Winter Event 2021 - 10

All Fly in events will be announced here ...

Winter Event 2021 - 10

Postby THY4750 » 14 Feb 2021, 11:41

Image

Merhaba Saygıdeğer Pilotlarımız;
Kış etkinlikleri serisinin 10. etkinliği ile sizlerle birlikteyiz. Her hafta yaptığımız bu güzel etkinliklerle heyecan dolu uçuşlarımıza devam ediyoruz.

İsterseniz meydanlarımızı tanıyalım.

Image

Mariscal Sucre Uluslararası Havaalanı (İspanyolca : Aeropuerto Internacional Mariscal Sucre ) ( IATA : UIO , ICAO : SEQM ) Ekvador'daki en yoğun havaalanı ve Güney Amerika'daki en yoğun havalimanlarından biridir. Güney Amerikanın bayrak taşıyıcı havayolu Avianca Equador ve LATAM Equador'un hub limanı olarak hizmet vermektedir. Havalimanı Şubat 2013'te açılmıştır ve eski Mariscal Sucre Uluslararası Havalimanı'nın yerini almıştır. Havaalanına bağımsızlık lideri Antonio José de Sucre'nin adı verilmiştir . Skytrax tarafından batı yarımkürenin 5 yıldız alan havalimanlarındandır. 18/36 pist doğrultularında 4100 m. uzunluğunda bir piste sahiptir.

Antonio Nariño Havaalanı ( İspanyolca : Aeropuerto'dan Antonio Nariño , IATA : PSO , ICAO : SKPS ) Kolombiyada bulunan Narino bölgesine hizmet veren bir havaalanıdır. Havaalanı Pasto'nun 35 kilometre (22 mil) kuzeyinde yer almaktadır. Askeri operasyonlar ve özel kiralamalara ek olarak sadece iç hat uçuşlarını yönetir. Yeni terminal, idari ve kule kontrolu yapılmış, ayrıca artan yolcu ve kargo seferleri nedeniyle yeni navigasyon ekipmanları kurulmuştur. Genellikle Airbus 318, 319, 320, Boeing 737, 727, turboprop ve farklı tipte küçük uçaklar bu havalimanını kullanır.
Image

Havalimanının etrafındaki arazi nedeniyle 50 metrelik bir plato üzerine inşa edilmiş masa üstü bir piste sahip . Bu nedenle birçok pilot , havalimanını uçak gemisi olarak adlandırıyor . Pist, havalimanının rakımı için de nispeten kısadır.
Pistin konumu, yan rüzgarların varlığında uçağın güvenli bir kalkış ve iniş yapmasını engellediğinden , çoğunlukla kullanılamaz hale getirildiği anlamına gelir . Yaz aylarında, özellikle ağustos ayında yan rüzgarlar yaygındır.
Image

Pist, 2007 yılından bu yana, gece boyunca ve görüş mesafesinin düşük olduğu zamanlarda havaalanı operasyonlarına izin veren bir aletli iniş sistemi (ILS) ile donatılmıştır . Ancak yolcu ve kargodaki büyük artış ve ayrıca mevcut havalimanının kötü hava koşulları nedeniyle sık sık kapalı olması nedeniyle yeni bir havalimanı inşa etmek için uygun bir yer aranmaktadır.
Image
Pasto VOR-DME (Kimlik: PSO ) ve Pasto yönsüz işaret (Kimlik: PSO ) sahada konumlandırılmıştır. Pist doğrultuları 02/20 ve 2312m. uzunluğundadır.
Bakalım etrafı dağlarla çevrili ve kısa piste sahip bu meydana kimler kırıma uğramadan inebilecek?
Kazasız ve kırımsız uçuşlar dileriz.

- Notlar;
- Etkinliğe katılan pilotlarımıza +10 seniority verilecektir.
- ATC ler ile sesli iletişim usullerine riayet edilmesi önem arz etmektedir.
- Etkinliğimiz Student ve F/O rütbesindeki pilotlarımıza açıktır.
- Etkinlik akşamına olan hazırlıklarınızı/planlamalarınızı önceden yapınız.
- ATC ile iletişiminizi kısa, öz ve anlaşılır şekilde yapınız.
- ATClerin vermiş olduğu talimatları anlayıp doğru şekilde uygulayınız. Anlaşılmayan talimatların tekrar edilmesini isteyiniz.
- Kalkış meydanında oluşabilecek yoğunluk kapsamında slot sıranıza uyunuz, diğer trafiklerin hareketlerini takip ediniz, ATC kanalını gereksiz meşgul etmeyerek iletişimin akıcılığına yardımcı olunuz.
- Yoğun trafik dolayısı ile SKPS TMA'sında verilebilecek hold prosedürlerine çalışınız. Yanlış hold girişlerine mahal vermeyiniz.
- Çeşitli nedenlerle pistin kapanabileceğini, pisti terk edemeyen trafik olabileceğini hatırlatır SKPS meydanı için ilgili chart'ta belirlenen "missed approach" prosedürlerine hazırlıklı olunuz.
- Öncelikle sesli muhaberat kullanınız, usulüne uygun Türkçe muhaberat yapabilirsiniz çekinmeyiniz, konuşamayacaksanız bile "recieve" ediniz yani atc'yi dinleyiniz, sesli olarak talimatı alınız ve siz text olarak read back ediniz/cevap veriniz. Bu sayede yoğun trafikte kargaşaya mahal vermemiş olursunuz.
- ATC tarafından verilebilecek olası hız, irtifa ve bas bilgilerini beklemeden uygulayınız. Unutmayın sizin yapacağınız bir hata önünüzdeki ve ardınızdaki trafikleri zora sokacaktır.
- Çeşitli sebeplerle ATCler ile oluşabilecek iletişim sıkıntılarını SAYGI sınırları içerisinde text olarak yapınız.
- Uçuş planınızın remarks kısmına /OPR Turkish Virtual Airlines / Winter Events - 10 / yazılmalıdır.

