Sanal Havacilik Kulübü/Cafe

Ongoing meetings - Focused virtual pilot activities ....

Sanal Havacilik Kulübü/Cafe

Postby bdagdeviren » 05 Oct 2002, 14:13

Sevgili Dostlarım,

Bazı dostlarımızla bir süredir sanal havacılık kulübü kurmak (kendi imkanlarımızla kiralayaca?ımız bir fasilite) ve/veya bir internet cafe ile anlasarak hepimizin de katkılarıyla bir veya birden fazla bilgisayarlı ve FS yazılımlı/hardware'li bir buluşma mekanı oluşturmak ile ilgili bir projemiz var.

Burada hafta içinde buluşabilir ve full uçuş ve control yapabilecek düzeye ve en önemlisi kendi yerimizde bir araya gelme imkanı bulabiliriz.

Burada sana havacılık dersleri de verilebilir ve birfiil online uçuş ve control yapılabilir.

her iki çözüm için de farklı yapılaşmalar var. Bunu konuşmakta ve tartışmaktayız.

Bu konuda olumlu düşünen, katılan veya katılmak isteyen arkadaşlarımız varmıdır.

Saygılar,

Burak Da?deviren
bdagdeviren
Newbie

Postby bdagdeviren » 05 Oct 2002, 14:26

Bu konuya ilişkin bazı oluşmuş fikirler vardır, ve gereksinimlerimiz de bilinmektedir.

öncelikle bu konuya ilişkin ilgi ve alakayı görmek en doğrusudur.

bunun tespitinden sonra detaylı açıklamalar ve gereksinimlerin dökümü sunulacak ve tartışılacaktır.

Bunlardan bir tanesine örnek olarak,

Sanal Havacılık Kulübümüze bir LOGO gerekmektedir, bu konuda da dostlarımızdan yapabilecekleri çalışmaları heyecanla bekleyeceğiz ve bir LOGO TOPIC altında screenshot larla hep beraber seçeceğiz.

Sanal Havacılık kulübü için olacak gelecekteki tartışmalarımızı da savgili FLYTHY'de ki dostlarımızı rahatsız etmemesi düşüncesi ile yakında farklı bir forum altına almayı planlamaktayız, bu konudaki düşüncelerinizi de beklemekteyiz.
bdagdeviren
Newbie

Postby THY157 » 05 Oct 2002, 15:09

Sevgili Burak hocam;

Gerçekten bana göre her insanın gönlünde yatan bir fikri tartışmaya açtınız. Havacılık her yönüyle en hızlı değişen ve gelişen bir faaliyet. Bu düşünceyle sanal havacılığında sürekli gelişmesi, güçlenmesi bizlere bağlı. Toplantılardan, bir klüp ve ya derneğe dönüşmek bizim için yeni gelişmeler için bir ilerleme diye düşünüyorum. Ayrıca eğitim faaliyetlerinin artarak devam etmesi ve bu ortamda ATC hizmetinin her zaman verilmesi en çok istediğim şeylerin başında geliyor.

Umarım diğer arkadaşlarımızdan da sanal havacılığa ilerleme sağlayacak, bir kurum vizyonu oluşturabileceğiniz fikirler ve destekler gelir, bilginin ve paylaşımın en üst düzeyde olduğu bir GERÇEK ortam oluşumunu sağlayabilirsiniz.

Sevgilerimle...

Selçuk Poyraz
TK157
THY157
VIP Member

Name: Selçuk POYRAZ
PID: 157

Postby bdagdeviren » 05 Oct 2002, 15:11

Gerekli kanuni işlemlerin tasarlanması ve oluşumu ile ilgili çalışmalarımız da başlamıştır.

Ne güzeldir ki tekrar aramızda çok değerli Avukat ve Dernek/Kulüp Yöneticileri Dostlarımız/Sanal Havacılarımız bulunmakta ve yardımlarını ellerinden geldiği kadar göstereceklerini iletmişlerdir.

elinizden gelebilecek her türlü yardımınızı bekleriz.

Burak Dağdeviren

Edited by - bdagdeviren on 05/10/2002 14:14:56
bdagdeviren
Newbie

Postby THY177 » 05 Oct 2002, 15:22

Ülkemizde dernek yada vakıfların hangi amaçlar ile kurulduğunu ve buna bağlı olarak işlevseliğinin hangi semerelerde olduğu ve bıraktığı negatif intibalar ayrı bir tartışma konusudur .

Ancak bizim platformumuzda ki bireyler (bahsettiğim FLYTHY ve TRVAC camiası ve değerli üyeleridir.) amac ve misyonları önceden belirlenmiş ,havacılık sevdasını kıyısından köşesinden tatmin etmeye çalışan ve belki bir gün yarattığı imkanları ile en azından bir Cessna 'da ucabilir hale gelebilmek için çırpınan yetişmiş insanlar topluluğudur.

