CTR'nin sabrını zorlamamak

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

CTR'nin sabrını zorlamamak

Postby THY107 » 21 Dec 2001, 01:54

Merhaba !
Bu akşam ilk uçuşumu yaptım ama herhalde LTBB_CTR beni yakalasa, uça?ına iniş takımı yapar.

Kalkış öncesi yapılması gerekli prosedürlerin listesini nerede bulabilirim ?

Yyi uçuşlar...

Emre
THY107
Newbie

Name: Emre UTKU
City: Istanbul
PID: 107
Vatsim ID: 829386

Postby Serdar Sualp » 21 Dec 2001, 02:04

Emre bey,

Turk Sanal Hava Sahasini kontrol eden TRVACC adina oncelikle VATSIM - EUR ailesine hos geldiniz diyorum.

Ilk ucusunuzu ben de takip ettim. Tum kontrollor arkadaslarimiz camiamiza yeni gelen Sanal pilotlara yardimci olmak yonunde son derece arzulu ve egitimlidirler.
Ancak, takdir edersiniz ki, Pilotlari egitmek, bu amacla bir etkinlik duzenlenmemisse ATC operatorlerinin dikkatinin dagilmasina sebebiyet veriyor ki bu da Hava Sahasi ve dolayisi ile ucus emniyetinin tehlikeye atilmasi demektir.

Ogrenme ve arastirma isteginizi beyan ettiginiz bu mesajinizi mutlulukla karsiliyor, asagidaki WEB sayfalarini ziyaretiniz yani sira size bu egitimi ONLINE verebilecek bir Sanal hava yoluna da uye olmanizi tavsiye ediyorum.

www.trvacc.org
www.flyşy.com
www.fsturk.net

Saygilarimla

Serdar Sualp
Serdar Sualp

Postby vaccaro » 21 Dec 2001, 16:01

Selamlar
Serdar beyin dediklerine ilaveler yapmak isterim.
Online eğitimi için (her ne kadar çok iyi değilsem de) sana yardımcı olabilirim.
VATSIM ortamında ATC yapamadığımdan dolayı IVAO'da (online prosedürler için kullanabilirsin sonra uçuşlarını VATSIM de yaparsın)nispeten az trafiği olan Malta Luqa LMML meydanında beni bulman mümkündür.
Konu ile ilgili olarak e mail ile bana ulaşabilirsin arslan@fsturk.net
sevgiler

kıl adam
vaccaro
Junior Member

Postby THY7 » 23 Dec 2001, 00:48

EMRE Merhaba;
Olayı İVAO ortamına taşımaya gerek yok,
FLYTHY bu hafta içinde Gerçek hayatta uçuş öğretmeni olan Tecrübeli pilot
Ali Camat yönetimindeki eğitim kadrosu ile ve TRVACC'nin zengin ATC kadrosu ile en iyi eğitimi almaya başlayacaksın,Merak etme :)

Berhan Dönmez
V.Captain and ATC
Marmara University
-__ Chemistry __-
THY7
Officer

Name: Berhan DONMEZ
City: Istanbul
PID: 7
Vatsim ID: 813296

Postby hakan737 » 23 Dec 2001, 15:24

aynı fikirde değilim..üzgünüm berhan istersen bu konuları açık forumlardan önce ATC'ler olarak kendi aramızda konuşalım ve izleyeceğimiz yolu belirleyelim. Pilotun eğitimi tamamen kendisini , bu işe olan ilgisini ve dahil olduğu şirketin bu konudaki çalışmalarını kapsar. Kontrol ettiğim saha içinde ucuş güvenliğini bir kenara bırakarak tüm dikkatimi "pilot" eğitimine veremem. Lütfen bu tip konuları kendi aramızda görüşelim.

Hakan Guven
hakan737
VIP Member

Name: hakan guven
City: istanbul
PID: 003
Vatsim ID: 811602

Postby THY2 » 23 Dec 2001, 18:38

Bu konuya bir açıklıkta ben getireyim.
FLY THY eğitim programı TRVACC bilgisi dahilinde hazırlanmakta ve fikir alınmaktadır. Ancak eğitim için TRVACC nin birebir katılımı söz konusu değildir. Eğitimler için düşünülen Sabiha Gökçen meydanına FLY THY eğitim günlerinde bir Tower Controller atanması, gerekirse FLY THY tarafından talep edilecektir. Fakat ATC arkadaşların görevleri dışında gönülsüzce eğitime katkıda bulunmaları yada online olduklarında onlardan eğitim talebinde bulunulması beklenemez. Yemi arkadaşların bukonuya özen göstermelerini özellikle rica ederim.
Yoğun trafiklerde ATC arkadaşları zor durumda bırakacak hareketlerden kaçınmanızı, sorularınıza forum sayfamızdan cevap aramınızı özellikle rica ederiz.
Unutmayınız online olan ATC arkadaşlar ve pilotlar o sırada full dikkat uçuş ile ilgileniyorler ve hobilerinden zevk almaya çalışıyorlar.
Ancak forum her zaman tartışmaya açık.
Sevgilerimle.

Bülent Akbay
FLY THY
Crew And Operations Manager
THY2
VIP Member

Name: Bülent AKBAY
PID: 2

Postby Serdar Sualp » 24 Dec 2001, 02:30

Sevgili Arkadaslar,

TRVACC, FLY THY arasinda ortak egitim yapmak konusunda tam bir fikir mutabakati vardir. Egitim normal trafigi etkilememek icin Sabiha Gokcen meydaninda yapilacaktir.
TRVACC kendi personeline egitim yaptirmadigi gunlerde dahi FLYTHY Pilotlarinin egitimleri icin ATC tahsis edecektir.

Saygilarimla
Direktor TRVACC

Serdar Sualp
Serdar Sualp

Postby vaccaro » 24 Dec 2001, 14:11

Değerli arkadaşlar,
Sevgili Emre'ye talihsiz bir şekilde önerdiğim yardım için FLYTHY camiasından özür dilerim.
Sevgiler,

kıl adam
vaccaro
Junior Member

Return to Training Lounge