Squawkbox ve PSS panel

Questions, comments; documents about Airbus related products (PSS, Wilco, Aerosoft Xtended and others) ...

Squawkbox ve PSS panel

Postby THY656 » 05 Sep 2006, 13:12

Arkadaşlar ciddi bir sorunum var, yardımlarınızı esirgemeyin:)
Yeni bilgisayarıma Fs2004'ü kurdum. Fakat squqwkbox connect olunca PSS airbus paneline komut veremiyorum.Hiç bir şey kontrol edilemiyor.Disconnect olunca herşey düzeliyor.
Fs9 update yüklü
FSUIPC 3.50 registered
ASUS SLI royal 512 ekran kartı var.
Lütfen yardım

TK656
Selim Bilgin

Image
THY656
VIP Member

Name: Selim BILGIN
City: Aydin
PID: 656
Vatsim ID: 853361

Postby halcan » 07 Sep 2006, 16:20

Merhaba Selim Kaptan,
Aynı durum bende de olmuştu; üstelik sadece PSS paneli değil bilgisayar da de kilitlenmişti. Aşağıdaki gibi çözdüm:
- SB'yi ve PSS ile ilgili tüm dosyaları FSUIPC dahil sildim, yeniden kurdum.(Bu arada PSS 'yi direkt olarak değil, klasörler halinde manuel olarak tek tek check ederek kurdum.) Bu noktada dikkat edilmesi gereken birşey de, PSS'nin klasörleri arasında "FSUIPC extras" diye bir klasör var; bunun kurulmamasına dikkat etmek gerek.Ayrıca panelde (A320) oluşan maus vibrasyonunu önlemek için http://avsim.com/pss/patches/320_panel.zip adresinden indireceğimiz "panel.cfg" dosyası ile FS9\aircraft\PSSAB-PRO\panel klasörü içindeki "panel.cfg" dosyasını değiştirmeyi unutmamak gerekiyor.
- Bir de aklıma gelen birşey daha var (gerçi yeni bilgisayarda bu ihtimal çok az). PSS paneli kilitlendiğinde, "ctrl-alt-del" ile CPU'dan ve SD' den ne kadar götürüyor? bir de bunu check edin.
(İnşallah ben bunları yazarken siz sorunu halletmiş olursunuz:)
İyi uçuşlar

Haluk ALPAT
THY5388
halcan
Newbie

Postby halcan » 07 Sep 2006, 21:26

Değerli Selim Kaptanım,
bugün yazmayı unutmuştum. Bir de "ASUS SLI royal 512" ekran kartının ayarlarını önce "default" konumuna getirip öyle deneyin. Zira FS9'un mevcut konfigurasyonu, gelişmiş bir ekran kartının yetenekleri ile uyuşmuyor olabilir. [8)]

Haluk ALPAT/THY5388
halcan
Newbie

Postby THY656 » 07 Sep 2006, 23:05

Haluk bey yanıtınız ve yardımınız icin gercekten sağolun.
Sanırım sizin de son belirttiğiniz gibi ekran kartı driverı ile ilgili bir sorun.Çünkü başka payware uçaklarda da ekranda gitmeler oldu. Bilgisayarı aldığım yerde çözülür inşallah.Olmadı eskiden olduğu gibi kasayı kolumuzun altına alıp sanal uçuş ve bilgisayar uzmanı sayın Hayri Karabilgin kaptanın evine gideceğiz.:)

TK656
Selim Bilgin

Image
THY656
VIP Member

Name: Selim BILGIN
City: Aydin
PID: 656
Vatsim ID: 853361

Return to Airbus Fleet