Egitim Programı

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

Egitim Programı

Postby aybirtek » 24 Dec 2001, 21:09

Bir insan ne kadar cok bildigini dusunuyorsa,o kadar az biliyordur,yani sayin Ali Camat'dan cok seyler ogrenecegimizden eminim.Ben de zevkle ve istekle takip etmek istiyorum.Bizler icin verdiginiz caba icin cok tesekkur ederim.
Konuyla ilgili olmamasina ragmen cok kisa bir sey daha var:
Dün aksam ki Trabzon ucusu icin butun ATC gorevlisi arkadaslara sonsuz tesekkurler.Cunku onlar olmasa FS bos bir arsada araba surmekten cok farkli degil.Ben bunu FS4 beri boyle yapiyordum.Haritalarim var ve navigasyon ve IFR da tecrubeli sayilirim ancak ATC olmazsa olmaz.Ozellikle Sayin Hakan Guven'e tesekkur ve takdirlerimi iletmek isterim.
Kalbinde havacılık sevgisi taşıyan herkese sevgi ve saygılarımla.
aybirtek
VIP Member

Postby THY7 » 24 Dec 2001, 23:11

Böyle birçok kişinin görev yaptığı FLY-INN' lerde ki biz dün 6 ile 8 kişi kadar ATC kadromuzla sizlere hizmet verdik.Özellikle bir kişiye teşekkür etmeniz şehsen beni üzdü.
Ben diğer ATC arkadaşlarımı ve Hocalarımı kendi adıma kutlar,başarılarının devamını dilerim...

Berhan Dönmez
V.Captain and ATC
Marmara University
-__ Chemistry __-
THY7
Officer

Name: Berhan DONMEZ
City: Istanbul
PID: 7
Vatsim ID: 813296

Postby aybirtek » 24 Dec 2001, 23:59

Sevgili Berhan Dönmez,
Beni yanlış anlamışsınız,eğer yazımı tekrar okursanız ben butun ATC görevlisi arkadaşlara teşekkur ettim,ancak Hakan beyin görevi biraz daha zordu sadece onu vurgulamak istedim,tabi bu benim fikrim,hatalı olabilirim.Sizi üzdüysem özür dilerim.Sevgi ve saygılar.
Ahmet Aybirtek.
aybirtek
VIP Member

Postby THY7 » 25 Dec 2001, 00:35

Hakan beyin görevi biraz daha zordu :(((
Hakan bey APP'tu
Berhan bey DE APP'tu
Ahmetçim seni tanımasam yanlış anlardım ama emin ol yanlış anlamadım sadece teşekkürler :))))
Gerçekten zor bir görevdi,birçok yeni pilot arkadaşımız vardı amacımız onlara bu disiplini tanıtabilmek,yaptığımız işin ciddiyetini göstrebilmekti,Güzel geçti herkes ATC'leri ATC'ler pilotları tanıdı,daha iyileri olacak tabii..bu daha başlangıç....
Kendine iyi bak :)

Berhan Dönmez
V.Captain and ATC
Marmara University
-__ Chemistry __-
THY7
Officer

Postby hakan737 » 25 Dec 2001, 10:47

Berhancım SID verip uçakları kaldırmakla, TEMEL'e 2nm ara ile yada yanyana,yada birden orataya çıkan uçaklarla yada komutları geç yada yanlış anlayıp yada son yaklaşmaya binbir güçlükle soktuktan sonra yaklaşmayı kaçıranlarla, bu yüzden diğer trafiklere yeniden zaman hesaplması yapmakla, havada gözümün önünde sırf bir an önce paterne almaya çalıştığım ama yoğunluk nedeniyle pervane gibi dönen ve beni 15nm'de 10000ft'de stress'e sokan uçaklarla uğraşmakla arasında bırak da biraz fark olsun. hmm ne dersin? Uçakları TBN üzerinden yelpaze gibi açıcam diye ecel terleri döktüm, holding hak getire..allahtan Twr'da Kemal Baki vardı ve son yaklaşmaya establish edip devredeceğim dememe rağmen 14nm'de devretmeme birşey demedi. Bu fly-inn'de kime teşekkür edildi kime edilmediden çok her birimiz kendi adımıza ve dahil olduğumuz kurumlara göre birçok konuda ders çıkarmalı ve bir sonrakinde aynı problemleri yaşamamak için öneriler getirmeliyiz. Bilmem anlatabildim mi.Bir sonrakinde yaklaşma senin.

Hakan Guven
hakan737
VIP Member

Name: hakan guven
City: istanbul
PID: 003
Vatsim ID: 811602

Postby THY7 » 25 Dec 2001, 16:28

way be bi teşekküre bu kadar ihtiyacın vardı demek :)
içini dökmüşsün...

Berhan Dönmez
V.Captain and ATC
Marmara University
-__ Chemistry __-
THY7
Officer

Postby hakan737 » 25 Dec 2001, 21:18

forumdaki mesajları iyice okuyalım lütfen...(berhan sen bunu diğer topic'de yazmışsın)bak bakalım aşağıdaki cümle neyi ifade ediyor..
[quote]
Bu fly-inn'de kime teşekkür edildi kime edilmediden çok her birimiz kendi adımıza ve dahil olduğumuz kurumlara göre birçok konuda ders çıkarmalı ve bir sonrakinde aynı problemleri yaşamamak için öneriler getirmeliyiz.
[quote]
bir daha okuda adamıbi laf ettiğine binbir pişman etme bari. Aybirtek altı üstü bi teşekkür etti dövmediğin kaldi walla.

Hakan Guven
hakan737
VIP Member

Name: hakan guven
City: istanbul
PID: 003
Vatsim ID: 811602

Postby sadesak » 25 Dec 2001, 23:53

Sayın Hacom,

Rooger wilco ile konuşmalarınızı takip edemedim.Bu nedenle bilgi vermek istiyorum.
Tüm üyelik ve programlarım hazır durumda. Amatörce bir yıldır uçuyorum ancak ATC ile inişlerde problemler yaşıyorum.Genelliklede Boing-737-400 iyi kullanıyorum. Sizin yapacağınız ve bana bildireceğiniz programa okey diyorum.
Saygılarımla,

Sinan sadi Akyürek

SSA
sadesak
Newbie

Postby sadesak » 26 Dec 2001, 00:42

quote:

Bir insan ne kadar cok bildigini dusunuyorsa,o kadar az biliyordur,yani sayin Ali Camat'dan cok seyler ogrenecegimizden eminim.Ben de zevkle ve istekle takip etmek istiyorum.Bizler icin verdiginiz caba icin cok tesekkur ederim.
Konuyla ilgili olmamasina ragmen cok kisa bir sey daha var:
Dün aksam ki Trabzon ucusu icin butun ATC gorevlisi arkadaslara sonsuz tesekkurler.Cunku onlar olmasa FS bos bir arsada araba surmekten cok farkli degil.Ben bunu FS4 beri boyle yapiyordum.Haritalarim var ve navigasyon ve IFR da tecrubeli sayilirim ancak ATC olmazsa olmaz.Ozellikle Sayin Hakan Guven'e tesekkur ve takdirlerimi iletmek isterim.
Kalbinde havacılık sevgisi taşıyan herkese sevgi ve saygılarımla.

SSA
sadesak
Newbie

Return to Training Lounge