Sayın Hasan Ünsaç hocam'a açık mektup.

General discussion room about AnadoluJet flights.

Sayın Hasan Ünsaç hocam'a açık mektup.

Postby mavzer » 25 Apr 2010, 11:53

Sayın FLYTHY Yöneticileri.
Trvacc forumuna üyeliğim olmadığından, (eskiden vardı, ne oldu bilmiyorum) Bu yazımı bu foruma yazmak durumunda kaldım. En eski üyelerinizden biri olarak hoş göreceğinizi umuyorum. Yine de, Silmek veya kitlemenizde bir beis olmadığını belirtirim.
Amacım bir tartışma yaratmak değil, tanıyanlarınız benim hep yapıcı biri olduğumu bilirler. Hiç bir zaman da İvao veya vatsimciyim demedim. Fişi çekilince bitecek sanal oluşumları, körü körüne sahiplenmenin yanlış olduğunu, bu oluşumların sadece sanal havacılığa bila bedel hizmet verdiklerini ve en büyük katkılarının, bizi bir araya getirmeleri olduğunu, hep vurguladım. Ben bu oluşumlardan hizmet almış, kendimi geliştirmiş. Bunun karşılığında tüm emek veren oluşumlara minnettar olarak, karşılığında, bana öğretilenleri yenilere aktarmak görevini şiar edinmiş, naçizane bir sanal havacıyım. Ciddi bir cevap hakkı doğurmadığı sürece, bir daha yazmayacağım.

Hasan Ünsac hoca’ma açık mektup.
Sayın Hocam,
Aslında çok daha önce yazacaktım ama belki fark edersiniz veya perde arkasında gelişen tepkiler, yorumlar size bir şekilde yansır umuduyla bekledim. Hiçbir açıklama yapmadan sadece bir süre sonra yazınızı editlediniz ama ne yazık ki net de yazılanlar kaybolmuyor.
Biz sizden Olgunluk beklerken , cevap da bu tutumunuzu devam ettirdiniz.Hocam bir karar verin, Şahsi fikirse dediğim gibi saygı duyarız . Yönetici kimliğiniz ve yetkiniz ise zaten üst düzeylerde bunun cevabı gelir.
Aşağı yukarı Sanal havacılığın başlangıcından beri içindeyim. Bu camianın temel özelliklerinden biri, hep bilgi paylaşımı oldu. Biz öğrendik, daha sonra gelenlere öğrettik.
Halen de böyle gidiyor.
Zaman, zaman tartışmalar, çekişmeler, fiziki anlamda değilse de, kavgalar oldu. Ancak şimdiye kadar hiçbir zaman, sanal da olsa kurumları, oluşumları hedef almadık. Tam tersine kuralları neyse, ya uyun, ya gidin dedik.
Atc eğitim topiğiniz de açık olarak; İvao oluşumunu hedef aldığınızı, hayret ve üzüntüyle okudum. Kişileri sevmeyebiliriz, oluşumlarda ki yöneticileri de sevmeyebiliriz. Bu en doğal bir haktır. Ancak, bu hobiye hizmet veren bir uluslar arası oluşumu hedef almak, en kibar deyimle bile hiç şık değildir. Emeği görmezden gelmektir.Yazınız da Ivao tr bile deseydiniz bir derece anlaşılabilirdi.Tüm ivao oluşumunu karşınıza alarak tanımlamanızı, doğrusu, öyle bir yetkininizin olup olmadığını bilmesem de, tanıdığımız Hasan hocamıza hiç yakışmadığını düşünüyorum.
Kişisel olarak aldığınız karar, ne olursa olsun, bize saygı duymak düşer. Her ne kadar bu ortamları bizzat sizde paylaşım ortamları olarak nitelemenize rağmen, verdiğiniz emeğin karşılığın da bir şeyler talep etme şeklinde ki fikir değişikliğinizi, tasvip etmesem de, saygı duyarım.
Ancak;
Bir oluşumun yöneticisi olarak bu tür kararları alıp, deklare etmek, temsil ettiğiniz kurumu da bağlar.
Bu nedenle bu yazınız paylaşım ortamlarına henüz yansımasa da IVAO ve Vatsim HQ larında yankı buldu.” Bir Türk Dünyaya bedeldir” deyişini hayata geçirerek uluslararası bir soruna neden olduk. Kim bilir, belki de övünmemiz gerekir.
Ben yine de, yıllardır tanıdığım, kendisinden çok şey öğrendiğim, Hasan hocamın bu yazıyı bir dalgınlık anında yazdığını, maksadını aştığını düşünmek istiyorum.
Ancak , bu görüş Vatsim Tr nin resmi görüşüyse ,( her ne kadar açık platformlarda dile getirilmediyse de, çok karşı çıkan olduğunu biliyorum ki, bu da çok ilginç bir durumdur) bireysel olarak yanlış olduğunu düşündüğümden, verdiğiniz emekler ve öğrettikleriniz için hakkınızı helal edin deyip, dostluklar baki kalmak üzere ,Sanala ilk başladığım, çok şey öğrendiğim Vatsim üyeliğimi üzülerek sonlandırmanızı rica eder, ellerinizden öperim. Saygılarımla.
Haşmet Güngör
Hasmet Güngör
mavzer
Rookie

