PSS Airbus A320

Questions, comments; documents about Airbus related products (PSS, Wilco, Aerosoft Xtended and others) ...

PSS Airbus A320

Postby denizkusu » 08 Jan 2007, 22:43

Arkadaslar ,
Forumdaki yazismalari elimden geldigince takip ederek birseyler ogrenmeye calisan , henuz on-line ucabilecek bilgi duzeyinde olmayan ama buyuk bir azim ve keyifle haftasonlari off-line ucuslarla pratik yaparak kendimi gelistirmeye calisan bir sanal pilot adayiyim.Ozellikle Avsim'den download ettigim A320 ile ucmaktan buyuk bir keyif aliyorum.Her ne kadar orijinal panel , sound vs indirip fs 2004'e install ettiysem de sonuc bir yere kadar.Hele PSS ile ilgili yorumlari forumdan okudukca ...
Biraz garip olacak belki ama PSS Airbus A320 orijinal cd sini nasil temin edebilirim?Bu ise merak saldigim ilk donemlerde bir yurt disi seyahatimde gittigim bilgisayar urunleri satan bir magazada bu tur cd lere rastlamistim ama (maalesef o zamanlar bu cd lerin ne oldugunu bile anlayamamistim!)Istanbul'da hicbir yerde PSS satialan bir yere rastlamadim.
Kisacasi PSS Airbus A320 nerede bulabilirim?Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler , herkese iyi ucuslar.

serkan denizkusu
denizkusu
Rookie

Postby cougar » 09 Jan 2007, 08:26

Serkan kaptan, oncelikle PSSn yani phoenix simulation software'in web site'i http://www.phoenix-simulation.co.uk/ ordan gerekli bilgiyi alabilirsiniz, ama $ahsi fikrimi sorarsaniz PSS'in ucaklari FS2002 icin yapildi yani acikcasi eski, PMDG $u anda airbus ailesi icin yeni ucaklari yapmaya ba$ladi, ki FS X icin yapicaklar (fly-by-wire FS X'de daha iyi simule ediliyor) o yuzden bence biraz beklerseniz daha iyi olur du$uncesindeyim...

Iyi ucu$lar, en yakin zamanda online ucabiliriz umarim :)

Anil Ardahanli.Senior First Officer
Image
cougar
Rookie

Postby denizkusu » 09 Jan 2007, 12:03

Anil Kaptan ,

Verdiginiz bilgiler ve tavsiye icin cok tesekkur ederim.Bu durumda beklemeye devam.

Iyi ucuslar ,

serkan denizkusu
denizkusu
Rookie

Postby cougar » 10 Jan 2007, 01:16

Bu arada satin almadan once deneme amacli bir PSS ucu$u yapmak istiyorsaniz lutfen mail atin konu$alim :D

Anil Ardahanli.Senior First Officer
Image
cougar
Rookie

Postby denizkusu » 11 Jan 2007, 17:21

Anil kaptan ,

e mail adresinizden mail geri donuyor.O nedenle mesaji aynen aktariyorum.

Forumda konustugumuz gibi PSS yeni versiyon icin sabirsizlikla beklemedeyim.

Deneme amacli bir ucus icin cok sevinirim.

Bu arada , soracak o kadar cok sorum varki...

Maalesef forumda bunlari sormaya kalksam dokuman okumuyoruz herhalde gibi

elestiriler geliyor ki bu da isi ogrenme&gelistirme asamasinda olanlar icin hic

de hos olmuyor.Oncelikli sorum su ;

Dun gece sisli hava sartlarinda kendimi denemek icin LTBA-LTAC ucusu

yaptim.Approach sirasinda ATC beni ILS 24R pistine yonlendirdi.APde verilen

HDG ve ALT degerlerini girdikten sonra navigatorda ILS 24R pistini girip once

navigatorde final approach sonra da APde APPyi aktive ettim.APP hic sorun yasamadan

ucagi pist istikametine getirdi.Buraya kadar sorun yok.Ancak problem altitude da.

ATC tarafindan verilen 6.600 feet e geldikten sonra pisti karsilamak icin kademeli olarak

alcalmaya basladim.Normal sartlarda pisti gorebildigim icin sorun yasamiyordum.Ama

sis nedeniyle gorus cok azaldigi icin navigatorden baktigimda piste cok az kaldigi

halde irtifamin cok yuksek oldugunu gordum.Sonucta pas gecmek zorunda kaldim.

2. de ancak uygun irtifayi ayarlayabildim tamamen 1. denemedeki yanilgilari

dikkate alarak.Bildigim kadariyla ILS hem istikamet hem de altitude icin ucagi

belirli bir hassasiyet derecesinde piste yaklastiriyordu.Isin istikamet kismi tamam

ancak altitude tamamen visual.Bu da gorusun kisitli oldugu durumlarda inisi Allaha

emanet hale getiriyor.Bu durumu nasil cozebilirim?Ya da neyi eksik yapiyorum?

Yardimlariniz icin simdiden cok tesekkurler ,

serkan denizkusu
denizkusu
Rookie

Postby THY656 » 11 Jan 2007, 17:36

Serkan bey
bana sbilgin2002@mynet.com'dan ulaşın.
Sorularınızı hazırlayın.Yalnız ILS yaklaşma (LOC ve GS gibi terimler) hakkında önce biraz araştırsanız size A3XX hakkında daha anlaşılabilir bir yardım da bulunabilirim.

saygılarımla
TK656
Selim Bilgin
THY656
VIP Member

Name: Selim BILGIN
City: Aydin
PID: 656
Vatsim ID: 853361

Return to Airbus Fleet