Eğitim Seferberliği

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

Eğitim Seferberliği

Postby THY3716 » 19 May 2014, 02:46

Sevgili dostlar,

Turkish Virtual Eğitim Departmanı olarak hali hazırda bir faaliyet içerisindeyiz. Forumlarımızda hemen her konuda bilgi bulunduğu halde özellikle yeni başlayan pilotlar çoğu zaman neyi nerede bulacaklarını bilmemekte, online uçuşlarda bilgi eksikliğinden zor anlar yaşayabilmektedir. Yıllardır bu işe yeni başlayan bir çok sanal pilot adayı ilk yuva olarak hep Turkish Virtual ailesini tercih etmiş, FlyTHY zamanında olduğu gibi Turkish Virtual da bir okul misyonunu üstlenmeye devam etmiştir. Her ne kadar Turkish Virtual olarak başlangıç eğitimi vermemeyi, belli bir seviyeye gelmiş pilotları bünyesine almayı, müteakip gelişimleri için yardımcı olmayı prensip edinmiş olsak da bu camiaya kalıcı bazı eserler bırakmak adına ve yeni başlayan sanal pilotların gelişimine katkıda bulunmak adına herkesin faydalanacağını düşündüğümüz ve herkesin elinin altında her zaman bulunmasında fayda olacağına inandığımız pdf formatlı dokümanlar hazırlıyoruz.

VATSIM kurallarından tutun sesli iletişim usullerine, FS yazılımlarının açıklanmasından aletli uçuş kurallarına, VOR, ILS, NDB vs her türlü navigasyon usullerinden alçalma tekniklerine, harita okumadan METAR okumaya kadar aklınıza gelebilecek her konunun açıklandığı, resimlerle örneklendiği Türkçe kılavuzlar hazırlıyoruz. Sadece bizim için değil tüm Türk Sanal Havacılığının kullanımına sunacağımız bu kılavuzların hazırlığı halen devam etmektedir ancak taktir edersiniz ki bu hazırlıklar büyük zaman almaktadır.

Bu faaliyetin daha hızlı tamamlanması maksadıyla kılavuzların hazırlanmasında gönüllü yazarlara ihtiyacımız var. Yardımcı olduğunuz taktirde sizin isminizle yayınlanacak olan bu yazıların yazılmasına katkıda bulunmak ister misiniz? İnternet ortamında her yerde bulabileceğiniz açıklayıcı ve eğitici yazıları Türkçe'ye çevirerek, bizim bildireceğimiz formatta ve MS Word ortamında yazıya dökerek ölümsüz ve çok değerli bir eserin oluşmasına gelin siz de yardımcı olun. Beraber seçeceğimiz bir konuyu yazın ve bize gönderin. Bugüne kadar hep bizden öncekilerden bir şeyler öğrendik. Belki de artık bizim de katkıda bulunma zamanımız gelmiştir.

İrtibat için : turkishvirtual@aol.com
Lead me, follow me or get out of my way !
THY3716
Administrator

Name: Bahadir ALKES
City: Istanbul
PID: 3716
Vatsim ID: 1097118

Re: Eğitim Seferberliği

Postby THY4016 » 19 May 2014, 09:07

Merhaba,
ihtiyacınızı tam olarak karşılayamacak olsam da bir nebze olsun yükünüzü azaltmak adına zamanında hazırlamış olduğum basit dökümanı sizlerle paylaşmak istiyorum.İçerisinde, havacılık alfabesi,kodlar ve okunuş örnekleri mevcut saygılarımla.
https://www.box.com/s/a4biocdzaeca1ilu8v7v
THY4016
Average User

Name: Tamer OZTURK
City: Gazimagusa
PID: 4016
Vatsim ID: 1228857

Postby THY3716 » 20 May 2014, 22:28

Çok teşekkürler, kullanacağımıza emin olabilirsiniz
Lead me, follow me or get out of my way !
THY3716
Administrator

Name: Bahadir ALKES
PID: 3716
Vatsim ID: 1097118

Postby THY4022 » 11 Jun 2014, 21:56

Sayın Bahadır hocam, konu ile ilgili olarak birkaç gün önce sizlere bir mail atmıştım ancak yoğun olduğunuzu öğrenmiştim. Yazdıklarımı buradan da sizlerle tekrar paylaşmak isterim.

Değerli TurkishVirtual Ailesi,

Gökyüzü tutkunluğuna kendini adamış ve yeni başlayan tüm pilot dostlarımıza, ileride uçuş hakkında faydalı bilgi edinebilecekleri Training klavuzlarıının hazırlanması için katkıda bulunmak isterim. Üzerinde beraberce karar verdiğimiz herhangi bir konu hakkında, gerek yaklaşma usülleri, gerekse metar, gerekse yakıt hesaplama dahil tüm konularda faydalı kaynaklar sunmayı hedeflemekteyim. Böylece hem kendi bilgi dağarcığımı hemde diğer pilot dostlarımızın bilgi seviyesini daha üst seviyelere taşımak isterim. Sizlerden gelecek yanıt ile bu konu hakkında paylaşım ve çalışmaya hazır olarak beklemekteyim.

Saygılar.
Fırat Sarıkaya
THY4022
Newbie

Name: Faruk Fırat SARIKAYA
PID: 4022
Vatsim ID: 1263969

Return to Training Lounge