microsoft flight simulator 2020 uçak ekleyemiyorum

Questions, comments; documents about Boeing related products (PMDG and others) ...

microsoft flight simulator 2020 uçak ekleyemiyorum

Postby opssorry » 12 Apr 2024, 18:43

Merhabalar,
Siteye henüz yeni üye oldum yanlış kategorideyse kusura bakmayın.

microsoft flight simulator 2020 indirdim fakat Türk hava yolları uçak paketini ekleyemiyorum çok araştırdım fakat AppData'da "community" denilen dosyayı bir türlü bulamadım yardımcı olabilir misiniz ?
opssorry
Newbie

Name: Mehmet kökçü
City: Amasya
PID: 0000
Vatsim ID: 0000

Re: microsoft flight simulator 2020 uçak ekleyemiyorum

Postby artuncs » 12 Apr 2024, 20:10

Merhabalar, AppData dosyasina ulastiysaniz, Steam ve Microsoft Store adres yollari asagida ki gibi olmaktadir.

Steam: C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Microsoft Flight Simulator\Packages\Community
Microsoft Store: C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Packages\Microsoft.FlightSimulator_RANDOM\LocalCache\Packages\Community

Siz hangisini kullaniyorsaniz, onun dosya yolunu takip ederek community dosyasina ulasabilirsiniz.
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Postby opssorry » 12 Apr 2024, 22:17

artuncs wrote:Merhabalar, AppData dosyasina ulastiysaniz, Steam ve Microsoft Store adres yollari asagida ki gibi olmaktadir.

Steam: C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Microsoft Flight Simulator\Packages\Community
Microsoft Store: C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Packages\Microsoft.FlightSimulator_RANDOM\LocalCache\Packages\Community

Siz hangisini kullaniyorsaniz, onun dosya yolunu takip ederek community dosyasina ulasabilirsiniz.

Hocam C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Microsoft Flight Simulator\Packages\ bu yola kadar hepsi vardı bir tek Community yoktu onu da ben ekledim fakat türk hava yolları uçağını ekliyorum yine de çıkmıyor oyunda
opssorry
Newbie

Name: Mehmet kökçü
City: Amasya
PID: 0000
Vatsim ID: 0000

Postby artuncs » 13 Apr 2024, 17:05

opssorry wrote:
artuncs wrote:Merhabalar, AppData dosyasina ulastiysaniz, Steam ve Microsoft Store adres yollari asagida ki gibi olmaktadir.

Hocam C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Microsoft Flight Simulator\Packages\ bu yola kadar hepsi vardı bir tek Community yoktu onu da ben ekledim fakat türk hava yolları uçağını ekliyorum yine de çıkmıyor oyunda

Sorununuz sadece bu ucagi yuklemede mi olusuyor? Baska addons lari community dosyasi icine attiginizda ve MSFS actiginizda onlari gorebiliyormusunuz?

Yuklemek istediginiz ucagin dosyasini RAR olarak atmayin, unrar ettikten ve dosyanin ismini degistirmeden atin.

Ayrica dikkat edin, bazi dosyalar sadece atmakla olmuyor, icinde exe dosyasi olanlar oluyor ve install etmeniz gerekiyor. Ayrica bu hangi ucak ve nereden indirdiniz yada satin aldiniz? Bazi ucaklar, daha once yayinlanmis Base ucaklar olmadan calismaz. Oncelikle base olani yukleyeceksiniz ve onun uzerinden diger ucaklari yukleyebiliyorsunuz.

Eger MSFS crack ise, yuklediginiz de community dosyasi cok farkli bir yerde olabilir. Normalde birden fazla community dosyasi oluyor ve hangisi dogru ise onun icine atmaniz gerekiyor. Eger crack li ise, 'Hidden Items' ozelligini acin ve C surucusu icinde goreceginiz 'ProgramData' icinde MSFS dosyasini arastirin ve eger community dosyasi buraya yazilmissa, o dosya uzerinden deneyin.

Eger Steam edition ise ve C haricinde, D drive gibi baska bir drive MSFS kurduysaniz, D drive icinde community dosyasini oncelikle arastirip, deneyin. Umarim halledersiniz.
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Return to Boeing Fleet