Fsim

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

Fsim

Postby cempekardan » 15 May 2002, 18:13

Arkadaşlar benim flight sim 2002 de oyunun kısayoluna çift tıkladıgımda resim açılıyor,biraz bekledikten sonra gamesnd.dll not registered diyor.oyunu yeniden yükledigimde bir süre oyun çalışıyor.sonra yine aynı sorun yaşanıyor.bunun bir çözümü varmı?yoksa bana sistemin içinden bu dllnin kopyasını gönderebilirmisiniz?
Email:cempekardan@marketweb.net.tr
cempekardan
Newbie

Postby emil » 15 May 2002, 21:26

Lütfen Fs'ye OYUN demeyin.

EMİL
emil
Average User

Postby Ahmet Bedir » 15 May 2002, 22:30

Makinanızın işletim sistemini bilmiyorum ama bir ScanDisk ve ardından Defrag yapmanızı öneririm, bundan sonra uninstall ve tekrar install yapın ve tekrar scandisk ve Defrag çalıştırın.

Sisteminizde bulanan bir dosya kaybolmuş yada FAT da bozuklu olmuş olabilir.

Bu ara FS bir oyun, ben bilgisayar mağzasına girince her zaman diğer oyunların yanında buluyorum. Bu programı simulatör hali getirenler kullanıcılarıdır, bizleriz.

Ben THY eğitim merkezinde B737-400 simülatöründe uçağı gırgır olsun diye dağ çaktık, ama ozaman sadece oynuyorduk.
Ahmet Bedir
Junior Member

Postby THY45 » 15 May 2002, 22:34

Copy mi kullaniyorsunuz? Genelde bu sorunlar hep copylerden cikiyor da MS bu engellemeyi (copylerde sorun cikmasini) nasil yapiyor merak ettim CD'yi birebir copy ettiklerine gore orjinale ayni olmasi lazim ama.. Neyse bunu tartismak istemiyorum ben zaten orjinal alinmasindan yanayim ama imkanlar izin vermiyorsa karar elbette sizin.

Sadece merak ettim copy mi FS2002 Simulatorunuz?

Sevgilerimle

TK045 Ozgur Ozden
IT Manager, FlyTHY

Edited by - ozgur ozden on 15/05/2002 21:44:05
THY45
Technical Admin

Name: Özgür Özden
City: Ankara
PID: 45
Vatsim ID: 824586

Postby remzi » 15 May 2002, 23:09

Kopi kullanmaktan olacagini sanmiyorum. (ben öyle bir sorunla karsilasmadim)büyük ihtimalle o dosya kazara silinmistir. uninstal edip tekrar yüklemek faydali olacaktir. ya da eksik olan dosya nin ismi nedir? . dll mi güzel . baslat menusü -bul - dosya ve klasörler fs2002 cd-1 veya 2 herneyse aratin bulunca da kopi paste yapin. nereye koyacaginzi zaten (dosya yolunu windows söyler .../.../ seklinde oraya yerlestirin) fakat o da ne? bazen yok denen dosyanin orda oldugunu görürsünüz. replace edin gitsin.

Ben de merakimdan soruyorum. Oyun deyince kizan arkadaslar sizin simülatör hangi klasör ismi altinda bulunuyor. "microsoft games" mi yoksa siz mikrosoft simülators olarak degistirdinizmi? Cd niz orjinalse "TEENS" yazisinin üstünü kapattinizmi?
eski bir atasözü vardir: bal, bal demekle agiz tatlanmaz.
selamlar sevgiler
Remzi Öztürk
remzi
Junior Member

Postby leventakcal » 16 May 2002, 01:45

Ahmet Beyin soylediklerine ek olarak.

Microsoft ;
FS Unistall edildikten sonra, Scandisk'in TAM yapilmasini ve DEFRAG islemi bittikten sonra, MSDOS komut satirinda (Acilista F8 veya CTRL tusu ile kesilerek acilacak)
c:\>scandisk /fix
bu islem bittikten sonra
c:\>scandisk /opt
yapildiktan sonra FS kurulmasini tavsiye ediyor. Ve ise yariyor ben denedim.

Levent AKcal
TK29
Senior Captain
leventakcal
Junior Member

Return to Training Lounge