Student Pilot International Flights

How to improve safety in Virtual Flight? Write your opinions and experiences about Improving the Flight Safety ...

Student Pilot International Flights

Postby THY4081 » 10 Sep 2015, 18:38

Merhabalar,

Student Pilot lar sadece Domestic ucabiliyor ve benim gibi kazma ogrenciler student olmaya mahkum gibi :( . Bu konuda yonetimdem en azindan ayda 1-2 international sefer yapmak icin yonetimdem destek istiyoruz.

Tesekkurler
ERtunc
THY4081
Rookie

Name: Ertunc DAGDEVIREN
City: Ankara
PID: 4081
Vatsim ID: 1314197

Re: Student Pilot International Flights

Postby artuncs » 10 Sep 2015, 20:12

Uzgunum ama yurt disi ucuslar ile ilgili kurallar 2001 yilindan beri belli. Bu konuda taviz verilmesi maalesef mumkun degil.

Fakat elbetteki simdi sizin bu talebinize de karsiliksiz kalmak mumkun olmuyor. Elimizden geldigince pilotlarimizin teleplerini geri cevirmemeye calisiyoruz.

Bu yuzden bir seferligine mahsus olmak uzere sizin yurt disi ucuslarinizi actim. Istediginiz bir meydana yapacaginiz bir yurt disi ucusun ardindan kapanacak. Istediginiz zaman yurt disindan yurda donebilirsiniz. Bu konuda bir zaman tahdidi yok.

Bunun disinda normal olarak yaz donemi olmasi nedeni ile yapilan ucuslar dusuk. Fakat yakin zaman icinde okullarin acilmasi ve yavas yavas kis sezonuna girmemiz ile birlikte events'lerimiz de baslayacak. Neredeyse her iki yada uc events ten biri yurt disina yapiliyor ve sizinde bu zamanlari kacirmayarak hem events lere destek vermis hem de FDR altinda yurt disi ucus yapmis olursunuz.

Keyifli bir yurt disi ucus gerceklestirmeniz dilegi ile ...

Sevgiler
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Postby THY4081 » 10 Sep 2015, 20:21

Cok Tesekkurler. FDR olmadan 1 kez uctum ve kendimi ihanet etmis gibi hissettim. Umarim bende yakinda sinavi verip international ucarim :)
THY4081
Rookie

Postby artuncs » 10 Sep 2015, 20:31

Gercekten de FDR olmadan yapilan ucuslar cok keyifsiz ve anlamsiz ucuslarmis gibi geliyor. Pek cok kiside duyduk bunu. Bende ayni sekilde hissediyorum.

Umarim en kisa zamanda sinavinizi gecip sizde yurt disi ucuslara kavusursunuz.
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Postby THY4081 » 10 Sep 2015, 20:52

Umarim :) . Nekadar sure icin actiniz yurt disi ucuslari acaba?
THY4081
Rookie

Postby artuncs » 10 Sep 2015, 20:54

Sadece bir yurt disi ucus. Istediginiz zaman yurt disinda her hangi bir meydana ucusunuzu tamamladiktan sonra yurt disi ucusunuz kapanacak. Ardindan sadece yurt ici ucuslariniz FDR de gozukecek ve istediginiz bir yurt ici meydana donebilirsiniz.
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Postby THY2502 » 12 Sep 2015, 15:52

Erhan kaptanım daha önce 300 saat uçuş yapıldığında otomatik olarak açılıyordu yurt dışı uçuşları ben yanlışmı anladım acaba?
THY2502
Junior Member

Name: Necmi ŞENTUNA
City: IZMIR
PID: 2502
Vatsim ID: 1257231

Postby artuncs » 12 Sep 2015, 16:19

THY2502 wrote:Erhan kaptanım daha önce 300 saat uçuş yapıldığında otomatik olarak açılıyordu yurt dışı uçuşları ben yanlışmı anladım acaba?

Hayir dogru anlamissiniz 300 seniority'i gecmenizin ardindan sistem otomatik olarak yurt disi ucuslarinizi acar.

