İyi Pilot Semineri

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

Re: İyi Pilot Semineri

Postby Apollo » 30 Apr 2015, 15:12

İLK İYİ PİLOT SINIFIMIZI AKŞAM 2030 da Team Speak Kanalında bekliyoruz. (SKYPE'da açık olsun lütfen.)
Nihat OZSENGEZER
Halil Ozcan CELIK
Erhan YILDIRIM
Yusuf Erkan BALGUN
Kagan ARISUT
Fatih CEVIK
Gokhan AKSOY
Faruk URGANLI
Saygılarımla
Turkish vACC Enroute Controller (C1)
Whatever the weather,WE MUST MOVE TOGETHER
Apollo
Legend

Name: Erdal ELMACI
City: Ankara
PID: 3195
Vatsim ID: 1059183

Postby THY4072 » 30 Apr 2015, 22:05

Merhabalar,
Öncelikle büyük emeği olan Erdal Hocamız çok teşekkür ederim. Bu güzel seminer online uçuşlarda radar ekranında operasyonlarımızın nasıl göründüğünü ve nasıl yorumlandığını görme imkanını sağlandı. Online uçuşu sadece pilot yönünden değil de ATC penceresinden de görmemizi sağlayan çok yararlı bir farkındalık eğitimi oldu. İyi pilot olma yolunda şiddetle tavsiye edeceğim bir seminer:)
Erdal Hocam emeğinize yüreğinize sağlık...
THY4072
Newbie

Name: Yusuf Erkan BALGUN
City: İstanbul
PID: 4072
Vatsim ID: 1280277

Postby THY4065 » 30 Apr 2015, 23:00

Merhabalar,

Erdal Hocamız'a, zaman ayırıp bizler için böyle bir seminer hazırladığından ötürü teşekkür ediyorum. Kendisi bu seminerde, hem kendimiz hem de çevremizdeki diğer pilot ve ATC arkadaşlar için daha zevkli bir ortam oluşturmak adına, bizlere düşen bazı sorumlulukları farklı pencerelerden güzel bir şekilde anlattı. Tecrübeli arkadaşlar için farkındalık, yeni başlayan arkadaşlar için ise bir motivasyon olacağına inanıyorum.

Tabiki dinlemekle kalmayıp hemen "TURKO" varışlı bir rota ile LTFE-LTBA uçuşumu yapıyorum :) (İndimeyi başarabilirsem.)

Tekrar çok sağol kaptanım.

Herkese selamlar,
THY4065
Junior Member

Name: Faruk Ugranli
City: Izmir
PID: 4065
Vatsim ID: 1302155

Postby THY1432 » 01 May 2015, 01:31

Herkese Merhaba,
Öncelikle büyük emeği olan Erdal Hocamıza katkılarından ve değerli vaktini bizlere ayırdığı için teşekkür ederim.Bu seminerin kendini bu işe gönül vermiş bütün kaptanlarımın almasını öneririm. ATC tarafından radar ekranında uçuşlarımızın nasıl göründüğünü ve nasıl yorumlandığını görme imkanı bulduk. Ayrıca iyi bir pilotun uçuşun her anında durumsal farkında olmasının hem kendimiz hem de hava trafiği açısından ne kadar önemli olduğunu gördük.Bu farkındalık için Erdal Hocam'ıza tekrar teşekkür ederim ...
THY1432
Newbie

Name: Halil Ozcan CELIK
City: Istanbul
PID: 1432
Vatsim ID: 929716

Postby THY4750 » 02 May 2015, 13:30

Ben çok memnun kaldım, tüm arkadaşlara tavsiyem bu seminere katılmalarıdır. Bildiğiniz şeyler gibi görünse de eksik olduğumuz konular olduğu aşikar. Bu konular üzerine de Erdal kaptanımız bizlere doğru olan noktaları gösteriyor. Tüm kaptanlarımızın uygun olduğu vakitleri göz önüne alarak bu seminere katılmalarını temenni ediyorum.
Yoke artık :)
THY4750
Officer

Name: Nihat OZSENGEZER
City: Manisa
PID: 4750
Vatsim ID: 1172468

Previous

Return to Training Lounge