Henüz acemiyim ama bir video hazırladım...

Have a video that you would like to show case amongst your fellow simming enthusiast? Here is the place you can do so.

Henüz acemiyim ama bir video hazırladım...

Postby mutluckaya » 06 Dec 2005, 12:58

Ystanbul-Bodrum seferi.. Umarım be?enirsiniz, hatalarımı yüzüme vurmayın ama :) (vurun !)

http://rapidshare.de/files/8479407/ista ... m.wmv.html

Mutlu ÇETYNKAYA
mutluckaya
Rookie

Postby THY1125 » 06 Dec 2005, 16:12

Güzel video.arada takılmalar çok olmuş ama olsun.default 734 panel görünce 330 da güldüm bir an :D
2 öneri : tekerler o kadar geç açılmaz bu bir
bir de 330 her ne kadar yüksek palye ile inse de bu biraz aşırı olmuş tailstrike a yakındı tekerler tam oturduğunda [;)]5 derece pitch yeterlidir inişte en fazla kanımca.

---------------
Buğra Oğuzülgen / TK1125
http://virtual.planepictures.net/search.cgi?bugra$oguzulgen - VPP.net Staff
THY1125
Senior Member

Name: Buğra Oğuzülgen
PID: 1125

Postby THY166 » 06 Dec 2005, 16:23

Buğra Kaptan'ın işaret ettiği noktalara ek olarak bende biraz süratli inilmiş hissine kapıldım [;)]

Daha sakin bir iniş , düşük bir açı ile çok daha etkileyici bir iniş videosu olabilirdi bu .

?imdiden devamını beklediğimizi bilmenizi isteriz Mutlu Kaptan ,

Kazasız uçuşlar

B. Fatih Koz

"Do Not Hesitate ! No Court , No Jury , Show No Mercy ... Just EYE FOR AN EYE"
THY166
VIP Member

Name: Fatih KOZ
City: Antalya
PID: 166
Vatsim ID: 832838

Postby mutluckaya » 06 Dec 2005, 16:57

Kaptanlar çok teşekkür ederim yorumlarınız benim için çok ama çok önemli hangisi doğru bilemiyorum ki..Benimkisi hep deneme yanılma, az buçuk uçmayı öğrenmeden de eve ADSL bile almayacam. Online yok yani.?imdilik offline yer dersi yapıyorum diyelim.

İniş hızı için: 150 knot ile indim, daha önce bu uçakla 140 knot'la iner mi denemesi yaptım, beklemediğim bir durum oldu, ILS glide slope'a kilitli halde, müdahalede geç kalsam pist başını neredeyse yakalamıyordum, toprağa inecektim.. Erken indi neden böyle yaptı anlamadım.. Neyse ben tamam 150 heralde dedim... Daha yavaşı tekrar denerim.

Otomatik pilot ve zaten hızı düşmüş, flapları açılmış A330'un burnu havaya kalkıyor, öyle yaklaşıyor... Bir de sonunda ben bir miktar kaldırıyorum, burun iyice kalkıyor havaya..Palye'yi yere kaç feet kala başlamam lazım onu sorayım, Fatih kaptanın dökümanında 100 ft gördüm ona göre yapıyordum, motorları idle yapıp burnu az birşey kaldırıp, vertical speed'i, sıfıra yaklaştırıyorum, bir miktar yatay gidip yavaş yavaş uçağın yere değmesini bekliyorum, tabiii bu çok hızlı oluyor, saniyelerle...

Tekerleklerin açılması videoda görülsün diye geç açtım...:)

Hocam ben bu uçağı komple set halinde forumda birisi link mi verdi ne oradan indirdim, daha uygun ya da esas panel ne ise onu indirmem lazım ama nasıl bulucam ki..[?]

Mutlu ÇETİNKAYA
mutluckaya
Rookie

Postby Magnified » 06 Dec 2005, 22:14

http://www.surclaro.com/fs2002_s48.html

Sanirim bu sayfadakiler isinizi gorur

Cuneyt Ozseker
Magnified
Rookie

Return to Aviation and Flight Sim Videos