DA20 Normal Uçuş Prosedürleri

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

DA20 Normal Uçuş Prosedürleri

Postby THY4018 » 05 Jul 2015, 23:43

Son zamanlarda geleceğime pratik yapmak için DA20 ile gerçek prosedürleri ile VFR uçmaya başladım. Büyük ihtimalle burdaki kimsenin FSX'te DA20 kullanmak gibi bir niyeti yok :) Ben bu uçağa geçerken gerçekteki DA20 uçuşlarına yararlı olur diye düşünmüştüm ama VATSIM genel tecrübesi olarak da kesinlikle çok büyük bir yer tutuyor. Mesela ufak bir örnek, daha bugün ATC varken oil pressure düştü ve geri dönerken motor durdu, emergency prosedürünü uygulayarak indim :) Bu tecrübenin FSX'te büyük bir airliner kullanırken de lazım olcağından tamamen eminim. Neyse uzun lafın kısası DA20 yi VATSIM herkese öneririm, kendinizi geliştirmenize çok ama çok yardımcı oluyor. Aslında bu dökümanı kendim için yapmıştım ve paylaşmayı da düşünmüyodum. En ufak ayrıntısına kadar, gerçek DA20 pilotları, eğitmenlerinden gözetiminden geçirerek yaptığım döküman baktım çok güzel duruyor.. paylaşıyım dedim :D Bizlerden kimse kullanmasa bile belki üye olmayan yabancı birileri kullanabilir..

Buyrun: https://www.dropbox.com/s/olkzcsxt6cj2z ... 1.pdf?dl=0

Örnek olarak;

Image
*StarFighter* 104
Image
THY4018
Staff

Name: Burak KAN
City: Istanbul
PID: 4018
Vatsim ID: 1262234

Return to Training Lounge