Yeni Etkinlik Tipleri

All Fly in events will be announced here ...

Yeni Etkinlik Tipleri

Postby THY3716 » 18 Mar 2021, 12:06

Arkadaşlar, grup uçuşu etkinliklerine yönelik alt yapısal çalışmalarımızın bir kısmı tamamlandı. 18 Mart etkinliğinden sonra 3 yeni tip etkinliği devreye alarak test etmeyi düşünüyoruz. Bunlar;

- VFR uçak etkinliği,
- Ağır uçak (Heavy) etkinliği,
- Belli meydan çıkışlı, Rastgele meydan varışlı etkinlik.

Aslında bunların bazıları daha önce de yapıldı ancak sistem uyumsuzlukları içerisinde tam istenilen şekilde yapılamadı. Örneğin "Ağır Abiler" etkinliklerine B738 ile katılan bile olabiliyordu. Yapılan çalışmalar sonucunda VFR ve Heavies etkinliklerine katılabilecek uçak tipleri FDR'a bugüne kadar tanıtılmış olan tiplerle sınırlandırıldı. Bu tiplerin neler olduğu etkinliğe kayıt yapılırken sizlere sıralanarak gösterilecek.

Rastgele meydan atamalı (Random Arrival) etkinlikler ise yeni bir konsept. Başvururken main hub dediğimiz ana noktalarımızdan birini (LTFM-LTAC-LTFJ) çıkış noktası olarak seçeceksiniz. Etkinlik günü sizden o meydanda hazır olmanızı isteyeceğiz ama nereye uçacağınızı kimse bilmeyecek. Biz de bilmeyeceğiz. Sistemimiz etkinliğin başlamasına 15 dk kala otomatik olarak yurt içi meydanlardan birini dispatch seferlerimize göre seçerek size verecek. Böylece ana sayfadaki katılım tablomuzda atamayı göreceksiniz. Normalde etkinliğin başlamasına 5 dk kala uçuşlar FDR'de görünür hale gelirken bu uygulamada 10 dk kala görünür hale gelecek. Bu etkinlik yurt içi olarak yapılacak. Ülkemiz hava sahasını her yöne uçan uçaklarımızla doldurmak ve keyifli bir akşam yaşatmak istedik sizlere. Atama yapılırken sistem sizin son 20 yurt içi uçuşunuzu göz önünde bulundurarak görev verecek. Burada da herkesin farklı bir yerlere gitmesini hedefledik. Eğer havasahasında aktif CTR kontrolörler de olursa tadından yenmeyecek etkinlikler yaşanabilir diye düşündük.

Yazdan sonra da FDR üzerinde yapılacak birkaç çalışmayla Cargo uçak etkinliklerini de sisteme dahil edeceğiz. Hatta etkinliklere yönelik bir kaç ufak tefek proje daha planımızda var.

Umarız keyifli ve bol katılımlı etkinlikler yaşanır. Tüm bu çalışmaların başlatılmasına vesile olan ve yılmadan, ısrarla önümüze yeni talepler getiren sevgili öğretmenimiz Nihat Özşengezer'e de gerçekten bir teşekkür borçluyuz.

Hep beraber daha güzel günlere... Keyifli uçuşlar olsun.
Lead me, follow me or get out of my way !
THY3716
Administrator

Name: Bahadir ALKES
City: Istanbul
PID: 3716
Vatsim ID: 1097118

Re: Yeni Etkinlik Tipleri

Postby THY3009 » 19 Mar 2021, 07:21

Bahadır hocam ellerine sağlık.. :clap: :clap: :clap:

Kimse nereye gideceğini bilmeden açacak sim'ini, inanıyorum ki en güzel etkinlik bu olacak :up: :up: :up:

Saygı, sevgi...
THY3009
Administrator

Name: Yalcin KESER
PID: 3009
Vatsim ID: 1188102

Postby THY4525 » 19 Mar 2021, 12:08

Çok güzel, Bahadır! Senin fikirlerin çok beğendim; onlar çok yenilikçidir! :clap: :clap: :good:

P.S. Hatalar yaparsam özür dilerim; başıma Türkçe öğreniyorum.
THY4525
Newbie

Name: Adrian Dobre
City: Bucureşti
PID: 4525
Vatsim ID: 846157

Postby THY3009 » 19 Mar 2021, 12:52

THY4525 wrote:Çok güzel, Bahadır! Senin fikirlerin çok beğendim; onlar çok yenilikçidir! :clap: :clap: :good:

P.S. Hatalar yaparsam özür dilerim; başıma Türkçe öğreniyorum.

:clap: :clap: :clap:
THY3009
Administrator

Name: Yalcin KESER
PID: 3009
Vatsim ID: 1188102

Postby THY4398 » 19 Mar 2021, 20:24

Bahadır hocam eline sağlık fikir gayet güzel ancak burda önemli bir husus var oda scenery durumu son 15 dk da xplane kullananlar için olmasada prepar kullanıcıları için sorun teşkil edebileceğini düşünüyorum malum scenery kurmak biraz sıkıntılı preparda event fdr da açıldığında ve 15 dk olduğunda eller ayaklar birbirine karıştırmı diye düşündürdü beni ama keyifli olacağı kaçınılmaz
Image
THY4398
Officer

Name: Okan Ergöknil
City: Lefkoşa
PID: 4398
Vatsim ID: 1451991

Postby THY3716 » 19 Mar 2021, 20:32

Hocam, 10 dakika kala açılıp 2 saat 15 dk boyunca açık kalıyor. Yeterli olacaktır sanırım.
Lead me, follow me or get out of my way !
THY3716
Administrator

Name: Bahadir ALKES
PID: 3716
Vatsim ID: 1097118

Return to Event Announcements