Track IR3 Windows 7 64BIT

Building a home cockpit? Here's the place to gather and swap ideas, parts, plans and more!

Track IR3 Windows 7 64BIT

Postby evrenulusoy » 07 Sep 2016, 15:11

Selamlar ; umarım konuyu doğru yere açıyorumdur. Genel olarak foruma baktım ve en uygun burası gibi görünüyor.

Yaklaşık 10 yıldır FS ortamlarından uzaktım ama bir arkadaşın gazıyla tekrar Steam'dan alıp, dalayım dedim.

TrackIR'nin yeni yazılımını indirdim, kurdum, yazılım donanımı görüyor, donanım üstündeki kırmızı ışıklar falan da aktif ama zerre hareket yok.

Uzak olduğum dönemde yeni bazı izleme aygıtları çıkmış bu ürün için ama bendeki herhalde hala bu ufak yuvarlak noktaları görerek hareket etmeli diye düşünüyorum.

Neyi yanlış ya da eksik yapıyor olabilirim fikri olan var mı ?
evrenulusoy
Newbie

Name: Evren ULUSOY
City: Antalya
PID: 0000
Vatsim ID: 0000

Re: Track IR3 Windows 7 64BIT

Postby THY3098 » 07 Sep 2016, 21:26

Merhabalar,

Track ir kullanıyorum ancak monitör üzerindeki alıcıya sinyal ulaşıyorsa kırmızı değil yeşil 2 ışığın yanması gerekir. Bu noktada ya track ir USB bağlantısı sağlanamamıştır ya da track ir alıcısı pause konumda olduğundan aktif değildir. USB bağlantısı için cihazla birlikte gelen manuel doğrultusunda yeniden bağlantıyı sağlayın. Track ir i aktif hale getirmek içinse, program açık iken bir defa f9 a basın.

Kolay gelsin.
Mert Ataklı
PID: 3098
Ankara 07/04/1989
THY3098
Junior Member

Name: Mert Ataklı
City: Ankara
PID: 3098
Vatsim ID: 1199890

Postby evrenulusoy » 08 Sep 2016, 00:10

Selamlar, sanırım yanlış anlatmışım. USB bağlantısı tamam, driver yüklü, yazılım da görüyor, bahsettiğim kırmızılar şu belli belirsiz yananlar. Söylediğiniz gibi F9'a basınca büyük üstteki led kırmızı olarak yandı, normalde yeşil yanıyordu diye hatırlıyorum ama yeşil yanmıyor.
evrenulusoy
Newbie

Postby artuncs » 08 Sep 2016, 09:04

Hayirli olsun gule gule kullanin. Bende yillardir buyuk keyifle kullaniyorum.

Head Tracking olarak ne kullaniyorsunuz? TrackClip mi, TrackClip PRO mu? kullandiginiz TrackClip'e gore software uzerinden bunu tanimlamalisiniz. Assagida size gosterdim. Eger tanimladiysaniz bu secenegi o zaman soyleyin baska bir yol deneyelim sorun ile ilgili.

Bir de software ayarlarinizin bir SS ini paylasirsaniz daha iyi anlar ve yardimci olmaya calisiriz.

Image
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Postby evrenulusoy » 08 Sep 2016, 09:59

Bendeki ürün Track IR 3 olduğu için vaktinde ürünle beraber ufak yansıtıcı, yuvarlak sticker'lar gelmişti. Yazılım 4 versiyonda bunlarla çalışıyordu ama anladığım kadarıyla aradan geçen yıllarda bu yeni aparatları kullanmak mecburi olmuş. Özetle bende o kırmızı kutu içine aldığınız parçaların ikisi de yok.

Bu aparatları almak da istemiyorum açıkçası ama nasıl bir fason çözüm üretirim henüz aklıma bir fikir gelmedi. :)
evrenulusoy
Newbie

Postby artuncs » 08 Sep 2016, 14:24

Anladim sizinki eski tip ve o zamanlar Pro yoktu, TrackClip vardi ve PRO kadar kullanisli ve etkili degildi ama maalesef TrackClip yada TrackClip PRO olmadan sadece TrackIr (head unit) de bir ise yaramiyor.

Oyle zannediyorum TrackIR 3 icin Ebay uzerinden ihtiyaciniz olan parcalari makul fiyatlar ile temin edebilirsiniz, yada fason uretime girip basinizi agritmadan ki biliyorum bazi arkadaslar kendileri gelistirdiler ama ne yazikki hep yeteri derecede kullanisli olmadigindan bahsediyorlardi, benim size tavsiyem gene oldukca ragbet goren su ucretsiz yazilimi bir deneyin.
http://www.free-track.net/english/
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Postby evrenulusoy » 08 Sep 2016, 15:00

Tam Free Track'ı ve tek nokta meselesini çözmüştüm ki sizin mesajınızı gördüm, teşekkür ederim. Eğer Program kur kaldır, versiyon dene gibi işlerle Windows ve TrackIR arasındaki iletişimi bozmamış olsaydım muhtemelen derdim çözülmüş olacaktı. Şimdi orjinal yazılımı görünce driver yükleyemiyor, driver store ve registery kontrol ediyorum ama henüz bir iz bulamadım :) bakalım hakkımızda hayırlısı artık.

Elinizde bu cihaz için INF dosyaları varsa iletebilirseniz sevinirim zira EXE'nin içinden ulaşmak mümkün olmuyor.
evrenulusoy
Newbie

Postby evrenulusoy » 08 Sep 2016, 15:29

Evet driver işini çözdüm. Şöyle ki ; ( anlatayım belki birinin işine yarar )

Önce adını yazmak kolay olsun diye setup dosya ismini track.exe olarak kısalttım
sonra komut satırından c:\>TRACK.EXE /a"C:\Setup" şeklinde çalıştırdım.
Gui gelince hiç dokunmadan bilgisayar gezgininde oluşturduğum klasörün içine baktığımda karmakarışık isimli 4 klasör oluştuğunu gördüm.
Bu klasörlerden birinde NaturalPoint_USB_Drivers_2.70_x64.exe duruyordu :)
çalıştırdım ve Repair yaptım. Kurcalarken kurulamaz yaptığım TrackIR 3 artık eskisi gibi usb driveri kurulu hale geldi :)

Fekat Free Track sanırım görmedi benim emektarı onu çözelim şimdi
evrenulusoy
Newbie

Return to Home Cockpit Builders