Aylik Görev uçuşları

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

Aylik Görev uçuşları

Postby aybirtek » 10 Dec 2001, 19:34

Sayın Dostlar,
Ben yeni üyelerinizdenim.Cocuk yaşlardan bri havacılık beni hep ilgilendirdi.Uzun süredir tabiki bende FS kullanıyorum.Ancak tesadüfen ögrendi?im,bu web sitesi hayatıma yeni bir boyut kattı.Hepinize hersey icin sonsuz tesekkurlerimi kabul edin.
Birkac sorum var.
1-Görev ucuşlarının dönüşleride mecburi mi?
2-FS2000 e eklemek icin yabancı sitelerden RJ85 buldum,ancak 1 modelde GPS var Autopilot sorunlu,diger ikisinde GPS yok,bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
3-Vatsim.net de online bilgisini son günlerde alamıyorum,hangi ATC lerin aktif oldugunu nasıl ö?renebilirim,ya da belli frekanslar varmı ?
4-Flight booking için ne kadar önce kayıt yaptırmalıyız.
Tekrar tesekkür ederim,saygı ve sevgilerimle.
Ahmet Aybirtek VTA83
aybirtek
VIP Member

Postby THY7 » 10 Dec 2001, 21:05

Sevgili Ahmet;
Öncelikle aramıza hoşgeldin,Virtual pilotluk hayatında başarılar diliyorum
Sorularınızın cevapları:
1-Görev uçuşlarının dönüşleride mecburidir,herhangi bir engelleyici durumunuz(zaman,şartlar vs...)uçmanız hem hava trafiğimizin gelişmesi hem de sizin kendinizi geliştirmeniz için yararlı olacaktır.
2-FS2000 için bugüne kadar yapılmış en iyi modellemeye ve flight dinamics'e sahip olan RJ FLYTHY sayfasında FLEET bölümü altında download edilebilmektedir içinde panelide pilotlarımız tarafından test edilmiştir.
3-VATSİM 'deki sorun tüm camiamız için geçerlidir,sizinle ilgili bir durum değildir.VATSİM Database'inin bir yapılandırılma çalışmasından kaynaklanmaktadır,Bu aşamada beklemekten başka seçeneğimiz yoktur :)
4-Flight Booking için en geç 1 ila 2 gün uygundur,uygun olan ATC arkadaşlarımız sizin uçuşunuzda görevli durumda olmaya çalışacaktır.
Saygılar,İyiuçuşlar

Berhan Dönmez
V.Captain and ATC
Marmara University
-__ Chemistry __-
THY7
Officer

Name: Berhan DONMEZ
City: Istanbul
PID: 7
Vatsim ID: 813296

Return to Training Lounge