Eylul 2008 Checkride sonuçları

Place to get informations about Turkish Virtual Checkrides.

Eylul 2008 Checkride sonuçları

Postby THY066 » 30 Sep 2008, 13:09

Sevgili Arkadaşlar,

22 Eylul Tarihinde yapılan checkride sonrası, aşagıda isimleri açıklanan,student pilotlar bizlere havacılığa olan sevgilerini, gelişime olan inançlarını ve bilgi-becerilerini göstererek büyük bir başarı ile kontrol uçuşu sınavını geçmişler ve seniorityleri dikkate alınarak first officerlıga yükseltilmişlerdir.

Tamer Acet 22/09 95 AA-BD
Ersin Bozkurt 22/09 75 HK-SP
Muhammet İlhan 22/09 85 KT
Furkan Basalan 22/09 85 KT
Volkan Ersoy 22/09 85 KT
Adnan Özdemir 22/09 95 KT
Kadir Uçar 22/09 95 KT
Emrah Durmaz 22/09 85 HK-SP
Onur Durmuş 22/09 90 HK-SP
Caner Aldemir 22/09 85 HK-SP

Arkadaşlarımıza sınavlarda gösterdikleri yüksek performans için teşekkür ediyor, yeni rütbelerinin kendilerine, şirketimize ve sanal havacılığa hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz.

Checkride Department
checkride@flythy.org

Kemal TOLU
1967/LTDA
THY066
VIP Member

Name: Kemal Tolu
PID: 66

Postby THY177 » 30 Sep 2008, 13:13

Tum arakdaslarımızın yeni rutbesi hayırlı olsun ,başarılar ..

Ergenekon Kucuk
THY177
VIP Member

Name: Ergenekon Kucuk
PID: 177

Postby THY066 » 30 Sep 2008, 15:55

Başarı sertifikaları pilot arkadaşlarımıza mail yoluyla yollanmıştır. Arkadaşlar, bazılarınızın mailleri geri döndü,sertifikası ulaşmayanlar lütfen checkride@flythy.org'a mail atsın.

Kemal TOLU
1967/LTDA
THY066
VIP Member

Postby THY3007 » 01 Oct 2008, 01:50

Merhaba Kemal kaptanım , öncelikle böyle güzel ve zevkli bir sınav gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Sınavların da nasıl bir ders gibi öğretici olabileceğini bize içtenliğinizle , cana yakınlığınızla gösterdiniz . Teşekkürler.

Merak ettiğim bir konu var , şu an benim seniority'im 287 . Sayenizde First Officer rütbesine yükseldim. Seniority'im 300'ün üzerine çıktığında otomatikman Senior First Officer mi olacağım , yoksa onun için de ayrı bir sınava mı gireceğim.

Çok teşekkürler , mutlu uçuşlar.

PID 3007 Furkan Başalan
furkanbasalan@hotmail.com
LTAC
THY3007
Junior Member

Name: Furkan BASALAN
City: Nevşehir
PID: 3007
Vatsim ID: 1048845

Postby THY066 » 01 Oct 2008, 02:13

Selam Furkan Bey,

Guzel sözleriniz icin tesekkürler,checkride vesilesi ile hep beraber keyifli bir gece gecirdik.

First Officer'lık tan Senior First Officer'lıga geçiş puan'a göre otomatik oluyor. SFO olarak senyority'i tamamladıgınızda kaptanlık imtahanında görüşecegiz.[;)]

Bu vesile ile sizin ve ailenizin Bayramını kutlarım

Kemal TOLU
1967/LTDA
THY066
VIP Member

Postby THY3007 » 01 Oct 2008, 03:16

Çok teşekkürler Kemal bey , sizin ve sevdiklerinizin bayramı da kutlu olsun.

