PMDG 737 Kaplamalarda Bozulma

Questions, comments; documents about Boeing related products (PMDG and others) ...

PMDG 737 Kaplamalarda Bozulma

Postby Airborne » 28 Apr 2005, 01:10

Selamlar,

PMDG 737 600, 700, 800 ve 900'de aşa?ıdaki resimdeki gibi kaplamalarda bozulmalar oluyor. Böyle bozuk çıktı?ında alt tuşuna iki kere basıp düzeltebiliyorum, ya da bazen kendili?inden düzgün çıkıyor fakat sonra kabin içi görüntüye geçip bir süre sonra tekrar dış görüntüye aldı?ımda tekrar bozulmuş olarak çıkabiliyor. Sorun ne olabilir?

PMDG sitesinden farklı bir livery indirip denedim fakat aynı sorun devam ediyor.

Image

Bilgisayarım:
P4 2.4 @ 2.88MHz, 2x256MB RAM, 9800 pro

Teşekkürler.
________
Levent
Airborne
Newbie

Postby derin » 08 May 2005, 22:24

Bana hic boyle bir sey olmadi...belki graphic cardinda bir sorun var.[?]

Derin Allard
Delta Airlines Junior Pilot
derinallard@yahoo.com
derin
Rookie

Postby THY166 » 09 May 2005, 13:40

Mip Map diyesim geliyor ama görüntü çok garip ...

Diğer 3D uygulamalarda bir sorun olmuyorsa ( başka oyunlar gibi ) , Fs'in ayarlarında buna sebep olan bir terslik olabilir .

Fs9.cfg'yi silmek ve Fs'i açmak dosyanın yeniden oluşmasını sağlar ve eğer bozuk bir alan varsa düzelecektir .

Tabii bu işlem ile Fs ayarları tamamen kaybolacaktır , default ayarlar ile bir deneme yapıp daha sonra kişisel ayarlar yapılarak sorun tespit edilmeye çalışılabilir . ( Özellikle Render To Texture bazen sapıtabiliyor )

Böyle bir arızaya ekran kartı sürücüsündeki bir sorunda neden olabilir , yeni yada bir eski sürümü eskisini tamamen kaldırdıktan sonra yüklemek sorunu giderebilir )

Eğer Fs dışında başka uygulamalarda da sorun çıkıyorsa ve sürücü yüklemesi ile düzelmiyor ise XP'nin AGP portu ile haberleşmesine bakmak gerekir ... Anakart sürücüleri etken olabilir ...

Hiç biri çözüm getirmiyor ise Ekran kartına sağlam bir Stress Test uygulamak ve ramleri ne durumda görmek lazım . Ekran kartının ramleri normal yükte sorun vermiyor olabilir ama bu denli yoğun bir kaplamada senkronizasyonu kaybedip gecikiyor ve sapıtıyor ise garanti dahilinde işlem yapılır ( tabii eğer garantisi var ise )

Sevgiler

Image
THY166
VIP Member

Name: Fatih KOZ
City: Antalya
PID: 166
Vatsim ID: 832838

Postby Airborne » 09 May 2005, 19:36

Yanıtlarınız için teşekkürler.

Sorun çözüldü. Cevabınız üzerine birkaç şey denerken gözüme görüntü özelliklerinden "Birlikte Yazma" diye bir seçenek çarptı, kapattım ve düzeldi.

Teşekkürler.
______
Levent
Airborne
Newbie

Return to Boeing Fleet