FS 2020'e ait ilk izlenimler.

This forum is for discussions of the recently announced Flight Simulator by Microsoft.

FS 2020'e ait ilk izlenimler.

Postby THY446 » 18 Aug 2020, 05:07

Bildiğimiz tüm simulasyonları unutma zamanımız gelmiş. İk bir kaç denemede görebildiğim kadarıyla medium ayarlar ile
i7700k + GTX1080 TI ve 16 GB RAM ve Nme2 SSD'ye rağmen sistem simulasyona tüm kaynaklarını harcıyordu değerli kaptanlarım. Buna rağmen görüntüler muhteşem ve frame neredese 40'lara yakındı diye bilirim.Ekran görüntülerini son yaklaşmadan aldım çünkü ilk denemeler ve çoğu kısayol tuşu değişmiş ve şimdilik bulabilmiş değilim. Kribati saati ile saat 16'da yüklemeye başlayıp 91.4 GB kurulum dosyasını sabaha karşı 03'10 civarında tamamlayabildiğimi de eklemek istiyorum. Resimlere tıklamak gerekiyor nedense çözemedim yorgunluktan.

LTBA 05 son yaklaşma

Image

TNCM 09 son yaklaşma

Image

Şurası bir gerçek sadece sim için değil sanırım donanım içinde para harcatacak bize microsoft, o nedenler hepimize hayırlı olsun şimdiden :)
Okhan Uçar
İzmir
THY477
THY446
Junior Member

Name: Okhan Ucar
City: Izmir
PID: 477
Vatsim ID: 843798

Re: FS 2020'e ait ilk izlenimler.

Postby THY4398 » 19 Aug 2020, 03:19

Evet Yaklaşık 16 saat download sonunda bende eriştim yüce MFS2020^ye öncelikle atladım Airbus A320'ye aman dedim berbat dinamik desen yok doğru düzgün fmc proglamlayamıyorsun falan derken dedim birde gezineyim etrafta işte ozaman anladım alametif harikasını bune güzel grafiklerdir arkadaş vay kine vay grafik seçimim ultra oldu monster tulpar V7 20.1 tek fark 32 GB ram yükselttim vallahi canavar tık bile demedi sonuç itibari ile gez dolaş mis gibi gün doğumu gün batımı izle bakın etrafına keyfini çıkar ama yok ben dinamik isterim falan dersen şimdilik xplane,pd3 devam arkadaşlar benim açımdan....
Okan ERGÖKNİL
Check Captain
Discord Server Admin
Youtube Editor
Airways Images Editor
Image
THY4398
Rookie

Name: Okan Ergöknil
City: Lefkoşa
PID: 4398
Vatsim ID: 1451991

Postby THY446 » 19 Aug 2020, 04:20

Bugün ilk defa A320'i deneme imkanım oldu. Ayarları hala medium!da kullanıyorum ve Joystick (x52) throttle'in tersine çalışmasının önüne geçebilmiş değilim. Zaman içerisinde onu da hallederiz ancak robot ATC halen eskisi kadar saçma talimatlar vermeye devam ediyor. Bir yolunu bulup ona da by-pass etmek gerekecek. Son denemeden aldığım bir kaç ekran görüntüsünü paylaşmak istiyor ve sanırım bugün mevcut Ram'i 32 GB yaparak bir de ultra ayarları deneyeceğim. Online uçuşlar için uzun bir süre daha Prepar 3D ile devam etmek en doğru seçim olacak.

Image

Image

Image

Image
Okhan Uçar
İzmir
THY477
THY446
Junior Member

Name: Okhan Ucar
City: Izmir
PID: 477
Vatsim ID: 843798

Postby THY4398 » 19 Aug 2020, 10:53

Ben ultrada sorun yaşamadım ama mekanikleri beğenmedim ayrıca alıştık live atc ye gerçekten çok saçmadır fmc de ayarlarıda giremiyorsun benim çok hoşuma gitmedi a320 o bakımdan alışıcaz heralde kontrolleri seçmesi gerçekten zor hocam
Okan ERGÖKNİL
Check Captain
Discord Server Admin
Youtube Editor
Airways Images Editor
Image
THY4398
Rookie

Postby THY3716 » 19 Aug 2020, 12:43

Yaptığım incelemelerden sistemin henüz tırt olduğu ancak fsx, p3d'deki kısıtlamaların kaldırılmış olduğu, dolayısıyla ileride add-on'ların markete girmesiyle çok iyi seviyelere gelebileceği izlenimi edindim. Örneğin, fsx ve devam serisinde topoğrafik modellemede ne olursa olsun scenery alanı düz oluyor ve pist eğimi verilemiyordu. Apron objelerine tahsis edilmiş kanallar kısıtlıydı ve insan hareketleri vb animasyonlar için çok kısıtlı imkanlar vardı. Orbx son derece yaratıcı çözümler uygulayıp kısmen aşabilmişti. Fizik kuvvetler neredeyse yoktu. Her parçaya ayrı modelleme mümkün değildi ve bu sayede uçan otomobiller yapabiliyordunuz. Xplane'nin en güçlü yanı da zaten fizik modelleme imkanıydı. Öyle görünüyor ki ilerleyen zamanlarda müthiş ürünler ortaya çıkacak. Şu an ortaya çıkan şey sadece platform. Üstünün dolması biraz zaman alacak.