Bu yaklaşımla kişilerin yada olası kurucuların kendi egolarını tatminden arınmış ,tüm katılımcıları ve üyelerin zamanlarından feragat edecekleri ,bildiğimiz ve hep bahsetiğimiz hedefler doğrultusundaki misyonundan taviz vermeyen ve her yönüyle şeffaf bir yönetim anlayışına sahip olabilcek bir dernekten bahsediyorsak (ki bu platformdaki insanların yapacağı bir girişimden başka sonuçlar beklenemez ve beklenmemelidir) ,ben bu düşüncenin sonuna kadar fikirden hayata geçirilmesi ve devamlığın sağlanması konusunda yanında ve arkasında olurum .

Saygılarımla;

TK 177 Ergenekon Kucuk
THY177
VIP Member

Name: Ergenekon Kucuk
PID: 177

Postby bdagdeviren » 05 Oct 2002, 15:33

Sayın KUCUK,

Nazik ve yerinde düşünceleriniz paylaşmanızdan dolayı teşekkür ederiz.

?u da bilinmelidir ki, bu çalışma bir bireye değil, herkese mal olacaktır ve elbette herkes istifade edecektir.

Yönetmelik ve Kurallar aracılığı ile de insanların şahsi ego tatminleri sadece bugün için değil, gelecek için de engellenecektir.

Zaten belirtmiş olduğunuz gibi, içindde bulunduğumuz ortam son derece elit insanların bir araya geldiği ve bir güzlliği en doğru şekilde paylaştığı bir ortamdır.

Ümidimiz ve düşüncemiz, bu elit ortamın, kulüp/dernek hayatında yansayacağıdır. Bunun tersi bir davranış tarzı zaten barınamayacak, kendiliğinden kendini dışlayacaktır.

Unutulmamalıdır ki, bu çalışma tamamen kendi imkanlarımızla elde edilecek olup, hepimizin bir ürünü olacaktır. Bu vesileyle şahısların hak talep etmeleri ancak belirli kurallar ve yönetmelikler doğrultusunda olacak, Sanal Havacılık Kulübümüze zarar gelmemesi için her türlü tedbir elimizden geldiği kadarıyla alıcaktır.

Bizlerle aynı düşünceleri paylamşamanızdan dolayı büyük bir mutluluk duyduğumuzu belirmek isteriz.

Saygılarımızla,

Burak Dağdeviren
bdagdeviren
Newbie

Postby ooncan » 05 Oct 2002, 16:38

Burak Bey,
Çok güzel bır konuya el atmışsınız eger gerceklesırse sanal havacılıga kanımca buyuk katkısı olacaktır desteklıyorum yardımcı olabılırsemde mutlu olurum.
Selamlar
Faruk Öncan
ooncan
Newbie

Postby saygun » 05 Oct 2002, 18:30

Merhabalar;
Bu konuya plan hassasiyetiniz ve uğraşlarınız için bütün abilerime ve sanal havacılara teşekkürlerimi sunuyorum.
Zannediyorum ki LOGO konusunda size biraz da olsa yardımım dokunabilir.Ki eğer dokunabilirse ne mutlu bana.Ben 3D yazılım (3D studio MAX) kullanıyorum yapabileceğim herhangi birşey varsa
e-mail: [url]sayguncuk@ultratv.net[/url] ten maillerinizi bekliyorum.Elimden geleni yaparım.Herkese iyi uçuşlar...

Saygılarımla;
~~TK145~~
CAPTAIN
Saygun MATARACI
saygun
Newbie

Postby tomcat » 05 Oct 2002, 22:18

Burak Hocam..!!!
Öyle bir ülkede yaşıyoruzki olumlu bir şeyler yaptığınız zaman katiyen destek görmüyorsunuz. Düşünceniz çok iyi. Ankara da defalarca bu konu gündeme gelmiş ama bir netice alınamamıştır. Neden ? Çünkü bazı faliyetler cok hemde çok maliyet gerektiriyor. Biz sanal havacıların istediği belki maddi bir yardım yok belkide. Ama manevi yardımı insan ister istemez bekliyor. Adını Vatsim ortamında bütün Sanal Havacılık Dünyasına tanıttığımız Türk Hava Yollarından bile en ufak bir yardım aldınızmı. Herhangi bir yetkili """ Yaa Çocuklar. Siz böyle bir iş yapiyorsunuz. Anlatın bakalım olayınızı .Ne iş yaparsınız? Bu ortam nasıl dır? Bizim ismimizi kullanıyorsunuz ama birde bize anlatın şu oluşumu dedimi. """" Bence dememişlerdir. Böyle Bir oluşum var ise ve birileri Büyük şirketleri şöyle veya böyle temsil ediyorlarsa Onlara maddi olmasada Manevi yardımı göstermek o şirketin üstüne vazife olur. Her şirketin Dışarıya sosyal sorumluluğuda vardır. Ama burası malesef Türkiye. Sosyal Sorumluluğu bırakın Tamamen içine kapanık bir haldedirler. Sizin ve bizler gerçekleştirmek istediğimiz olayları ?öyle veya böyle yaparız. Ama yinede ?irketin böyle bir tutum içinde olmasını da çok yadırgıyorum. Uzun lafın kısası. Hepimize Kolay Gelsin.

