Flybywire A320 parking brake problemi

Only for Turkish Virtual Pilots!

Flybywire A320 parking brake problemi

Postby THY1571 » 07 Jul 2021, 14:04

Merhabalar,

MSFS2020'de Flybywire A320Neo yeni güncellemesinde parking brake on/off bilgisini FSUIPC arayüzü ile eskiden olduğu gibi iletmiyormuş. Bizim FlightRecorder'ımız da o nedenle parking brake set edildiğini görmüyor ve uçuşu da başlatmıyor.

Biraz araştırınca şöyle bir program buldum. Bu sorunu yaşayan arkadaşların işine yarayacağını düşünüyorum:

https://github.com/wnzlff/msfs-parking-brake-toggle

Programı yazan kişi açıklamada şöyle demiş:

Parking Brake Toggle: For FSUIPC and the A320 by FlyByWire
The great team of FlyByWire has decided to break away from the usual used interfaces of FSUIPC regarding the parking brake. Since e.g. many virtual airlines depend on the parking brake being set within FSUIPC, this small program is intended to remedy the situation.

Programı çalıştırdığımda baştan bir kereliğine parking brake set ediyor göründü ve uçuşu recorder üzerinden başlatabildim. Ama sonra parking brake'i nasıl off yapacağımı (daha doğrusu recorder'a nasıl off gibi algılatacağımı) bulamadım ve parking brake hep on göründüğü için ceza yedim. Olsun, en azından uçabildim ya o da birşey ^_^
THY1571
Newbie

Name: Murat Okay
City: Ordu
PID: 1571
Vatsim ID: 941400

Re: Flybywire A320 parking brake problemi

Postby artuncs » 08 Jul 2021, 07:48

Tesekurler. Sorunlara karsin herzaman alternatif baska yollarin daha olmasi iyi olur elbette. Bahsettiginiz uygulama Fsuipc'nin ucretsiz versionu uzerindenmi calisiyor? Bunu merak ettim. Ayrica gene ayni sorun icin gecen gunlerde biz bir LUA Patcher dosyasi yayinladik ve sorunu halletik. Gerek duyan arkadaslar asagidaki linkten ulasabilir.
viewtopic.php?f=105&t=11037
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Postby THY1571 » 09 Jul 2021, 11:46

Merhaba,

Bahsettiğiniz LUA patcher dosyasını bu başlığı açtıktan sonra farkettim ne yazık ki. Öncelikle sorunun çözümü için sarfettiğiniz emekleriniz için çok teşekkürler.

Ancak belirtildiği gibi kurulumu yapmama rağmen sorun çözülmedi. FSUIPC programının "Add-onns" menüsü içerisinde "WASM" isminde bir bölüm göremedim ve dolayısıyla bende enable olup olmadığımı bilemiyorum. Kullandığım FSUIPC versiyonuyla mı alakalı acaba?

Benim bahsettiğim program ise bir exe dosyası şeklinde. Simülatör açıkken çalıştırdığınızda başta off olan parking brake i Recorder On olarak görmeye başlıyor. Ama sonra tekrar off yapmanın bir yolunu bulamadım. Yani uçuşu başlatabildim ama parking brake sorununa tam olarak o da çözüm olmadı.
THY1571
Newbie

Name: Murat Okay
City: Ordu
PID: 1571
Vatsim ID: 941400

Postby artuncs » 09 Jul 2021, 11:49

Lua Patcher dosyalari icin FSUIPC'nizin register edilmis yani satin alinmis olani gerekiyor. Normalde FDR hic bir sekilde register edimis Fsuipc'e gereksinim duymaz ve ucretsiz olan version tamamen yeterlidir ama ne yazikki sadece birkac ucak tipinde yasadigimiz bir yada iki hata nedeni ile gelistirilen LUA Patcher'larin calisabilmesi ve FDR'nin duzgun okuyabilmesi icin register olan Fsuipc'e gereksiniminiz var. Register edildiginde bu WASM menu ozelligi aktif ve gorunur olacak.
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Postby THY1571 » 09 Jul 2021, 16:15

Anlaşıldı. Çok teşekkürler ☺️
THY1571
Newbie