Re: Sayın Hasan Ünsaç hocam'a açık mektup.

Postby THY177 » 25 Apr 2010, 17:07

Sevgili Haşmet Hocam ,Agabeyim ;

Herşeyden önce adları sanal Kişiirin gerçek oldugu bu ortamda tüm platformun ,hobidaşlarının ,bizlerin yani kardeşlerinin gözünde her daim yerin ve değerin var...

Dilediğin platforma dilediğin gibi yazabilme hurriyetin oldugunu ,bunu değil sorgulamanın tartışmaya bile haddimize olmadığınıu belirtmeliyim .Kaldıki bu bölüm bu birlikteliğimizin güzel bir örneği olan ve senin Başkan olarak yer aldığın tabiri caiz ise sana ait bir alan ..

Bu konuda senin de belirttiğin gibi yine yanlış anlaşılmalar oldugu cok acıktır ve eminimki sağ duyu ve ortak paydamız en kısa şekilde çözüm yaratacaktır.

Sevgiler..
THY177
VIP Member

Name: Ergenekon Kucuk
PID: 177

Postby THY656 » 25 Apr 2010, 21:10

Trvacc forumuna üyeliğim olmadığından, (eskiden vardı, ne oldu bilmiyorum)

Haşmet abi vallahi benim de vardı ;ne oldu ben de bilmiyorum.Hatta moderatörüne mail yolladım.Yanıt alamadım.

Selim Bilgin
THY656
SELİM BİLGİN THY656
THY656
VIP Member

Name: Selim BILGIN
City: Aydin
PID: 656
Vatsim ID: 853361

Postby silistreli » 25 Apr 2010, 22:26

selim bilgin wrote:
Trvacc forumuna üyeliğim olmadığından, (eskiden vardı, ne oldu bilmiyorum)

Haşmet abi vallahi benim de vardı ;ne oldu ben de bilmiyorum.Hatta moderatörüne mail yolladım.Yanıt alamadım.

Selim Bilgin
THY656

Ben buna ufak bir açıklama yapabilirim sanırım; eğer yanlış hatırlamıyorsam forum ilk yayınına başladıktan sonra yeni bir üye veri tabanına sahipti. Bende o an üye olanlardanım. Daha sonradan forum bir kez daha değişti ve yine bir üyelik alma durumu olmuştu. Eğer o gün bugün yeni bir hesap açılışı yapmadıysanız eski hesabınıza ulaşmanız artık mümkün değil.
Necmi Tekin Silistireli - VATSIM Supervisor / Vatsim Scandinavia C1 vATCO
silistreli
Senior Member

Name: N. Tekin Silistireli
PID: 3841

Return to AnadoluJet Flights