Melih Yakup MEMİ?
TK199
tomcat
Newbie

Postby bdagdeviren » 05 Oct 2002, 23:27

çok doğru,

zaten destek olurmu diye merak ettik bu sebeple de yazı yazdık buraya, ama dediğin gibi, herşeyde olduğu gibi, yok.,

Demekki biz de yapmayacağız bu kadar basit hocam.

Burak Dağdeviren
bdagdeviren
Newbie

Postby THY177 » 06 Oct 2002, 02:12

Sevgili Burak ;

"Demekki biz de yapmayacağız bu kadar basit hocam." 'dan kastın bu işi başlatmadan sona erdirmek ise yada yelkenleri doldurmadan indirmekse yerlere derimki hele bir elimizden gelenleri öncelikle kendi imkanlarımızla ve gönül verenlerin destekleri ile bu projeyi hayata geçirecek merhaleye gelelim eğer o enerjiyi yakalayamassak bu işten vazgeçilir / yada kendi içinde olabildiğince ayatına devam eder.

Ama her halikarda bu iş ilk olma özelliğine de sahip..

Bu yüzden devam derim işin peşini bırakmayalım .

TK 177 Ergenekon Kucuk
THY177
VIP Member

Name: Ergenekon Kucuk
PID: 177

Postby Musashi » 06 Oct 2002, 03:43

Burak kaptanim,

Ben de ergenekon kaptanima katiliyorum.

Bence olusumu tasarlamadan ve proje aşamasina gelmeden birakmanin hicbir faydasi yok.

Bu gönulden destekledigim bir proje ve inaniyorum ki bir kere başalamadan kimse kımıldamayacak ama bir kere top yuvarlandi mi, oldukce buyuk bir gelisme gosterecek kanaatindeyim.

Gürhan
TK317
Musashi
Junior Member

Name: Gürhan Okay
PID: 317

Postby bdagdeviren » 06 Oct 2002, 23:51

received, devam o zaman.

Pazartesi Detaylı olarak bildiklerimi sizlere aktarırım ve görüş alışverişinde bulunuruz.

Elebbete hepimizin amacı böyle güzel bir şeyi başarabilmek. Konuştuğumuzda olası zorlukları sizlere aktaracağım.

Öğrendiğim kadarı ile, Kulüp ve/veya Dernek çatısı altına gelmek kanunen o kadar da kolay bir işlem değil olduğudur.

Dağdeviren
bdagdeviren
Newbie

Postby fvefa » 07 Oct 2002, 01:02

Böyle bir projenin gerceklesmesini kim istemezki. Herkesten illa bu topige cevap atip hadi yap arkandayiz diye beklemek yanlis olur. Yer yurt bulunsun, maddi bilanco ortaya ciksin, idari sekli belli olsun ondan sonra ne kadar gercekci olur ne kadar olmaz tartisilir. Burak sen calismalarini yap sonra oturup karar verilir.
fvefa
Junior Member

Postby bdagdeviren » 07 Oct 2002, 10:54

Dostlarım,

Yaptığımız görüş alışverişlerinden sonra, gördük ki, bu kurulum 7 kişi ile olabilmekte ve biz şu anda 5 kişiyiz (Yönetim Olarak).

2 bu işe gönül vermiş dostumuzu da aramıza aldıktan sonra, Kurma işleminin çok zor olmadığını Avukat dostlarımızla konuşmamız sonucu tespit ettik.

Detayları sizlere benimle irtibat kurmanız durumunda aktarabilirim.

Bu oluşumu takiben önümüzde bir kulüp/Dernek olarak yeni ufuklar açılmakta bunları da sizlerle paylaştığımda eminim yerinizde duramayacasınız.

Sevgilerimle,

Burak Dağdeviren.

Email Göndermek isteyen dostlarım:
burak.dagdeviren@turk.net
bdagdeviren
Newbie

Next

Return to Activities, Meeting, Contest