Teşekkür

Questions, comments; documents about Airbus related products (PSS, Wilco, Aerosoft Xtended and others) ...

Teşekkür

Postby THY446 » 08 Oct 2006, 23:29

Airbus serisini bir türlü kullanamama yol açan VOR problemini, verdi?i default flight tüyosu ile çözmeme yardımcı olan sayın Kadir E. Sertataş kaptana huzurlarınızda gönülden bir teşekkürü borç biliyorum. Neredeyse 1.5 aydır kafayı yememe sebep olabilecek sayıda deneme ve arşiv taramasına ra?men bir türlü ILS yaklaşması yapamamış olmaktan dolayı hem yorgun hemde bezgin durumdaydım. Hatta kendi açtı?ım topic'i bile takip etmiyordum çözümsüz oldu?una inandı?ım için. Sayın Kadir E. Sertataş default flight üzerinde yapılan de?işikli?e dikkat çekene kadar. Kendiside zamanında aynı dertten muzdarip oldu?u için sanırım hatayı gösterdi ve problem yarım saat içerisinde halloldu. Sa?olun Kadir kaptanım :) Bu arada sorunu yaşayan bir arkadaşımız olursa gelecekte benim uyguladı?ım çözüm şekli şöyle. Önce Belgelerim altındaki Flight Simulator Files klasörünün altında ne var ne yok silin, ardından FS 2004 ü açıp hata mesajını vermesini bekleyin. Zira default uçuş senaryosunu bulamayınca hata veriyor ve sizi do?ru select flight sayfasına gönderiyor. Buradan "Oşer" seçene?i ile default flight'i seçip bunu tekrar "make default flight" olarak seçip kaydedin. Sonra ki aşamada Seattle'da pist başında çalışır bekleyen Cessna'nın sadece motorlarını kapatarak ve havaalanını sizin belirleyece?iniz bir havaalanı olarak (LTBA gate 105 mesela) kaydedin. Bir daha ki açılışta direkt bu noktadan uçuşa başlarsanız Airbus sorunsuz bir şekilde VOR alıcısını görecektir. Tabii ki Battery bitmeden APU veya External Power ile bataryaları şarj ederseniz. Bataryalar 24 volta indi?inde maalesef tüm avionic ba?lantıları yitiriyorsunuz. Konu başlı?ına ilgi gösteren tüm kaptanlara ve sayın Kadir E. Sertataş'a çok teşekkür ediyorum.

Sevgi ve Saygıyla

Okhan Uçar
Ankara
ŞY477

Image
THY446
Junior Member

Name: Okhan Ucar
City: Izmir
PID: 477
Vatsim ID: 843798

Postby THY7 » 09 Oct 2006, 08:21