artık ffr ile vatsimde aynı callsign kullanacağım. :angel:
Teşekkürler.
Ahmet Kesim
FlyTHY , PID4244
İstanbul 1980
ahmetksm
Newbie

Name: Ahmet Kesim
PID: 4244

Postby Checkride Department » 13 Apr 2010, 08:45

Nisan Ayı Checkride'ını tamamlamış bulunuyoruz. Bizim için gerçekten çok güzel bir gece oldu.

Checkride'ları sınav gibi değil, sohbet biçiminde yapmayı istedik. Umarım herkese bir faydamız dokunmuştur.

Tekrar söylüyorum amacımız sadece sınav yapmak değil, sınav yaparken yeni bişeyler öğretmek ve öğrenmek.

Kendi adıma,

Bu geceyi düzenlemekte bana yardımcı olan arkdaşım aynı zamanda departman officerımız Batu DEMİR'e

Checkride'da bizi yanlız bırakmayan, değerli bilgilerini bizlerle paylaşan kaptanlarımız Selim BİLGİN ve Kemal TOLU'ya

Bize her türlü teknik desteği sağlayan Teknik Departmanımız Başı İlker DEĞİRMENCİOĞLU'na ve Officer'ımız Erdal ELMACI'ya

Hasta olmasından dolayı katılamayan Checkride Kaptanı Hayri KARABİLGİN'e

Katılan bütün pilotlarımıza ve geceyi renklendiren ATC'lerimize teşekkür ederim.

Havayolumuz sizlerle birlikte her geçen gün daha da büyüyecek...

Sonuçlar ve Upgradeler Bu Hafta İçinde Katılan Kaptanlarımızın Kişisel Maillerine Gönderilecektir...

Keyifli Uçuşlar...

Saygılarımla,

Deniz İrez

Checkride Manager
Checkride Department

Previous

Return to Checkride Lounge