14 Kasım 2020 İzmir'e Yardım Etkinliği

All Fly in events will be announced here ...

14 Kasım 2020 İzmir'e Yardım Etkinliği

Postby THY4750 » 11 Nov 2020, 17:15

Image

Merhabalar saygıdeğer pilotlarımız.

30 Ekim 2020 Cuma günü saat 14:51 İzmir'de yaşanan 6.6 şiddetindeki depremle İzmir ve çevresi üzücü bir şekilde etkilendi. İzmir genelinde toplamda 17 apartman yıkıldı, yüzlerce bina ağır hasar alarak kullanılamaz hale geldi.

Şirketimiz olarak İzmirli kardeşlerimizin yaralarını sarmak amacıyla bir yardım uçuşu düzenlemeye karar verdik.

14 Kasım 2020 Cumartesi günü saat 20:30'da merkezimiz olan LTFM kalkışlı olarak LTBJ'ye uçacağız. Tüm pilotlarımızı bu anlamlı akşamda aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

- Notlar;
- Etkinliğe katılan pilotlarımıza +10 seniority verilecektir.
- ATC ler ile sesli iletişim usullerine riayet edilmesi önem arz etmektedir. İngilizce seviyeniz yeterli değilse LÜTFEN TÜRKÇE olarak SESLİ muhaberat yapınız.
- Etkinliğimiz Student ve F/O rütbesindeki pilotlarımıza açıktır.
- Etkinlik akşamına olan hazırlıklarınızı/planlamalarınızı önceden yapınız.
- ATC ile iletişiminizi kısa, öz ve anlaşılır şekilde yapınız.
- ATClerin vermiş olduğu talimatları anlayıp doğru şekilde uygulayınız. Anlaşılmayan talimatların tekrar edilmesini isteyiniz.
- İstanbul kalkışında oluşabilecek yoğunluk kapsamında slot sıranıza uyunuz, diğer trafiklerin hareketlerini takip ediniz, ATC kanalını gereksiz meşgul etmeyerek iletişimin akıcılığına yardımcı olunuz.
- Yoğun trafik dolayısı ile LTBJ TMA'sında verilebilecek hold prosedürlerine çalışınız.(Forumumuzda detaylı bilgiler bulunmaktadır https://turkishvirtual.com/forum/viewto ... 047#p46710 , https://turkishvirtual.com/forum/mcp.ph ... 18&p=60102 , https://turkishvirtual.com/forum/viewto ... ack#p59064 , https://turkishvirtual.com/forum/viewto ... f=4&t=7157) yanlış hold girişlerine mahal vermeyiniz.
- Çeşitli nedenlerle pistin kapanabileceğini, pisti terk edemeyen trafik olabileceğini hatırlatır LTAC meydanı için ilgili chart'ta belirlenen "missed approach" prosedürlerine hazırlıklı olunuz.
- Öncelikle sesli muhaberat kullanınız, usulüne uygun Türkçe muhaberat yapabilirsiniz çekinmeyiniz, konuşamayacaksanız bile "recieve" ediniz yani atc'yi dinleyiniz, sesli olarak talimatı alınız ve siz text olarak read back ediniz/cevap veriniz. Bu sayede yoğun trafikte kargaşaya mahal vermemiş olursunuz.
- ATC tarafından verilebilecek olası hız, irtifa ve bas bilgilerini beklemeden uygulayınız. Unutmayın sizin yapacağınız bir hata önünüzdeki ve ardınızdaki trafikleri zora sokacaktır.
- Çeşitli sebeplerle ATCler ile oluşabilecek iletişim sıkıntılarını SAYGI sınırları içerisinde text olarak yapınız.
- Uçuş planınızın remarks kısmına /OPR Turkish Virtual Airlines / yazılmalıdır.