PID 3007 Furkan Başalan
furkanbasalan@hotmail.com
LTAC
Last edited by artuncs on 26 Jun 2014, 21:20, edited 1 time in total.
Reason: Resim Linki aktif olmadigi icin silinmistir
THY3007
Junior Member

Name: Furkan BASALAN
City: Nevşehir
PID: 3007
Vatsim ID: 1048845

Postby THY066 » 06 Oct 2008, 01:51

Aşagıda sertifika örnegi var (updated)

Kemal TOLU
1967/LTDA
Last edited by artuncs on 26 Jun 2014, 21:20, edited 1 time in total.
Reason: Resim Linki aktif olmadigi icin silinmistir
THY066
VIP Member

Postby THY2937 » 08 Oct 2008, 20:19

Teşekkür ederim Kemal hocam, göndermiş olduğunuz Sertifikanın ardından size bir mail atmışdım ama bir de burada yazmayı uygun görüyorum. Size ve buralara gelmemde yardımcı olan sevgili Dr. Murat Kandemir hocama, sınavı yapan ve bize değerli vakitlerini ayırarak, bize hatalarımızı görmemizde yardımcı olan değerli Hayri Karabilgin ve Selçuk Poyraz hocama, site yönetiminde maddi ve manevi hiçbir fedakarlıkdan kaçınmayan sevgili Ergenekon hocama ve her sorunuma yardımcı olan hiçbir zaman yardımını esirgemeyen biricik kardeşim Kürşat kaptanıma gene en az onun kadar yardımları dokunan uzunca süre birlikde uçduğumuz Deha ve Umut kaptanımada teşekkürü bir borç bilirim.

Daha önceki Check Rıde topiglerinde de söylemişdim. bu sınavlar uygulanadan önce tartışılıp daha sonra uygulanmaya konmuş, hatta uygulandıkdan sonra bile bazı kaptanlar tarafından (ki bunun içine bende dahilim ) gene tartışılmış uzun bir konudur. aynı zamanda sınavı yapanlar ve gözetleyenler içinde bol zaman ve dikkat isteyen zahmetli bir olaydır.

Konun bu kadar tartışılmasının başlıca nedeni, benim gibi bazı kaptanların 300 seniorty sistemini baz almamız ve bu kadar uçuş saati yapdıkdan sonra (ki artık 400 leri falan da geçmişdik,) yurt dışı hakkını almayıp bir de check rıde sınavlarını bekleme durumumuzun çıkmasıydı, bu konuyu bir topig açıp sorduğumda bazı kaptanların da aynı sıkıntıyı paylaşmakla beraber benden de sabırsız olduğunu ve çıkan bazı tartışmalar sonucunda siteden ayrıldıklarına şahit oldum, doğru mudur değil midir? bunun hakkında yorum yapmak istemiyorum. ama konu buralarda kadar iştirak etmişdi. haliyle insan psikolojisi bazı insanlar da sert tepkiler göstermişdi.

Bana beş ay önce gelen sınav tarihine hazırlıksız gelmişdim. Doğal olarak sınava başlamamışdım sınav tarihimin başka bir zamana alınmasını rica ettim. Geçen ay gelen tarih sonunda sınava hazırlandım hatta o akdar hazırlandım ki benim çalışdığım konaklama işletmesine gelen Lufthansa ve KTHY pilotlarına Chartları sormaya başlamışdım, sağolsun onlarında yardımı dokundu, ve sonunda sınavımı verip gereken rütbeye yükseldim. burda anlatmak istediğim sınavı geç olmam,( ki benim hatamdır) yada şuanda almış olduğum sertifika değil. bunları ayrı bir yere koyuyorum. ama bu sınavlar sonucunda check rıde uygulamasının neden yapıldığını ve kendimizin bu sınavlardan ne gibi dersler çıkarmamız gerekdiğine şahit oldum. bugünlerde sitemiz bir yenilenmeye gitti, bildiğim kadarıyla üye alımı durduruldu, yeni alınacak üyelerede nasıl bir başvuru önerileri getirilecek tam bilmiyorum ama zannediyorum ki daha hassas bir politika sergilenicek, bundan önce uçak sayımız artdı. (747, 767 v.s ) giib uçaklarıda kullanıp bilgimzi bu sanal dünyada geliştirme fırsatı bulduk.