Dawson ailesi de FSUIPC ile ilgili ufak ufak bilgi vermeye başladı. Sanırım FSUIPC 8'inci versiyonu üzerinde çalışılıyor ve epey de yol aldılar. FDR uyumunun ileride yapılabileceği anlamına geliyor bu. Sadece FDR değil birçok add-on için güzel olacaktır. MS zaten Aerosoft ile ortak yürüyor, Aerosoft ortamı gayet iyi tanıyor. Kısa zamanda güzel işler yağmaya başlayacaktır. Tek çekincem MS'nin aynı Apple'nin yaptığı gibi kendi eko-sistemini kuracak olması. Eski serilerden derslerini almışlar, eskiden add-on yazılımcıları MS'ten çok daha fazla paralar kazanıyorlardı. Bundan sonra herşey MS üzerinden markete girecek. MS de herkesi almayı düşünmüyormuş. Acaba PMDG gibi ciddi yazılımcılar bu işe nasıl bakacak.. göreceğiz..
Lead me, follow me or get out of my way !
THY3716
Administrator

Name: Bahadir ALKES
City: Istanbul
PID: 3716
Vatsim ID: 1097118

Postby THY4398 » 19 Aug 2020, 13:51

Evet katılıyorum bir tekel mantığı olacak gibi duruyor ve açıkçası inanılmaz paralar vermek durumunda kalınacak istenilen seviyeye gelmesi için pervaneli uçaklara diyecek birşeyim yok ama airbus ta fena çuvallanmış hiç gerçekçi değil grafikler hariç dediğin gibi bahadır hocam bu bir platform bekleyip görülecek ne olacağı ama şuan için xplane ile devam eğer görsel şölen isterse canı insanın girip VFR takılacaksın tek cazip yanı budur benim için
Okan ERGÖKNİL
Check Captain
Discord Server Admin
Youtube Editor
Airways Images Editor
Image
THY4398
Rookie

Postby THY3716 » 19 Aug 2020, 13:55

Helicopter Division için güzel günler göreceğiz gibi

:)
Lead me, follow me or get out of my way !
THY3716
Administrator

Name: Bahadir ALKES
City: Istanbul
PID: 3716
Vatsim ID: 1097118

Postby THY4398 » 23 Aug 2020, 20:59

Bir yorum gördüm xplane forumda konuya net açıklık bukadar iyi bir tespit olamaz çok güldüm paylaşmak istedim sizlerle

''MSFS2020 is like the loud slutty good time lipstick blond you meet under the dazzling lights of a heaving night club, the expectations are high and it's a thrill of a ride, but ultimately all rather anti-climatic. Once dawn breaks and you strip away all the noise and make up, there's nothing there.

On the other hand, X Plane 11 is marriage material.'' :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Okan ERGÖKNİL
Check Captain
Discord Server Admin
Youtube Editor
Airways Images Editor
Image
THY4398
Rookie

