Checkride Öncesi Mini Etkinlik

All Fly in events will be announced here ...

Checkride Öncesi Mini Etkinlik

Postby THY4750 » 08 Feb 2019, 19:12

Image

Merhabalar Saygıdeğer Pilotlarımız,

Bildiğiniz üzere 17 Şubat 2019 tarihinde, 2019 yılının ilk checkride sınavı yapılacaktır. Daha önce yapmış olduğumuz etkinliklere katılamayan, yaptığımız etkinliklerden sonra şirketimize kayıt olan ve bizimle keyifli sohbetler içerisinde uçmak isteyen pilotlarımız için checkride öncesi mini bir etkinlik düzenliyoruz.

Mini Etkinliğimiz Ana merkezimiz olan İstanbul Atatürk Havalimanından Trabzon Havalimanına olacaktır. Etkinlik başlama saatimiz 20:30 olup discord toplanma saatimiz 20:00'dır.

Trabzon havalimanı hakkında biraz bilgi sahibi olacak olursak;

Trabzon Havalimanı (IATA: TZX, ICAO: LTCG), Türkiye'nin Trabzon iline hizmet veren uluslararası havalimanı. 1957 yılında hizmete girdi.

Image

Toplam 1.377.244 m² kurulu alanı bulunan Trabzon Havalimanı'nda 9.710 m²'lik dış hatlar terminali ve 14.035 m²'lik iç hatlar terminali olmak üzere toplam 23.745 m²'lik 3,5 milyon yolcu/yıl kapasiteli iki adet terminal mevcuttur. Yeni iç hatlar terminal binası ve otoparkı 22 Kasım 2008'de hizmete girdi. Havalimanında 2.640×45 metre boyutunda bir adet pist bulunmaktadır. Pist doğrultuları 11/29'dur. Trabzon Havalimanı, şehir merkezine en yakın havalimanları arasında yer almaktadır. Şehir merkezine uzaklığı 6 km'dir.


Özellikle checkride sınavına girecek pilotlarımızın etkinliğe katılmalarını önemle rica ediyoruz.


Checkride puanlamasına %15lik bir katkı sağlayan etkinliklere katılım puanını almak isteyen ve güzel sohbetler eşliğinde birlikte uçmak, tanışamadığımız pilot dostlarımızla tanışmak isteyen tüm pilotlarımızı etkinliğimize bekliyoruz.

Turkish Virtual Etkinlik Departmanı

- Notlar;
- Online ucus kurallarina riayet edilerek ucuslarimizi gerceklestirmenin onemini bir kez daha vurguluyor ve katilacak olan pilotlarimiza simdiden keyifli ucuslar diliyoruz.
- Etkinlige katilan pilotlarimiza +10 seniority ve katilacaklari checkride sinavlarinda %15 ek puan verilecektir.
- ATC ler ile sesli iletisim usullerine riayet edilmesi onem arz etmektedir. Ingilizce seviyeniz yeterli degilse LUTFEN TURKCE olarak SESLI muhaberat yapiniz.
- Etkinligimiz Student ve F/O rutbesindeki pilotlarimiza aciktir.
- Etkinlik aksamina olan hazirliklarinizi/planlamalarinizi onceden yapiniz.
- ATC ile iletisiminizi kisa, oz ve anlasilir sekilde yapiniz.
- ATClerin vermis oldugu talimatlari anlayip dogru sekilde uygulayiniz. Anlasilmayan talimatlarin tekrar edilmesini isteyiniz.
- Istanbul kalkisinda olusabilecek yogunluk kapsaminda slot siraniza uyunuz, diger trafiklerin hareketlerini takip ediniz, ATC kanalini gereksiz mesgul etmeyerek iletisimin akiciligina yardimci olunuz.
- Yogun trafik dolayisi ile LTCG TMA'sinda verilebilecek hold prosedurlerine calisiniz.(Forumumuzda detayli bilgiler bulunmaktadir http://turkishvirtual.com/forum/viewtop ... f=4&t=7157) yanlis hold girislerine mahal vermeyiniz.
- Cesitli nedenlerle pistin kapanabilecegini, pisti terk edemeyen trafik olabilecegini hatirlatir LTCG meydani icin ilgili chart'ta belirlenen "missed approach" prosedurlerine hazirlikli olunuz.
- Oncelikle voice kullaniniz, usulune uygun turkce muhaberat yapabilirsiniz cekinmeyiniz, konusamayacaksaniz bile "recieve" ediniz yani atc'yi dinleyiniz, sesli olarak talimati aliniz ve siz text olarak read back ediniz/cevap veriniz. Bu sayede yogun trafikte kargasaya mahal vermemis olursunuz.
- ATC tarafindan verilebilecek olasi hiz, irtifa ve bas bilgilerini beklemeden uygulayiniz. Unutmayin sizin yapacaginiz bir hata onunuzdeki ve ardinizdaki trafikleri zora sokacaktir.
- Cesitli sebeplerle ATCler ile olusabilecek iletisim sIkintilarini SAYGI sinirlari icerisinde text olarak yapiniz.
- Kullanilan bazi programlar (ozellikle Vpilot) bazi ses sunucularinda problem yaratabilmektedir. Eger sorun yasarsaniz lutfen alternatif programlari kullaniniz. (Xsqbox, Fsinn)

- Detaylar;

Departure Airport: LTBA – Istanbul Ataturk Intl. Airport.
Destination Airport: LTCG – Trabzon Intl. Airport.
Flight Type: IFR
Route IFR:
LTBA – LTCG: MOPIN UN644 KARDE UL851 ERIDU
Flight Levels: 350-370-390
Flight Distance: 523 nm.
Flight Time: 01:50

- Dispatch;
Dispatch Servisi Icin lutfen Turkish Virtual/Dispatch sayfasini ziyaret ediniz.
http://turkishvirtual.com/dispatch.asp

- Scenerys;
Tum Turkiye Meydanlari Icin lutfen Turkish Virtual/Scenerys sayfasini ziyaret ediniz.
http://turkishvirtual.com/scenerys.asp


- Charts;
Tum Turkiye Chart'lari Icin lutfen Turkish Virtual/Charts sayfasini ziyaret ediniz.
http://turkishvirtual.com/charts.asp
Yoke artık :)
User avatar
THY4750
Officer
 
Posts: 485
Joined: 09 Dec 2010, 00:31
Location: Turkey
Name: Nihat OZSENGEZER
City: Manisa
PID: 4750
Vatsim ID: 1172468
Skype: super_nipo

Return to Event Announcements

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests

cron