Sonuç olarak bu gelişmeler sitemizin ne kadar doğru bir yolda olduğunu gösteriyor ve bu sitenin bir üyesi olarak bana bir güven veriyor. tekardan altını çizmekde fayda görüyorum. bunları sertifika aldığım için falan söylemiyorum, normalde fazla yazan birisi değilim. sadece bu check rıde lar sonucunda kendimin eksiklerimi ve sitemizde görmediğim bir takım güzel gelişmeleri farkettim, sadece bunu söylemek istiyorum.

Ve bu sitede THY pilotu olarak uçmakdan, Türkiye bayrağını uluslararası sanal platformda taşımakdan büyük bir zevk ve gurur duyuyorum. eminim ki bütün kaptanlarımızda bu gururu benimle paylaşıyordur.

Saygılarımla.

Ersin Bozkurt
THY2937
Average User

Name: Ersin BOZKURT
City: Izmir
PID: 2937
Vatsim ID: 1045773

Postby THY066 » 08 Oct 2008, 21:00

Sevgili Ersin Kaptanım,

Vaktinizi ayırıp güzel duygu ve düşüncelerinizi bizlerle paylaştıgınız için FlyTHY olarak size tesekkür ederiz.

Bu sitenin mutfagında calisan tüm ekip, sizin gibi degerli pilotlarla sanal havacılık dedigimiz hobimizi paylaşıp, hep beraber keyif alacagımız bir sosyal ortam oluşturmak için elinden geleni yapmaya calisiyor. Eksiklerimiz hatalarımız olsa da, iyi niyetimiz ve elimizden geldigince Turk Sanal Havacılıgına katkıda bulunmaya calisiyoruz.

Bu vesile ile tüm FlyTHY üyelerinden ricamız, eksik ve hatalı gördügünüz ne varsa bizlerle paylaşınki hep beraber en güzeli bulalım.

Bir kez daha nezaketiniz icin tesekkürler.

Mavi göklerde görüşmek üzere

Kemal TOLU
1967/LTDA
THY066
VIP Member

Postby Alphaville » 08 Oct 2008, 23:20

Sevgili Ersin kardeşim.

Öncelikle başarından dolayı seni tebrik ederim. Düşüncelerin ve inceliğin için teşekkür ederim. Her şey gönlünce olsun..

Sevgi ve Saygılarımla,

SHY261
SKY VIRTUAL AIRLINES
Web site&forum adviser
Alphaville
Rookie

Name: Umut ÖZTÜRK
PID: 2658

Postby muratkandemir » 08 Oct 2008, 23:23

Tebrikler Ersin kardeşim,

Başarılarının devamını dilerim

DR.MURAT KANDEMİR
muratkandemir
Rookie

Name: muratkandemir
PID: 2024

Postby THY177 » 09 Oct 2008, 11:20

Ersin kardesim oncelikle tebrikler..

Guzel kelamların hepimize cok iyi geldi moral bulduk eksik olma..

Ergenekon Küçük
FlyTHY , PID177
İstanbul 1969
THY177
VIP Member

Name: Ergenekon Kucuk
PID: 177

Postby Deha BOZKAYA » 09 Oct 2008, 16:36

Tebrik ederim Ersin Kaptanım.Göstermiş olduğun nezaket ve iyi niyet için de teşekkür ederim.
Deha BOZKAYA
Junior Member

Name: Deha BOZKAYA
PID: 2719

Postby kkeskin » 13 Oct 2008, 13:37

Sevgili Kardesim Ersin,

Öncelikle nazik ve cok hos yazdigin tümcelerin icin cok tesekkür ederim. Göstermis oldugun basaridan dolayi da seni kutlarim.Unutma ki bu senin ve THY ailesinin basarisi. Egitim konusunda degerli hocarimizin gösterdikeleri hassasiyet, senin basarinda da büyük etken olmus, bu baglamda emegi gecen bütün hocalarimizi da kutluyorum.

Yeni rütben hayirli olsun kardesim ve iyi ucuslar diliyorum.

Saygilarimla,

Kürsat KESKIN
SKY Virtual Airlines

Kürsat Keskin
Sky Virtual Airlines
International Relations
kkeskin
Newbie

Name: Kürsat KESKIN
PID: 000

Return to Checkride Lounge