Pilotlarda kilo SINIRI?

How to improve safety in Virtual Flight? Write your opinions and experiences about Improving the Flight Safety ...

Pilotlarda kilo SINIRI?

Postby THY2440 » 06 Mar 2008, 11:54

Pilotlarda kilo sinirlamasi yok mu?
Askeri pilotlarda kesinlikle oldugunu biliyorum cunku yegenim askeri pilot. Belli kiloyu gecersen ucusunda sinirlama olabiliyor.
Gecen gun ADANA- ISTANBUL seyahatimde (Genelde 738) Airbus A321 denk geldi. Ucaga ilk binen yolcu bendim ve ucus ekibinin beklemedigi bir zamana denk gelmis olacak ki kaptan pilot cockpit icerisinde degil de yolcularin alinacagi bolumdeydi. Beni gorunce panikle cockpit e yoneldi. Benim saskin bakislarim arasinda. Neden saskin bakiyordunuz diyecekseniz, Kaptan cockpit e zor girdi!
Kilosundan dolayi tabii. Ben diyeyim 110, siz diyin 120Kg. Belkide 130 bilemiyorum ama bir pilottan cok gemi kaptanina benziyordu o kiloyla.
Ne bileyim pilot deyince alismisiz ya filinta gibi yakisikli, havali (Ozellikle havali olmak icin kendilerini biraz da zorlarlar nedense!) sportif falan. Bizim Kaptan i gorunce sok oldum resmen .
Ama LTBA ya bir inisimiz vardi ki sormayin.
Pist bozuk olamasa indigimizi anlayamayacaktik.
Bu kadar da usta bir pilottu.

Neyse sisko pilot amca hikayemi paylasayim istedim o kadar.[8D]

Bulent Piskin
2440

Bulent PiSKiN
2440
THY2440
Rookie

Name: Bulent PiSKiN
PID: 2440

Re: Pilotlarda kilo SINIRI?

Postby EKIZILTEPE » 05 Nov 2014, 13:02

Thy pilotların tabi olduğu boy kilo oranı vardır

Fakat senede bir olduğunu varsayarsak kilo aldığı dönemde denk gelmiş olabilirsiniz ki çok denk gelincek bir hadise değil

Ayrıca pilot panik yapmaz geçişi engellememek adına hızlıca kokpite girmek istemiştir , yoksa memura söyleyerek sizi içeri almadanda bekletebilirdi.

Bi yerde uçak pilotun istediği vakit alır : ))
EKIZILTEPE
Newbie

Name: Erkan KIZILTEPE
City: Istanbul
PID: 0000
Vatsim ID: 1305759

Return to Flight Safety