Postby THY1592 » 24 Aug 2020, 07:32

Merhabalar,
Microsoft Flight Simulator 2020 kısa adı ile MSFS2020 geçen hafta çıkan bu yeni Sim. i Gamepass Xbox tan ilk ay 6.00.tl den alıp deneyelim dedik,90gb 12 saat süren bir indirme ile PC mize kuruldu..25mb fiber internet sorunsuz bir şekilde indirdi ve gayet yeterli şu an için...
Gelelim bir haftalık izlenimlerimizde neler oldu detayları ile bakalım,detaylara girmeden önce ben 20 yıldır bu hobimi yapıyorum ben online uçarım (Vatsim ) de tüm bu gözlemlerim bu yönde yapılmıştır...
Evet başlamadan önce MSFS2020 nin görsellerini coğrafya, şehirler,dağlar,nehirler,denizler, gökyüzü,bulutlar v.s yi bir kutuya koyup bir kenara kaldıralım şu an mevcut kullandığımız Sim.ler (FSX,P3D ve X Plane) den bir tık demiyorum açık ara önde olup tartışmak bile abest olur....
1- PERFORMANS: Üst sınıf bir PC veya Gamming Laptop gerekiyor benim laptop ile (Lenova y520) HIGH ayarlarda 25-35 frame alıyorum takılma yok, 25 mb fiber internet yeterli (Laptop kullanıyorsanız interneti Wi-Fi ile bağlamayın)...
2-MENÜLER: En başta şunu söylemek isterim bana pekte kullanıcı dostu gelmedi alışmak zaman alabilir..
GENEL AYARLAR: Performans ayarlarını MEDIUM-HIGH END ve ULTRA olarak üç kademe ama PC nize optimasyon için biraz ince ayarlar yapmanız gerekebilir..
CAMERA : X-Plane den başarısız bir kopyalama,hiç beğenmedim keyif vermiyor,ayar kombinasyonu karışık...
CONTROL Ayarları: X-Plane den başarısız bir kopyalama,bayağı bir uğraştırıyor ince ayarları...
Diğer uçuşa giriş menüsü de gene X-Plane den kopyalama karmaşık olmasa da ben beğenmedim X-Plane de daha iyi..
Yeni bir yapı ile Simulator dünyasına iddalı giriyorsunuz ama önünüzde X-Plane gibi bir ciddi rakip var (FSX,P3D pek rakip olamaz) bunu nasıl gözardı etmişler anlayadım...
3-DEFAULT UÇAKLAR:Bu konuda fazla bir yorum ve yapmaya gerek yok pek keyif veren tarafı yok,bir şey çok dikkatimi çekti hani bunu update ile çözülür daha yeni bir Sim ileride hatalar görülür düzeltirilir den çok öte bir şey en temel bir işlevi acaip şekilde atlamışlar GA uçaklarının hepsinde GARMIN 1000 var fakat Barometrik Altimetre (QNH) hep Inc gösteriyor HektoPascal a alamıyorsunuz,ayrıca weight-payload GAL ve LBS. KG yok buda komik bir durum sanki...Kısaca yalın olan her Sim de olduğu gibi default uçaklar asla keyif vermez...
4-MEYDANLAR:Bence MSFS2020 en sıkıntılı konusu havalimanları,tüm coğrafyayı şehirleri v.s Bing Map ten alıp yerleştirir iken aynı mantıkla havalimanlarını da işliyor yani bir AFCAD yok Bing Map te gördüğünüz hangi havalimanı varsa Sim de aynısı var,örnegin Bing Map te İstanbul yeni limanı,Hakkari ve Şırnak gibi limanlar yok Sim de de yok..Ancak Bing Map güncellerse Sim de de görünecek,kısaca LTFM yok ben oturayım da yapayım (Bizim FSXve P3D yaptığımız gibi) yok öyle bir şey..FSX,P3D yi de yalın olarak kurarsanız default meydanlardan keyif almazsınız,X-Plane burada ayrı tutuyorum GateWay ile kişilerin yaptığı hemen hemen tüm meydanlar keyif verecek şekilde geliyor..TR için söylemek gerekirse mevcut tüm meydanlar objeler,işaretlemeler v.s. yeni baştan yapılmak zorunda kim ne zaman yapacak, hale hazırda mevcut objeleri convert ederek bir kısmı mümkün ama yapımcılar izin verecekler mi yoksa kendileri ne kadar uğraşacaklar şuan için belirsiz..Hal böyle iken Online da pek keyif alarak uçulacak gibi gözükmüyor..
5-Default Live Hava Motoru: Tatmin edici değil anlık hava raporunu bir veriyor bir vermiyor,ilerde düzelir mi bilemem ama beğenmedim..

SONUÇ:
MSFS2020 icin,kutu ya koyduklarımız dışında pekte öyle diğer Simler den farklı etkilenecek bir şey göremedim.Öncelik le Uçak yapımcıları PMDG,Aerosoft ve diğerleri ile Active Sky,FSUIPC devreye girerse o zaman online uçuşa hazır hale gelir ve inanılmaz keyif alırız...Tabi bunlar devreye girmesi demek biz Türkiye deki kullanıcılara ne kadar maddi yük olur bilemem yaşayıp göreceğiz..
Değerli dostlar, bir haftadaki izlenimlerim bunlar,şimdiye kadar almamış olanlar için bir fikir vermiş olduğumu umut ederim...Tavsiye olarak PC niz üst seviyede ise Xbox üzerinden ilk aylık 6.00 tl alıp deneyin (1 ay yeter uzatmazsınız) ama 120.- USD gibi ücret ödenerek şu aşamadaki MSFS2020 bence alınmaz.(120*7,5 ile çarpınca tabi yoksa 120.-birim para bir şey değil sonuçta)...

Sevgilerimle
Image
THY1592
Officer

Name: Erman PILICOGLU
City: Ankara
PID: 1592
Vatsim ID: 965504

Return to Microsoft Flight Simulator (2020)