- Etkinlik kurallari;
- Etkinliklere katilan pilotlarimiza etkinligin duzeyine gore seniority verilecektir.
- Yeni etkinlik kurallari geregi kalkis meydaninda, FDR uzerinden, FDR event ucusu secimi etkinlik baslamadan 5 dakika once acilip, etkinlik baslama saati gectikten 2 saat sonra otomatik olarak kapanacaktir.
- Event baslama saatinden itibaren 2 saat icinde evente katilim yapmis ve ucus status kismi boarding, departing yada attended olmus ve bu sureden sonra ucuslari herhangi bir sebepten dolayi sonlanmis olanlar, event katilim saati bitmis olsa bile event baslama saatinden itibaren 4 saat icinde yeniden ucuslarini gerceklestirebileceklerdir.
- Sadece evente katilmis kisiler FDR'da yeniden event ucuslarini gorebilecek ve yeniden evente dahil olabilecektir. Event saati bittikten sonra gelen pilotlar ise FDR'da event secenegini goremeyecekler ve ayri bir ucus hakki verilmeyecektir.
- Etkinlik zamanina olan hazirliklarinizi/planlamalarinizi onceden yapmalisiniz.
- Etkinlik meydanlarina alacaginiz ucretsiz biletlerimiz veya kendi ucuslariniz ile etkinlik saatinden once varis yapmaniz gerekmektedir.
- Alinan karar geregi EVENT ucusu disinda secilecek ucuslar bundan sonra etkinlik katilimi olarak sayilmayacaktir.

- Tickets;
- Degisen ticket kullanimi ile ilgili bilgiye ulasmak icin:
https://www.turkishvirtual.com/forum/viewtopic.php?f=12&start=0&t=10983

Departure Airport: SEQM - MARISCAL SUCRE INTL Airport.
Destination Airport: SKPS – ANTONIO NARINO Airport.
Event Start Time: 11:00'Zulu - 14:00'Local
Event Register Close Time: 12:00'Zulu - 15:00'Local
Event Attending Close Time: 13:00'Zulu - 16:00'Local
Flight Type: IFR/VFR
Route : SEQM - SKPS : ANBAL G675 IPI G675 PSO
Flight Levels: 230-250
Flight Distance: 136 nm
Flight Time: 01:00

- Dispatch;
Dispatch Servisi İçin lütfen Turkish Virtual/Dispatch sayfasını ziyaret ediniz.
https://turkishvirtual.com/dispatch.asp

- Sceneries;
Tüm Türkiye Meydanları İçin lütfen Turkish Virtual/Scenerys sayfasını ziyaret ediniz.
SEQM Scenery : https://secure.simmarket.com/flightbeam-studios-seqm-mariscal-sucre-(quito)-international-p3dv4-(ru_12886).phtml
SKPS Scenery : https://secure.simmarket.com/sierrasim-simulation-skps-antonio-nario-airport-pasto-v1.2-p3dv4-(fr_13084).phtml

- Charts;
Tüm Türkiye Chart'ları İçin lütfen Turkish Virtual/Charts sayfasını ziyaret ediniz.
https://turkishvirtual.com/charts.asp

- Event Registration Form;
Lütfen etkinliğe katılımınızı göstermek için event katılım form sayfasını ziyaret edip gerekli formu onaylayınız.
https://turkishvirtual.com/events_participants.asp

- Daha fazla bilgi, görüş ve söylemleriniz için lütfen bu topic altindan yapiniz.

- Discord channel toplanma zamanı: 21.02.2021 13:30 Local

Saygılarımızla,
Nihat ÖZSENGEZER
Turkish Virtual Events Director
Turkish Virtual Events Department.
Yoke artık :)
User avatar
THY4750
Officer
 
Posts: 548
Joined: 09 Dec 2010, 00:31
Location: Turkey
Name: Nihat OZSENGEZER
City: Manisa
PID: 4750
Vatsim ID: 1172468
Skype: super_nipo

Return to Event Announcements

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests

cron