Fakat acilabilmesi icin oncelikli olarak F.O exam ve F.O checkride'dan da basarili olmaniz gerekmektedir. Sistem 300 seniority geldiginizde eger bu iki sinavdan da basarili olmadiginizi gorur ise, bu sinavlari gecinceye kadar yurt disi ucuslarinizi 5000 seniority'ede gelseniz acmaz. Ama oncesinde verdiyseniz bu sinavlari 300 seniority'e geldiginizde acilacaktir.
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Postby THY2502 » 13 Sep 2015, 11:09

2007-2009 yıllarında 300'ü geçmiştim uluslararası uçabiliyordum ozamanlar. hatta ozaman direkt 300^ü geçince otomatik açılmıştı yurtdışı ucusları. sonrasında bazı sebeplerden dolayı ara vermek zorunda kaldım. son 1 yıldır tekrar başladım. ozamanlar yanlış hatırlamıyorsam flythy 'vardı. yönetim vs. değişti herhalde, simdi de sıfırdan başladık :) işlerden zaman buldukça uçmaya çalışıyorum en azından görevleri yapmaya çalışıyorum. bu durumda eskisi gibi yurtdışına çıkamamak, sıfırdan başlamak üzücü doğrusu.
THY2502
Junior Member

Name: Necmi ŞENTUNA
City: IZMIR
PID: 2502
Vatsim ID: 1257231

Postby artuncs » 13 Sep 2015, 19:48

THY2502 wrote:2007-2009 yıllarında 300'ü geçmiştim uluslararası uçabiliyordum ozamanlar. hatta ozaman direkt 300^ü geçince otomatik açılmıştı yurtdışı ucusları. sonrasında bazı sebeplerden dolayı ara vermek zorunda kaldım. son 1 yıldır tekrar başladım. ozamanlar yanlış hatırlamıyorsam flythy 'vardı. yönetim vs. değişti herhalde, simdi de sıfırdan başladık :) işlerden zaman buldukça uçmaya çalışıyorum en azından görevleri yapmaya çalışıyorum. bu durumda eskisi gibi yurtdışına çıkamamak, sıfırdan başlamak üzücü doğrusu.

Buyuk bir ihtimalle eski yonetim zamaninda uyeliginiz silinmis ve bizim zamanimizda yeniden uye oldunuz. Ister eski yonetim zamaninda olsun yada simdiki yonetim olsun oyle uyeliklerin silinmesi basit bir sekilde ve gelisi guzel yapilmiyor.

FlyTHY in ilk zamanlarindan bugune kadar olan kural belli, eger uye uc ay boyunca her hangi bir ucus yapmadigi taktirde uyeligi inactive olur ve bir sonraki uc ay icinde ise mutlak bir ucus gerceklestirmesi beklenir. Eger uye inactive olmus ve bunu biliyor, bir sonraki uc ayda her hangi bir ucus gerceklestirmemis ve uyari e-mail lerinede cevap vermemis ise iste o zaman uyelikler tehlike altina girebiliyor.

Bu duruma gelmis uyelerimize biz email yolluyor ve eger cesitli sebeplerden dolayi ucus yapamiyorlar ise bize geri donus yapip uyeliklerini dondurma talebinde bulunmalarini istiyoruz. Eger uye geri donus yapmassa iki hafta sonra bir email daha gonderiyoruz ve geri donmesini bekliyoruz. Eger hala geri donus olmaz ise uyelikler silinme riski ile karsi karsiya kalabiliyor.

Burada istenilen tek sey uyeler acik bir sekilde ucus yapamayacaklarini bize belirtmeleri ve uyeliklerinin dondurulmasi talebinde bulunmalari. Ilk etapta biz 6 aya kadar uyelikleri donduruyoruz ve zaman bitimine dogru talep olur ise yeniden uzatabiliyoruz.

Siz uyeliginizi ne yazikki yonetim degisikligi sebebi ile kaybetmemissiniz. Hala 2001 senesinden bu yana olan uyelerimizi database imizde sakliyoruz ve gecmis yonetimde sakliyordu. Bu kisiler bugun isteseler bize hic bir muracatta bulunmadan yeniden ucuslarina baslar ve kaldiklari pozisyondan ucuslarina devam edebilirler. Sistem otomatik olarak yeniden aktif edecektir kendilerini.

Ama uzulmeyin, 300 seniority'e ulasmak o kadar da zor degil. Daha onceki tecrubeleriniz sayesinde de eger hala gecmemis iseniz F.O exam ve Checkride da basarili olacaginiza ben inaniyorum.
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Return to Flight Safety