- Etkinlik kurallari;
- Etkinliklere katilan pilotlarimiza etkinligin duzeyine gore seniority verilecektir.
- Yeni etkinlik kurallari geregi kalkis meydaninda, FDR uzerinden, FDR event ucusu secimi etkinlik baslamadan 5 dakika once acilip, etkinlik baslama saati gectikten 2 saat sonra otomatik olarak kapanacaktir.
- Event baslama saatinden itibaren 2 saat icinde evente katilim yapmis ve ucus status kismi boarding, departing yada attended olmus ve bu sureden sonra ucuslari herhangi bir sebepten dolayi sonlanmis olanlar, event katilim saati bitmis olsa bile event baslama saatinden itibaren 4 saat icinde yeniden ucuslarini gerceklestirebileceklerdir.
- Sadece evente katilmis kisiler FDR'da yeniden event ucuslarini gorebilecek ve yeniden evente dahil olabilecektir. Event saati bittikten sonra gelen pilotlar ise FDR'da event secenegini goremeyecekler ve ayri bir ucus hakki verilmeyecektir.
- Etkinlik zamanina olan hazirliklarinizi/planlamalarinizi onceden yapmalisiniz.
- Etkinlik meydanlarina alacaginiz ucretsiz biletlerimiz veya kendi ucuslariniz ile etkinlik saatinden once varis yapmaniz gerekmektedir.
- Alinan karar geregi EVENT ucusu disinda secilecek ucuslar bundan sonra etkinlik katilimi olarak sayilmayacaktir.

- Tickets;
- Isteyenlere etkinlik departura meydanina gidis icin real time ucuslu ucretsiz ticket verilmektedir. Bu ticket etkinlik baslama saatinden en az 2 saat once kalkis meydaninda olacak sekilde kullanmak, pilotlarin sorumlulugundadir. Pilotlarin planli hareket etmesini istiyoruz. Planlamasini iyi yapmamis pilotun event baslama saati gectigi halde hala event kalkis meydaninda olamayisi sonrasi ve event'i kacirmasi gibi durumlar icin yonetimimiz ayri bir caba gostermeyecektir.
- Event baslama saatinden sonra ticket kullanarak kalkis meydanina gidilmesi durumlari hos karsilanmamaktadir. Bu sebeple event departure meydanina gidis icin alinan tickets'lar, eger kullanilmamissa event baslama saati ile birlikte iptal olacaktir.
- Evente katilimini gerceklestiren pilotlara, eger onceden ticket talebi yapildiysa, event sonrasi istedikleri meydanlara geri donus icin ayri bir ticket daha tahsis edilecektir.
- Event basvurusu sirasinda ticket talep etmis ve event departure meydanina gitmis ama bir sebepten dolayi event'e katilamamis kisilere de event sonrasi ayri bir donus ticket tahsis edilecektir.

Departure Airport: LTFM - Istanbul Airport.
Destination Airport: LTBJ - Adnan Menderes Airport
Event Start Time: 17:30'Zulu - 20:30'Local
Event Register Close Time: 18:30'Zulu - 21:30'Local
Event Attending Close Time: 19:30'Zulu - 22:30'Local
Flight Type: IFR
Route :LTFM-LTBJ: IVGUS Y227 RAUMA G80 BERGO
Flight Levels: 270-290
Flight Distance: 250 nm
Flight Time: 01:10

- Dıspatch;
Dispatch Servisi İçin lütfen Turkish Virtual/Dispatch sayfasını ziyaret ediniz.
https://turkishvirtual.com/dispatch.asp

- Sceneries;
Tüm Türkiye Meydanları İçin lütfen Turkish Virtual/Scenerys sayfasını ziyaret ediniz.
https://turkishvirtual.com/scenerys.asp

- Charts;
Tüm Türkiye Chart'ları İçin lütfen Turkish Virtual/Charts sayfasını ziyaret ediniz.
https://turkishvirtual.com/charts.asp

- Event Registration Form;
Lütfen etkinliğe katılımınızı göstermek için event katılım form sayfasını ziyaret edip gerekli formu onaylayınız.
https://turkishvirtual.com/events_participants.asp

- Daha fazla bilgi, görüş ve söylemleriniz için lütfen bu topic altindan yapiniz.

- Discord channel toplanma zamanı: 14.11.2020 20:00 Local

Saygılarımızla,
Nihat ÖZSENGEZER
Turkish Virtual Events Director
Turkish Virtual Events Department.
Yoke artık :)
User avatar
THY4750
Advanced Member
 
Posts: 513
Joined: 09 Dec 2010, 00:31
Location: Turkey
Name: Nihat OZSENGEZER
City: Manisa
PID: 4750
Vatsim ID: 1172468
Skype: super_nipo

Return to Event Announcements

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 4 guests