Bir sorun da bende var..

Questions, comments; documents about Airbus related products (PSS, Wilco, Aerosoft Xtended and others) ...

Bir sorun da bende var..

Postby vikartindur » 14 May 2007, 10:50

Merhabalar,

Şöyle bir sorunum var. PSS 319-320-321'i tek bir paketten kurdum. ancak kokpitteki dü?melerin üzerine geldi?imde mouse ikonu kum saati ile ok arasında gidip geliyor. bir dü?meye tıkladıktan sonra da birkaç saniye sonra o dü?menin ışı?ı yanıyor. ayrıca havalandıktan sonra otopilota geçti?imde bir süre dengesiz şekilde uçtuktan sonra dimdik yere çakılıyor.

Aynı pss'in 330 ve 340 paketlerinde ise bu sorunu yaşamıyorum. Kokpit kullanımı tamamen normal, uçuş da normal ve sorunsuz. FMC programlaması tamamen do?ru yapılmaktadır.

Bunun haricinde, sanırım klavye kullanıyor olmamdan sebep, elevator kontrolünü bu uçakların hiçbirinde yapamıyorum. Mesela numpad 2 ile devamlı basılı tutuyorum ama elevator sadece titriyor. Aileron'lar ile de durum aynı. pss ile manuel uçuş yapamıyorum ve ancak ils kullanarak inebiliyorum. Kalkışta ise numpad 1 ile trimi artırarak ancak havalanabiliyorum. Bunun sebebini klavyenin verdi?i sinyalin joystick'in verece?i sinyalden farklı olmasına ba?lıyorum sizce do?ru mu?? yani pss sadece joystick için yapılmış gibi :))

sevgiler.

"hayatımın son beş dakikasında ne yapmak istedi?imi sorsalar uçmak derdim"

Tuna BYLGY
PGT103
vikartindur
Newbie

Postby AustinPowers » 14 May 2007, 23:47

Merhaba,

Bn sadece mouse probleminin cozumunu yazacagim, zira diger teknik konularda suan icin yorum yapmam, PSS e yeni basliyor olmamdan dolayi yanlis olabilir.

PSS in resmi sitesi olan; http://www.phoenix-simulation.co.uk/ linkinden girip, Support/Product Fixes bolumune ulasip, Mouse Flicker adli yamayi yuklerseniz, sorununuz cozulecektir.

Iyi ucuslar.

Image
AustinPowers
Newbie

Postby Levent YILMAZ » 21 May 2007, 09:45

Selamlar
s tuşuna basarak virtual cockpit görüntüsüne geçin,Sonra shift+9 a basın,altta çıkan küçük kutucuğu silin.
Sevgiler... İyi uçuşlar..
Levent YILMAZ

[img]http://www.euro-book.net/indicator/2/tunarda.png
[/img]
Levent YILMAZ
Junior Member

Postby vikartindur » 22 May 2007, 00:39

yardımlarınız için çok teşekkür ederim..

sevgiler.

"hayatımın son beş dakikasında ne yapmak istediğimi sorsalar uçmak derdim"

Tuna BİLGİ
PGT103
vikartindur
Newbie

Postby vikartindur » 23 May 2007, 23:45

uçağın kumandası ile ilgili sorun da çözüldü. düşündüğüm gibiymiş, klavye ve joystick sinyalleri arasındaki farklar. klavye ile kumanda edemediğim kontrollere joystick ile çok rahat kumanda ettim..

"hayatımın son beş dakikasında ne yapmak istediğimi sorsalar uçmak derdim"

Tuna BİLGİ
PGT103
vikartindur
Newbie

Return to Airbus Fleet