Active Sky 2012

Questions About FS9 and FSX. Software and Hardware related problems and information.

Re: Active Sky 2012

Postby THY3061 » 17 Dec 2011, 10:34

Erhan kaptanım görüntüler harika. REX weather engine kullanırken görüntü nasıl oluyor, REX+ASE kombinasyonuna göre çok fark var mı sizde.
Resimden seçebildiğim kadarıyla sanırım siz de irtifada sıcaklık problemini çözememişsiniz, ben aynı şeyi FSMetar ile yaşadığım için REXwe kullanmaya başladım.
Fatih SERPEN
ATPL(A) Frozen
B-737NG
THY3061
Average User

Name: Fatih SERPEN
City: Kocaeli
PID: 3061
Vatsim ID: 1194888

Postby artuncs » 17 Dec 2011, 11:26

Evet Rex weather engine kullandigimda bulut olusumlari azaliyor ama Selcuk kaptanin soyledigi gibide tek tuk kalmiyor.

Rex almadan once Active Sky kullaniyordum ve ne zaman Rex alip bilgisayarima yukledigimde hemen bulut olusumlarinin azaldigini farkettim ( o zamanlarda tek basina Active Sky daha fazla bulut olusturuyordu) ve arastirinca cogu kisinin Weather engine Active Sky uzerinden kullandigini ogrendim ve o zaman anladimki Rex weather engine iyi calismiyor. Bende ayni sekilde deneyincede bulut patlamasiyla karsilastim.

Yanliz su varki Rex yada Active Sky tek baslarina bir sey ifade etmiyorlar, ikisi bir arada kullanildiginda ve dogru bulut kumesi secildiginde o zaman farklilasiyor.

Ben eminim benim goruntuler gibi yada bundan daha iyi alanlar vardir aramizda, o kisilerde paylasim yaparlarsa daha fazla fikir sahibi oluruz.
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Postby THY4752 » 17 Dec 2011, 16:32

Ben de biraz fikir versin istedim. Active SKY EVO, High Defination Environment V 2.0 ( fs2004 den FSX e uyarlanmış şekli )

Bulutlanmanın yoğun olması için uğraşmıştım.
Bulutlarım Artuc abininkileri aratıyor sanırım :)
Beğenilirse ayarlarımı da ayrıca resimleyeblirim, Artuc Hocamın ayarları ile neredeyse aynı gerçi. Sanırım REX in bulutları daha iyi. :)

Image

Image

Image

Image

Image
THY4752
Average User

Name: Hakan PALIOGLU
City: Istanbul
PID: 4752
Vatsim ID: 1101377

Postby THY3061 » 18 Dec 2011, 19:46

artuncs wrote:Evet Rex weather engine kullandigimda bulut olusumlari azaliyor ama Selcuk kaptanin soyledigi gibide tek tuk kalmiyor.

Rex almadan once Active Sky kullaniyordum ve ne zaman Rex alip bilgisayarima yukledigimde hemen bulut olusumlarinin azaldigini farkettim ( o zamanlarda tek basina Active Sky daha fazla bulut olusturuyordu) ve arastirinca cogu kisinin Weather engine Active Sky uzerinden kullandigini ogrendim ve o zaman anladimki Rex weather engine iyi calismiyor. Bende ayni sekilde deneyincede bulut patlamasiyla karsilastim.

Yanliz su varki Rex yada Active Sky tek baslarina bir sey ifade etmiyorlar, ikisi bir arada kullanildiginda ve dogru bulut kumesi secildiginde o zaman farklilasiyor.

Ben eminim benim goruntuler gibi yada bundan daha iyi alanlar vardir aramizda, o kisilerde paylasim yaparlarsa daha fazla fikir sahibi oluruz.

Bildiğim kadarıyla ASE nin kronik sorunları ani değişen rüzgar ve irtifada sıcaklık problemi. Bunları aşabildiniz mi?
Fatih SERPEN
ATPL(A) Frozen
B-737NG
THY3061
Average User

Postby artuncs » 18 Dec 2011, 22:06

Benim ani degisen ruzgar sorunum kesinlikle yok, olanlarin Fs uzerinde Weather + Simulation Settings altinda ''Download winds aloft data with real-world weather'' tickini kaldirmasi gerektigini biliyorum ama bende tickli oldugu halde sorun yasamiyorum.

Isinma ya gelince aslinda boyle bir sorunum yok ve oyle tam bir planli ucus yapmadim bu resimleri alirken, ama resimde bir isinma sorunu oldugu ortada, genelde bu sorunu yasamiyorum.

Eger sende varsa bu sorun ve FsInn kullaniyorsan FsInn icinden weather diseable et, pek cok kisi bu sebepten sorun yasiyor, yoksa Ase nin boyle bir sorun verdigini ben sahsen duymadim, ama oyle ise buda benim eksigimdir.
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Postby THY3061 » 19 Dec 2011, 09:19

Anladım kaptanım, benimde geçmişte okuduğum topiclerden aklımda kalmıştı böyle bir sorun olduğu, kesin bundan diyemem. Teşekkür ederim bilgilendirme için.
Fatih SERPEN
ATPL(A) Frozen
B-737NG
THY3061
Average User

Postby THY3892 » 20 Dec 2011, 16:38

fatihserpen wrote:
artuncs wrote:Evet Rex weather engine kullandigimda bulut olusumlari azaliyor ama Selcuk kaptanin soyledigi gibide tek tuk kalmiyor.

Bildiğim kadarıyla ASE nin kronik sorunları ani değişen rüzgar ve irtifada sıcaklık problemi. Bunları aşabildiniz mi?

ani dedegisen ruzgar sorununu gonderdigim adresten ayarlarinizi degistirerek cozebilirsiniz,bende de vardi bu sorun suanda hic birsey kalmadi.
http://forums.flightsimlabs.com/index.p ... c-and-fsx/
Burak Anatürk
PID:3892
THY3892
Rookie

Name: Burak ANATURK
City: Oman
PID: 3892
Vatsim ID: 1110532

Postby artuncs » 04 Jan 2012, 21:41

Active Sky 2012 den bazi resimler. Almak isteyecekler icin tavsiyem Ase den daha iyi degil, Rex benzetmesi diger calismalari bana gore gercekci degil, tek hosuma giden rwy ve taxi yolu kaplamalari ve isik ve golge effectleri (yerde iken farkediliyor) bunun disinda Fps konusunda hayli comert, Ase ye gore daha fazla Fps konunda her kes hem fikir, buna ragmen bulut olusumlari Ase ye gore daha az, en iyi yol benim icin Ase Rex ikilisi ile devam.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image