Sıfırdan Eğitim İçin Döküman Arıyorum

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

Sıfırdan Eğitim İçin Döküman Arıyorum

Postby THY3890 » 27 May 2015, 16:58

Herkese merhabalar. 9 yaşındaki yeğenim Derin'i yavaş yavaş hem eğlenceli hemde sıkı bir eğitime almak istiyorum. Bazı event'lerde radio'da duymuşsunuzdur sesini belki. Çatır çatır İngilizce konuşur kendisi (Türkçe okunuşlarını yazıp eline verince çatır çatır). Böyle bir durumda kullanılmasını önerdiğiniz "TÜRKÇE" kaynaklar var mıdır? Öncelikle genel havacılık bilgileri, Türkiye'de havacılığın durumu vb genel bilgilerle girip sonra yavaş yavaş Cessna'da kontrollerle ritm koordinasyon'a başlayacağız. Devamında yavaş yavaş hangi alet ne işe yarar gibi devam edeceğiz. Zaten alıştıkça daha fazla bilmek isteyeceği için hemde onun keşfederek öğrenmesini istiyorum. Mesela zamanla uçmaya alıştıkça yönünü kaybedecek bizde nasıl yön bulacağına geleceğiz. Her neyse fazla uzatmak istemiyorum. Önerebileceğiniz kaynaklar var mıdır bu durum ile ilgili?

Image
THY3890
Average User

Name: Semih Batuk
City: Istanbul
PID: 3890
Vatsim ID: 1110258

Re: Sıfırdan Eğitim İçin Döküman Arıyorum

Postby THY4029 » 27 May 2015, 23:34

Kaptanim öncelikle Küçük Kaptanımız Derine aramıza hoşgeldin demek istiyorum :)
Kaptanım Türkçe eğitim olarak size vere bileceyim cok fazla bilgi yok ama eğlenceli ve sıkı bir eğitim için, hep demişimdir [url]flyaoamedia.com[/url] -dan daha iyi bir yer yoktur. İlk bölümler ücretsizdir. basit navigasyon, uçak manevrelerini anlatıyor. Ama tabiki artık 737, 777 gibi uçakların eğitim serileri yaklaşık 80-100 dolardır. Bir göz atın bence çok seviceksiniz :)
THY9029 - Pilot of Q400, B738 NG and A321.
THY4029
Junior Member

Name: Zaur BILALOV
City: USA, CT
PID: 4029
Vatsim ID: 1281488

Return to Training Lounge