New Dispatch System

General discussions and questions about Turkish Virtual dispatch service or have a flight plan that you would like to share with your fellow sim enthusiasts? Would you like to request a flight plan, or learn how to do your own? Here's the forum for you.

New Dispatch System

Postby artuncs » 17 Jul 2015, 09:10

Kaptanlar,

Yeni Dispatch sistemimiz, website'mizin Crew Lounge altinda hizmetinize girmistir. Bildiginiz gibi gecmiste yasanan sorun nedeni ile serverimizin tasinmasi sonrasi dispatch sistemi devre disi kalmisti.

Bahadir ALKES hocamizin kodlamasi ile yeniden bu ozelligi sitemize kazandirmis olduk. Ellerine emegine saglik Bahadirim Yalcin hocam. Iyiki varmissiniz :clap:

Rota'larin olusturulmasinda THY in gercek rotalari ile PFPX kullandik. Bazen ATC arkadaslarimiz ozellikle LTBA cikisli ve PFPX ten alinan SID'leri bizlere degistirdikleri ve baska SID verdikleri goruluyordu. Bizzat bunu bende cogu zaman yasadim. Bu yuzden olusturulan rotalar icin bir kez daha camiamiz icindeki Atc dostlarimiz ile istisare ederek ve gerek goruluyorsa bayramdan sonra yeni duzenlemelere giderek bu rotalara en son halini verecegiz.

Artik bende bir ucusu hakketmis olsam gerek :) her ne kadar hala sag el bilegim gunlerdir mouse tutmaktan agrisa ve buz takviyesi yapsamda :) epiyi bir aradan sonra sitemizin Dispatch sayfasini yeniden kazanmis olmaktan dolayi hepimiz adina mutluyuz.

Yenilikler bitmedi, dahasi yolda :)

Hepinize yeniden guzel bir Bayram gecirmenizi dileriz.
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Re: New Dispatch System

Postby THY4001 » 17 Jul 2015, 09:18

Hocam merhabalar, Ilk olarak bayraminiz mubarek olsun, muhtesem bir bayram hediyesi oldu cok tesekur ederim ve emegi gecen herkesin ellerine saglik!

Sagilarimla
Kerem :)
Kerem Furkan Hafizoglu
PID 4001

Image

ITU ARC Airlines and Bee Flight Academy

Istikbal Göklerdedir
THY4001
Rookie

Name: Kerem HAFIZOGLU
City: Ankara
PID: 4001
Vatsim ID: 1239594

Postby Apollo » 17 Jul 2015, 10:40

Sevgili Erhan,

Sen Bahadır ve Yalçın kaptanların emeklerine paha biçilemez.

HEr yenilik bizi daha da mutlu ediyor ve uçmaya çekiyor. Hepinizin ellerine sağlık.

Güçlenerek büyümek, sürdürülebilir kaliteye sahip olmak bu olmalı.

Bize düşen sahip çıkmak övünmek ve uçmaya çalışmak :clap: :clap: :clap:
Saygılarımla
Turkish vACC Enroute Controller (C1)
Whatever the weather,WE MUST MOVE TOGETHER
Apollo
Legend

Name: Erdal ELMACI
PID: 3195
Vatsim ID: 1059183

Postby THY3716 » 17 Jul 2015, 11:22

Dostlar, tekrar iyi bayramlar diliyorum. Bu çalışmada büyük pay sahibi olan İlker Değirmencioğlu hocamıza da ayrıca saygılarımı sunuyorum. Sonuçta onun yazdığı kodları temel aldım, yeni bağlantıları düzenledim ve bir kaç ekleme yaptım. Erhan hocamın bileklerini ağrıtan eşsiz çalışması, Yalçın hocamın temin ettiği schedule tablosu ile birlikte güzel bir ekip çalışması ortaya çıktı. Umarız faydalı olur.
Lead me, follow me or get out of my way !
THY3716
Administrator

Name: Bahadir ALKES
City: Istanbul
PID: 3716
Vatsim ID: 1097118

Postby THY3098 » 17 Jul 2015, 14:06

Yeni uygulamamızda emeği geçen herkese bu vesileyle teşekkür eder; tüm üyelerimizin bayramını en içten dileklerimle kutlarım. :)

Saygılarımla
Mert Ataklı
PID: 3098
Ankara 07/04/1989
THY3098
Junior Member

Name: Mert Ataklı
PID: 3098
Vatsim ID: 1199890

Return to Dispatch Office