Helicopter VFR Uçuşlar da buluşalım...

Heli Division is a website/FDR dedicated to helicopter flight simulation, ran by fans. Our goal is to provide great content for those that are both new and veterans in the helicopter flight simulation community.

Helicopter VFR Uçuşlar da buluşalım...

Postby THY1592 » 21 Oct 2023, 13:08

Merhabalar;
Değerli kaptanlarımız,yükseklerde uçmaktan sıkılmadınız mı? Özellikle MSFS Sim kullanan pilotlarınız Helikopteriniz ile MSFS sunduğu muhteşem güzelliklerinden yararlanmanın vaktidir artık.. Bu deneyimi yaşamanız için sizleri Turkish Virtual Helicopter Division nına davet ediyorum...Sanal VA lar içinde tek olan FDR-H (Flight Data Recorder) ile uçuşlarınızı raporlayabilir,kendinize ait rotalar yapabilirsiniz..Örneğin oturduğunuz şehrin meydanından kalkıp evinizin çatısı,bahçesi,sokağı na v.b. inebilirsiniz..FDR-H içinde olan GPS kısmına Google map veya başka bir yerden alacağınız koordinatları girmeniz yeterli FDR-H sizi oraya götürecektir...
Simde helikopter kullanmak biraz maşekatli ve zor olabilir.Fakat alıştıktan sonra keyfi bir o kadar da muhteşem oluyor. MSFS yapılmış son derece stabil bir kaç addon helikopterden bahsetmek isterim.CowanSim BELL 206B3 ve BELL 222B ile HPG AIRBUS H-145 son derece stabil helikopterlerdir..AIRBUS H-145 te bulunan Autopilot inanılmaz keyif yaşamanız da size yardımcı oluyor...FDR-H yaratıcısı Bahadır ALKES ile yaptığımız çalışmalarda hem bu üç helikopteri bizim Division logo lu boyamasını yaptık.Ayrıca, Vatsim vPilot ile bağlanınca helikopter trafiklerini görünmüyordu onun için bir vmr. hazırlayıp Vpilot tanıtınca bu sorun da ortadan kalktı ve yan yana heli olarak uçuluyor...
Sizleri Turkish Virtual Helicopter Division görmek istiyoruz bir kaç heli ile VFR uçuşun keyfini yaşayalım...Bu üç Helikopter için full eğitim vermekten büyük keyif alacağımızı söylemek isterim...
Sevgilerimle

https://www.youtube.com/watch?v=T1nD63q_Ses
Image
THY1592
Officer

Name: Erman PILICOGLU
City: Ankara
PID: 1592
Vatsim ID: 965504

Re: Helicopter VFR Uçuşlar da buluşalım...

Postby THY3716 » 22 Oct 2023, 21:57

FlightSim.to'dan indirdiğim cockpit share programını henüz deneme şansımız olmadı ama Erman hocam ile kısa zamanda deneriz ve eğer düzgün çalışıyorsa bu programı kullanarak aynı helikopter içinde ben de eğitim veririm. İnanılmaz keyif alacaksınız. Muhtemelen şu an sadece Turkish Virtual'da bulunan ve helikopterlere özel bir uçuş kayıtçısı olan FDR-H ile çok keyifli anlar yaşayabilirsiniz.
Lead me, follow me or get out of my way !
THY3716
Administrator

Name: Bahadir ALKES
City: Istanbul
PID: 3716
Vatsim ID: 1097118

Re: Helicopter VFR Uçuşlar da buluşalım...

Postby THY3716 » 23 Oct 2023, 13:41

CowanSim MSFS Bell 206 ile eğitim verebilirim.
Lead me, follow me or get out of my way !
THY3716
Administrator

Name: Bahadir ALKES
City: Istanbul
PID: 3716
Vatsim ID: 1097118

Return to Turkish Virtual Helicopter Division