FLY THY UCUS OKULU

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

FLY THY UCUS OKULU

Postby Serdar Sualp » 26 Dec 2001, 02:18

Degerli Pilot arkadaslar,

1980 senesiden bu yana surduregeldigim Sanal ucuculuk yasamimin en mutlu anlarindan birini bu gece sizlerle birlikte yasadim.

FLY THY Yoneticilerinin hic bir karsilik beklemeden ozveri ile hazirladiklari Egitim calismalari pilotlara yakistigi sekilde planlandigi gun ve saatte basladi. Oncelikle bu basarili organizasyona ev sahipligi yapan degerli dostlarim Ali Camat ve Bulent Akbay kardeslerime, varliklariyla bu guzel olusuma katkilari olan sizlere ve fiilen aramizda olamayan ama gonulleri bizle olan Sanal Havacilik camiamizin kiymetli mensuplarina tesekkuru borc bilirim.

VATSIM Avrupa Egitim Direktor yardimcisi olarak bir muddettir gorev yaptigim bu camiada cesitli vesilelerle bir cok ulkede gorev yaptim, teftislere katildim, ATC Operatorlerini imtahan ettim. Keza gercek yasamimdaki sorumluluklarimdan biri olan Ucus Egitim Sorumlulugum cercevesinde bir cok Ucus Okulu ile temaslarim oldu. T.C. Ulastirma Bakanligi Sivil Havacilik Genel Mudurlugune ve T.C. Milli Egitim Bakanligina Egitim programlari verdim. Sizlere memnuniyetle ifade etmek isterim ki Ali Camat hocamizin hazirlamis oldugu programin gercek olanindan ilkesel anlamda hic bir eksigi yoktur. Fazlasi vardir, cunku gercek ve sanal yasamlar ayni programda birlestirilebilmistir.

Bu programi sadakatla takip ettiginiz takdirde Tek motorlu ucakta baslangic egitimi alan Hususi Pilot adayindan baslayarak Boeing 767 ucaginda Mesul Kaptanliga kadar surecek bir seruvenin icinde olacaksiniz. Sizleri temin ederimki boyle bir seruven VATSIM ortaminda hic bir kurulusta yok.

Ne mutlu bu sansi bizlere verenlere.
Ne mutlu bu sansi kullanabilenlere.

Ucus Egitimlerini alarak Turk Sanal Hava Sahasinin standardi yuksek pilotlarla dolduracak tum arkadaslarimizin, Egitim programlari icin goz nuru doken hocalarimiza, derslere katilmak suretiyle sukranlarini ifade edebileceklerini hatirlatir, programin tum Sanal Havaci kardeslerime hayirli ugurlu olmasini dilerim.

Saygilarimla
A. Serdar Sualp
VATSIM - EUROPE
Asst.Training Director
VATEUR5
Serdar Sualp

Postby Ercan Ozpinar » 26 Dec 2001, 03:23

Değerli arkadaşlar,

Bende buradan öncelikle bu egitim proğramını hazırlayan sayın Ali Camat hocamıza sonsuz teşekkürler etmek istiyorum. Ve ayrıca bizlere imkan tanıyan bu sanal alemdeki FLYTHY nin başarılı organizasyonuna ve tabiiki trvacc`de hava trafik kontrolünü sağlayan arkadaşlarımızın hepsine sonsuz teşekkürler. Eğitim proğramının mutlaka bizlere çok yardımcı olacağına inanıyorum, ben Hollandada yıllardır DFSO üyesi olarak kendi aramızda böyle eğitimler yaptık. Ancak bu başlatılan eğitimin daha geniş tabanlı oldugundan ve ayrıca Ali hocamız tarafından verilecek olmasıda çok sevindirici olup mutlaka biz pilotlarında göstereceği ilgiyle çok performanslı olacağına inanıyorum. Hepimize hayırlı olsun.....

Saygı ve sevgiler,

Ercan Özpınar

Hollanda
Ercan Ozpinar
Newbie

Name: Ercan Ozpınar
PID: 62

Return to Training Lounge