EV KOKPİT BAŞLANGIÇ: EFİS

Building a home cockpit? Here's the place to gather and swap ideas, parts, plans and more!

EV KOKPİT BAŞLANGIÇ: EFİS

Postby Apollo » 19 Dec 2009, 20:23

Merhabalar.

Uçmayı ilerlettikten sonra mouse ile mini mini butonlar bulup ayarlamaktan sıkılan ve bir o kadar da olayın keyfini arttırmak isteğiyle uzun süredir gerek bizim gerekse ekokpit sitesinin (http://www.ekokpit.com) ev kokpit sayfalarını incelemedeyim.

Sonrasında bir kendine güvenle ekokpit forumlarına gömüldüm ve okuduklarımdan anladığım ve sayın Yakup Bey'in yönlendirmeleriyle EFIS den başlamaya karar verdim.

Ve bakın neler geldi başıma.... :D

Image

Image

Şu an için MINS ve BARO tuşları (bunlar encoder oluyor ototeyplerinin ses kanal ayar düğmesi gibi) hariç diğer tüm toggle buton ve komutatörleri çalışan bir EFIS im var :D

Tabi henüz dış kutusu ön paneli imal edilmedi. Onlar için de çalışmalar devam ediyor.

İlgilenenler için takip edebilecekleri forum linki aşağıda.

Ekokpit forumlarında bu konularda bir hazine yatıyor. Çok da değerli paylaşımlar yapan havacılık sevdalıları var....

Ben yaptğım EFIS için bir topik açtım ve A dan Z ye başıma gelenleri ygün gün oraya ekledim. Hem yeni başlayanlara kaynak olsun hem de bilgili arkadaşlar görerek yorum yapsın diye ... Gayet de iyi oldu.

Yakup Bey in çok emeği geçti buradan da teşekkür ediyorum kendisine.

Ekokpit sayfalarına hayat veren Taner SEVİm ve adını bilmediğim diğer havacılara da teşekkürler.

Bakın bakalım siz nasıl bulacaksınız.

http://www.ekokpit.com/forum/index.php?topic=230.0
Saygılarımla
Turkish vACC Enroute Controller (C1)
Whatever the weather,WE MUST MOVE TOGETHER
Apollo
Legend

Name: Erdal ELMACI
City: Ankara
PID: 3195
Vatsim ID: 1059183

Re: EV KOKPİT BAŞLANGIÇ: EFİS

Postby THY3537 » 20 Dec 2009, 22:31

Erdal abi geleceim evine merak ettim sistemini :)
THY3537
VIP Member

Name: Uğur BİLGİN
City: Ankara
PID: 3537
Vatsim ID: 1084376

Return to Home Cockpit Builders